MHD Sokolov

Uzavírka Vítězné ulice v Sokolově

4. června 2016 v 21:45

V Sokolově si lidé stěžují na MHD, někdy autobus vůbec nepřijede

9. března 2011 v 21:12

V Sokolově zaznamenali v poslední době větší počet stížností na fungování městské hromadné dopravy, kterou ve městě provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary. Dopravce tvrdí, že šlo o řadu drobných pochybení a slibuje nápravu.
"Požádali jsme provozovatele MHD oficiálním dopisem, aby věci napravil a informoval nás o provedených opatřeních," uvedl starosta Sokolova Zdeněk Berka (ČSSD).
Letos navíc došlo ke zdražení základního jízdného z dvanácti korun na čtrnáct. "Čekali jsme zlepšení služeb, ale zatím se tak nestalo," doplnil sokolovský starosta. Město dotuje MHD šesti miliony ročně.
Na webových stránkách města si lidé stěžují především na to, že některé spoje nejezdí včas nebo nejedou vůbec. Ve špičkách bývají autobusy přeplněné a občas se stane, že na některé zastávce nezastaví. Často prý nefunguje ani elektronický odbavovací systém.
"V poslední době se bohužel sešla řada drobných pochybení," připustil ředitel společnosti autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan určité nedostatky. "Situaci řešíme tak, aby se problémy do budoucna neopakovaly," slibuje Suchan.

Fotogalerie: MHD Sokolov

26. ledna 2011 v 23:55
Další zastávkou naší cesty je město Sokolov. Dole na snímku je zachyceno sokolovské nádraží.
Před budovou vlakového nádraží se hned kousek od východu nachází zastávka MHD. Městskou hromadnou dopravu v sokolově provozuje společnost autobusy Karlovy Vary. Zastávky mhd v sokolově jsou některé velice neobvyklé. Označník se nachází na veřejném osvětlení a jízdní řád je vylepen na okně vlakového nádraží.
Autobus městské hromadné dopravy vyjíždí ze zastávky parkoviště českých drach. ( linka č:3 )
Nízkopodlažní autobus značky Man projíždí zastávkou poblíž vlakového nádraží.
Některé označníky zastávek mhd v Sokolově jsou velice zastaralé.
Karosa B 932 na lince číslo 3 ve směru nádraží.
V centru města Sokolova už začala obnova zastávek mhd.
Minibus na lince městské hromadné dopravy v sokolově.
Autobusové nádraží, které využívá několik dopravců Nádraží slouží pro mhd tak meziměstské linky.
Dispečink městské hromadné dopravy a linkové dopravy na autobusovém nádraží.
Pohled na nástupiště autobusového nádraží.
Jízdní řád linka číslo 3 - zastávka autobusové nádraží.
Jízdní řád mhd linky číslo 2 - autobusové nádraží.
Naše redakce dpkv.bus.cz pro vás připravuje další fotoreportáže z měst Plzeň a Praha.

* upozorňujeme že fotogalerie není aktualní, děkujeme za pochopení !

Od nového roku bude vyšší jízdné MHD

19. prosince 2010 v 23:20
mhd sokolov
Od 1.1.2011 dochází k zvýšení ceny základního jízdného v sokolovské městské hromadné dopravě o 2 koruny na 14 korun. Při použití čipové karty bude stát jízdenka 11 korun, což je o 1,50 koruny více než dosud. Zlevněné jízdné pro důchodce do 70 let a studenty od 15 do 26 let je 7 korun, z čipové karty 5,50. Zároveň město zvýší dotaci na MHD o 300 tisíc korun. Důvodem je dlouhodobá ztrátovost provozovatelské společnosti Autobusy Karlovy Vary.

V Sokolově mají být všechny autobusy nízkopodlažní:

10. února 2009 v 12:43

Karlovarský kraj, Sokolovsko - Největší obnovu vozového parku autobusů ve své historii provedla společnost Autobusy Karlovy Vary, která zajišťuje městskou a linkovou přepravu cestujících po celém Karlovarském kraji.

V posledních dvou letech investoval dopravce do výměny autobusů částku přesahující čtvrt miliardy korun. Za peníze se jich podařilo nakoupit přes třicet. Podle ředitele společnosti Zdeňka Suchana se tak podařilo snížit stáří vozů na osm let. V Sokolově a Chebu se navíc podle něj mohou do několika let těšit cestující v městské hromadné dopravě na zajištění úplné nízkopodlažnosti.
"Do systému městské dopravy v Sokolově a Chebu nakupujeme již několik let pouze nízkopodlažní městské autobusy. Jejich průměrné stáří je necelých sedm let. Plnou nízkopodlažnost v obou městech chceme zajistit do roku 2013," doplnil Suchan.
Obnovu vozového parku vnímají lidé vesměs pozitivně. Poukazují však na přeplněné autobusy v odpoledních hodinách.
"Je pravda, že cestování městskou hromadnou dopravou se hodně zlepšilo. Nízkopodlažní autobusy jsou opravdu pohodlné. I v nich je ale katastrofa cestovat ve všedních dnech například kolem třetí hodiny odpoledne. V tuto dobu by jich mohlo jezdit víc," říká například Věra Kulíčková ze Sokolova.
Podle ředitelky sokolovské Agentury osobní asistence Dany Janurové mají špatné spojení jejich klienti dojíždějící z Březové. Agentura sídlí v Háječku u hřbitova a Březovští musejí přestupovat na zastávce u sokolovského autobusového nádraží. "Tito lidé tedy musejí platit při přestupu ještě jednou. Pro naše klienty to znamená finanční zátěž," upozornila Janurová.
Březovští chtějí přímý autobus na sokolovské sídliště Michal, kde se nachází množství supermarketů. "O takových spojích budeme letos jednat s dopravcem. Záleží na finančních požadavcích. Na takzvanou ztrátovost dopravy vynakládáme z městského rozpočtu nemalé částky," říká březovský starosta Bouda.
Dopravce počítá také letos s obnovou vozů. Na linkách by jich mělo přibýt devět. "O možnosti větší obnovy bude rozhodnuto ve druhém pololetí," doplnil Suchan.

Autor: Dita Urešová

Dopravce označí vozíčkářům autobusy v řádu

4. prosince 2007 v 8:23
Změny v dopravě chystá firma od 7. prosince. Ceny jízdného zatím zůstanou stejné
SOKOLOVSKO - Nové jízdní řády chystá na začátek prosince v městské hromadné dopravě v Sokolově společnost Autobusy Karlovy Vary. Novinkou je, podle ředitele firmy Zdeňka Suchana, značení linek nízkopodlažních autobusů. "Tyto spoje využívají invalidé. Dosud tyto informace v jízdních řádech chybějí. Nyní již budou přesně vědět, kterou linkou jezdí nízkopodlažní autobus," uvedl Suchan. "Žádné zásadní změny v sokolovské městské dopravě nechystáme. Nemění se ani cena. Ta zůstane na stávající úrovni," doplnil ředitel.
Změny v dopravě chystá přepravce od 7. prosince. "Jízdní řády vylepíme o den dříve. Lidé si však budou moci zakoupit v přepravní kanceláři v Sokolově bulletiny. Ty začneme prodávat druhého nebo třetího prosince," doplnil. Čtyři nízkopodlažní autobusy, které v současné době ve městě společnost využívá, zakoupila zhruba před dvěma lety sokolovská radnice. Sami postižení by v městských ulicích přivítali těchto vozů podstatně více. "Ve své agentuře se setkávám s názorem, že nízkopodlažní by měl být každý autobus. Nyní jsou vozíčkáři omezeni časem, kdy spoj určený postiženým jede. Samozřejmě je dobře, že se podařilo zakoupit alespoň ty čtyři. Je jasné, že všechno je dnes o penězích a výměna autobusů je velmi finančně náročná," řekla Dana Janurová ze sokolovské agentury osobní asistence.
"Také naší snahou je, abychom v Sokolově plně nahradili autobusy nízkopodlažními zhruba v letech 2007 až 2013," upřesnil Suchan. Kromě cen v městské dopravě se podle něj nebude zatím od prosince měnit ani cena u linkových autobusů. Tu však může ovlivnit v příštím roce rostoucí cena nafty.
 
 

Reklama