MHD Ostrov

Výluka na MHD v Ostrově

4. června 2018 v 21:39

Z důvodu opravy povrchu vozovky nebude od pondělí 4.6. do pátku 8.6. obsluhována zastávka Ostrov, Pošta.

Výluka na MHD v Ostrově

27. dubna 2018 v 8:51
Z důvodu havárie na komunikaci velkého kruhového objezdu nebude zastávka Ostrov, Pošta obsluhována od pátku 27.4. (18:00 hodin) do neděle 29.4. (17:00 hodin).

Úprava vedení linek MHD v Ostrově

22. dubna 2018 v 11:14
Od 1.5.2018 bude zavedena drobná optimalizace linek v MHD Ostrov. Nové jízdní řády linek spíše připomínají pomalou likvidaci MHD v Ostrově. LInka číslo 1 bude jezdit po většinu dne jen jednou za hodinu. Linka číslo 3 dostane okružní charakter po trase Náměstí - TESCO - LIDL - Poliklinika - Zámek - Náměstí. Ostatní změny jsou pouze kosmetické.

Jízdní řády platné od 1.5.2018

Novou MHD lidé využívají

28. listopadu 2016 v 21:15 | Zdeněk Hnízdil
Ostrov - Dopravní podnik města má za sebou první dva měsíce zkušebního provozu MHD. Výsledky za září i říjen jsou příznivé.

"Došlo k navýšení linek a počtu spojů a výsledky mluví za vše. V měsíci září přepravil ostrovský dopravní podnik ve svých autobusech 10 000 cestujících. V říjnu to bylo už 12 125 osob. Předpokládáme, že toto číslo ještě vzroste, vzhledem k blížící se zimě a celkovému zhoršení počasí," řekl starosta města Pavel Čekan.

Čísla z let minulých říkají, že autobus tehdejší městské dopravy, jak byla provozována do letošního léta, tedy s menším počtem linek a nižší frekvencí spojů, přepravil průměrně od roku 2012 od čtyř do šesti tisíc cestujících za rok.

Pendlbusy ostrovského Dopravního podniku přepraví lidi na Krušnohorské slavnosti do Hroznětína

25. srpna 2016 v 19:14
Ostrovský Dopravní podnik vypraví v sobotu 27. srpna 2016 několik svých autobusů z Ostrova do Hroznětína a zpět. Takzvané pendlbusy zajistí přepravu Ostrovanů na bohatý hudební a doprovodný program Hroznětínských Krušnohorských slavností a zpátky do Ostrova. Nízkopodlažní autobus vyrazí hned sedmkrát z ostrovského Mírového náměstí (ve 12:00, 13:00, 14:00, 15:05, 16:30, 18:00 a 20:00 hodin), kam se také po zastávce na hroznětínském náměstí vrátí. Jízdné bude pro všechny zdarma.

Jízdní řády linek MHD OSTROV

22. srpna 2016 v 14:34
Od pondělí 29.8.2016 dochází k zásadní změně v systému MHD Ostrov. Nové jízdní řády obsahují pět barevně rozlišených linek s hlavním přestupním uzlem v zastávce Ostrov, Náměstí - viz schéma vedení linek.

Co nás čeká nového v Ostrovské MHD

26. července 2016 v 18:48
V rámci nové koncepce dopravy připravujeme zásadní změnu systému dopravy v Ostrově. Od 29.8.2016 bude spuštěn půlroční zkušební provoz nových jízdních řádů, které budou mít už jasný charakter MHD, kde budou jezdit autobusy v taktu = pravidelných intervalech. Po jeho vyhodnocení a případných korekcích bude následovat další zkušební období, které ověří správnost nastavení změn. Základní koncept vychází ze 4 samostatných linek s taktovou dopravou, centrálním přestupným místem na náměstí a užitím časového jízdného pro snadné využití přestupů. Podstatným aspektem je zajištění dostatečné frekvence a provázání městské dopravy s vlakovou a meziměstskou dopravou. Koncept počítá s centrální páteřovou linkou od nemocnice přes náměstí k zámku a na průmyslovou zónu. Pro připojení vlakové dopravy pojede druhá linka mezi náměstím a vlakovým nádražím. Třetí linka bude obsluhovat z náměstí obchodní centrum a polikliniku. Čtvrtá linka bude potom obsluhovat Horní Žďár, Vykmanov a Hluboký.
Zásadní změnou bude zavedení přestupní jízdenky a časových jízdenek. Součástí přestupního systému musí být nový tarifní systém, který umožní cestujícímu dopravu na cílové místo bez cenového znevýhodnění za přestup. Jako řešení navrhujeme časový lístek na 1 hodinu za 10,- Kč a jednodenní lístek za 20,- Kč. Měsíční jízdné na dopravní kartě za 400,- Kč. Slevy pro děti a ZTP budou poskytovány. Stávající fungující karty pro seniory zůstanou samozřejmě zachovány.

Hromadná doprava bude ekologická

24. dubna 2016 v 15:23 | Zdeňka Newiaková
Ostrov - Ekologické autobusy plánuje nakoupit nově vzniklý dopravní podnik v Ostrově. První vlastní autobus bude repasovaný, další tři už by mohly být nové, pohánět je bude stlačený zemní plyn. Pořízení těchto vozů pravděpodobně povede k budoucímu vybudování vlastní městské čerpací stanice.
Plně ekologický vozový park hromadné dopravy bude mít od letoška město Ostrov. "První vůz, kterým budou lidé jezdit hned od července, bude repasovaný již starší autobus, ovšem také ekologický. Další tři autobusy, dva velké a jeden malý, bychom rádi pořídili v příštím roce," řekl starosta Pavel Čekan s dodatkem, že dále vedení města uvažuje nad pohonem na stlačený zemní plyn, dosud v Ostrově jezdily pouze naftové autobusy.

Ostrov má v plánu představit první autobus nového podniku již v polovině května.
"První vůz městské hromadné dopravy ukážeme veřejnosti u příležitosti slavnostního otevření výrobního závodu firmy Witte v průmyslové zóně již 13. května. Možná do té doby budou známé také barvy a logo dopravního podniku, o jehož podobu asi vyhlásíme soutěž," doplnil Čekan.

Ostrov chystá dopravní společnost s Lignetou

29. prosince 2015 v 15:42
Ostrov - Podnikání se ostrovská radnice tedy opravdu nebojí. Před nedávnem město koupilo hotel a teď chystá aktivity v oblasti dopravy. Příští rok založí městskou firmu Dopravní podnik Ostrov, v níž bude městu partnerem dopravní společnost Ligneta. Oba partneři budou mít ve firmě padesátiprocentní podíl.

Proces k vytvoření městské dopravní společnosti začne počátkem příštího roku, oficiálně by měla začít působit od 1. července.

"Zpočátku bude zajišťovat přepravu cestujících na linkách v Ostrově a na trase mezi Ostrovem a Hroznětínem. Směřovat by měla i na Velký Rybník. Počítáme se zaměstnáním čtyř řidičů, společnost bude mít dva jednatele. Jednoho za město, druhého za Lignetu," uvedl starosta Pavel Čekan.

Dopravní podnik Ostrov bude zatím využívat autobusy Lignety pořízené formou operativního leasingu. Zatím budou patrně i v barvách Lignety. "Chceme mít dopravu lidí v naší spádové oblasti pod kontrolou a rozhodovat si o ní podle potřeb cestujících. Právě jejich požadavkům chceme vycházet vstříc," konstatoval starosta.

Náklady na chod společnosti odhaduje zatím na zhruba 1,2 milionu korun. To je přibližně stejná částka, jakou dosud přispívá město na zajištění dopravní obslužnosti. Podle starosty není vyloučeno, že Dopravní podnik Ostrov může v budoucnu nabídnout služby třeba sousednímu Jáchymovu.
Zdroj: http://karlovarsky.denik.cz/podnikani/ostrov-chysta-dopravni-spolecnost-s-lignetou-20151226.html

Změny v MHD Ostrově a v okolí

1. července 2015 v 18:00
S pokračující výlukovým stavem i nadále trvá výluka v Příměstké dopravě Karlovy Vary, Ligneta, AKV, DPÚK.
Veškerá linková doprava č. 421275, 421312, 421328 obsluhuje na příjezdu i odjezdu stávající zastávku Ostrov,nám. v Masarykově ul. jižním směrem, tj. od Hlavní třídy k Lidické ulíci.

Autobusy přijíždějí vždy od Hlavní třídy, aby byly připraveny k odjezdu z Masarykovy ulice jižním směrem.

MHD Ostrov:

Linky MHD č.1 ve směru Nádraží a linka MHD č.2 v obou směrech obsluhují stávající zastávku Ostrov,nám. v Masarykově ul. jižním směrem, tj. od Hlavní třídy k Lidické ul.

Linka MHD č.1 ve směru Nemocnice obsluhuje zastávku v ulici Tylova za Domem kultury, která sem byla přemístěna z uzavřené části Masarykovy ulice (severní směr).

Ze zastávky v ulici Tylova je obsluhován pouze linka MHD č. 1 ve směru k Nemocnici s tím, že z Tylovy ulice odbočí doleva na Hlavní třídu, na následující kruhové křižovatce se otočí, aby se dostal na zastávku Tržiště a pak dál pokračuje po Hlavní třídě k Nemocnici.

Ostrov: hromadná doprava nezdraží

4. prosince 2007 v 8:30
Ostrov: Za stejnou cenu jako v loňském roce budou obyvatelé Ostrova využívat služeb autobusů městské hromadné dopravy. Za lístek tak i v roce 2008 zaplatí šest korun.
"Společnost Ligneta, která pro město dopravu zajišťuje, se smluvně zavázala, že bude tuto službu v Ostrově provozovat i nadále," konstatoval starosta Ostrova Jan Bureš. Smlouva na linky mezi ostrovským nádražím a nemocnicí je tak podle jeho slov uzavřená na celý příští rok.
Inflace a nárůst cen pohonných hmot se dle znění smlouvy do ceny jízdného nikterak nepromítnou. Firma, která městskou hromadnou dopravu provozuje však požádala o navýšení měsíční dotace ze stávajících 42 150 korun na 45 tisíc v příštím roce. "Nárůst dotace není nikterak dramatický, takže jsem jej už zapracoval do návrhu rozpočtu města na příští rok, který radní v prvním i druhém čtení odsouhlasili. Budeme ale muset ještě vypracovat dodatek ke smlouvě s Lignetou," konstatoval starosta Bureš.
Městská hromadná doprava funguje v Ostrově už od roku 2001. Tehdy byl jejím provozovatelem místní podnikatel Bedřich Zavřel. "V roce 2006 pak vzešla z výběrového řízení firma, která ji provozuje dodnes," doplnil Bureš.
Ostrov je také zároveň jedním z mála měst v Karlovarském kraji, které se zapojilo do Integrovaného dopravního systému (IDOK). "Zavedení tarifu IDOK se nikterak nedotklo žádného z tarifů zainteresovaných dopravců. Jde jenom o další alternativu veřejné osobní dopravy. Cestující tak má možnost výběru, zda si zakoupí jízdenku podle tarifu jednotlivých dopravců, nebo jízdní doklad systému," dodal starosta Ostrova.
 
 

Reklama