MHD Marianské Lázně

Informace o zahájení příjmu žádostí o vydání „Plzeňské karty v Mariánskolázeňské edici“

1. prosince 2016 v 20:31

Informace o zahájení příjmu žádostí o vydání "Plzeňské karty v Mariánskolázeňské edici" od čtvrtka 1. prosince 2016.

Vážení cestující, jak již bylo zveřejněno, připravujeme pro MHD v Mariánských Lázních nový odbavovací systém, který umožní komfortnější odbavení v trolejbusech a autobusech. Ke spuštění, resp. zahájení nového způsobu odbavování dojde na jaře příštího roku, kdy novou technologií budou vybavena všechna vozidla, avšak přípravná fáze, konkrétně příjem žádostí pro výdej bezkontaktních čipových karet, bude zahájen již v prosinci letošního roku. Pro připomenutí doplňujeme, že se bude jednat o systém "Plzeňské karty vydávané v Mariánskolázeňské edici", který bude prakticky v plném rozsahu, avšak s naší "místní" úpravou související se způsobem odbavování (nástupem do vozů pouze předními dveřmi), použit pro Mariánské Lázně. Tato bezkontaktní čipová karta cestujícím umožní "nahrání" některého z časových předplatných tarifů, tzn. že, převezme funkci stávajících "papírových" kuponů a nebo, prostřednictvím aktivované "elektronické hotovosti", umožní bezhotovostní nákup jízdenek ve vozidle. Bude samozřejmě možná i kombinace obou variant. Aby systém mohl být využíván v plném spektru jeho možností, je potřeba vybavit cestující těmito kartami a to v dostatečném časovém předstihu.

Změny v provozu MHD související se zahájením další etapy rekonstrukce Palackého ulice

23. dubna 2016 v 15:31
Od pondělí 18. dubna 2016, 8 hodin budou přeloženy zastávky MHD "Lékárna" o cca 100 metrů, resp. 150 metrů blíže ve směru k zastávkám "Kovárna". Během víkendu v sobotu 23. dubna a v neděli 24. dubna 2016 bude z důvodu prací a úplné uzavírky komunikace v prostoru křižovatky Palackého - U Nemocnice odkloněna trasa linky č. 7. Linka pojede obousměrně po trase: Antoníčkův pramen - Tepelská - Skalníkova - Polní - Plzeňská - Kollárova - Hlavní - Nádražní náměstí a dále. Z tohoto důvodu budou po oba dny zrušeny zastávky pro linku č. 7 "Kovárna", "Lékárna", "Úšovická" a "Škola". Na objízdné trase bude linka č. 7 stavět v zastávkách v Polní ulici, zastávky "ZŠ Úšovice" (stávající zastávky pro školní spoje linky č. 14) a na zastávkách "Plzeňská STS" (stávající zastávky linek č. 10 a č. 13).

Zmizí z lázní trolejbusy?

25. února 2016 v 14:05 | Jana Bežáková
Mariánské Lázně - Mariánky řeší budoucnost dopravy ve městě.
Trolejbusy v Mariánských Lázních mají tradici. Je ale možné, že budou nahrazeny elektrobusy. Autor: Foto:Deník
Milované i zatracované trolejbusy v Mariánských Lázních by v budoucnu mohly nahradit modernější elektrobusy. I to je jedna z možností studie, kterou si město nechalo zpracovat. O tom, zda trolejbusy zůstanou nebo ne, rozhodne město na jaře.

Ve studii jsou rozpracovány dvě varianty pro možné získání dotací. "Jde o nákup parciálních trolejbusů, kterých by bylo třináct, nebo nákup elektrobusů," uvedl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák. Ať se město rozhodne pro jakoukoli variantu, bude nutná buď oprava trakčního vedení nebo výstavba dobíjecích stanic pro elektrobusy.

Informace o provozu MHD „Zahájení lázeňské sezony 2015“.

1. května 2015 v 13:39
V sobotu 9. května 2015 a v neděli 10. května 2015 bude v souvislosti se zahájením lázeňské sezony a doprovodným programem v době od 8.30 hodin do 17.30 hodin posílen provoz MHD a to mimořádnými spoji na lince č. 3 Antoníčkův pramen - Kolonáda a zpět. Spoje pojedou ve 30-ti minutových intervalech podle uvedeného jízdního řádu. Před večerním koncertem Karla Gotta v sobotu 9. května budou zajištěny další mimořádné spoje na lince č. 7 s odjezdy v 18.55 hod. a v 19.25 hodin od Antoníčkova pramene. Ve večerních hodinách ( po ukončení programu slavnostním ohňostrojem) cca ve 21.45 hodin budou ze zastávky "City service" zařazeny posilové spoje na lince č. 7. Ve všech mimořádných spojích linek č. 3. a č. 7 platí stávající tarif MHD.


Změna jízdních řádů MHD od 1.února 2015

29. ledna 2015 v 19:13
Od 1. února 2015 vstupují v platnost nové jízdní řády městské dopravy v Mariánských Lázních. Trasy vedení linek i rozsah provozu (intervaly) se výraznějším způsobem nemění. Z významnějších změn uvádíme, že od platnosti nového jízdního řádu je zrušena zastávka "Tesco" pro všechny linky, které zastávku obsluhovaly. Dále jsou v sobotu, neděli a svátcích zavedeny nové spoje na lince č. 5, které pojedou ze zastávky "City service" do zastávky "Nádraží". Ze zastávky "Nádraží" potom budou odjíždět jako linka č. 7 a pojedou až na Goethovo náměstí. Důvodem je zvýšení přepravní kapacity na lince č. 7 v době příjezdů vlaků. Během víkendů se výrazněji mění jízdní řád, resp. časy odjezdů na linkách č. 10, č. 13 a č. 16, a to v době od cca 8.30 hodin do cca 17.30 hodin. V sobotu a v neděli dopoledne je potom zaveden další spoj do Drmoulu.

Nové jízdní řády bude možné zakoupit od 26. 1. 2015 i v tištěné podobě v předprodejně na Hlavní tř. 400. Zveřejněny jsou i na webových stránkách: www.mdml.cz.


Mariánské Lázně - Lidé v Mariánských Lázních si nechtějí zrušení nebo omezení jedinečného způsobu dopravy nechat líbit.

4. října 2013 v 14:45
Mariánské Lázně - Lidé v Mariánských Lázních si nechtějí zrušení nebo omezení jedinečného způsobu dopravy nechat líbit.

Čtěte více na: http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/konec-trolejbusu-je-to-mozne-20131001.html
Mariánské Lázně - Lidé v Mariánských Lázních si nechtějí zrušení nebo omezení jedinečného způsobu dopravy nechat líbit.

Čtěte více na: http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/konec-trolejbusu-je-to-mozne-20131001.html
Mariánské Lázně - Lidé v Mariánských Lázních si nechtějí zrušení nebo omezení jedinečného způsobu dopravy nechat líbit.

Bez trolejbusů. Přesně tak mohou v budoucnu vypadat Mariánské Lázně. Trolejbusová doprava v Mariánských Lázních má namále. Unikát, kterým disponuje jen třináct měst v republice, se dostává do útlumu a je více než pravděpodobné, že trolejbusy zde už lidé neuvidí vůbec.

Po dobu pěti let začne město postupně omezovat provoz trolejbusů, po uplynutí této doby buď zmizí trolejbusy úplně, nebo zůstane pouze jedna linka. "Už příští rok vyčlení město na městskou hromadnou dopravu o dva miliony korun méně," informoval tiskový mluvčí mariánskolázeňské radnice Roman Kořán.

Město se rozhodlo ušetřit finanční prostředky a z tohoto důvodu přestane postupně investovat miliony korun do údržby trolejbusových vedení. "Razantněji se stávající situace nedá řešit. Musíme brát ohled na rekonstrukci Nádražního náměstí, na kterou byly použity prostředky z dotačních titulů," upřesnil Kořán. Právě díky tomu mají trolejbusy ještě pět let fungovat.

Trolejbusy mají v Mariánských Lázních namále, město utlumí jejich provoz

26. září 2013 v 11:24
Mariánské Lázně - Možná poslední léta provozu mají před sebou mariánskolázeňské trolejbusy. Město chce ušetřit na údržbě jejich tratí, bude proto do roku 2017 postupně omezovat provoz. Potom buď zůstane zachována jedna linka, nebo se Mariánské Lázně připojí k městům, která se drážní městské dopravy zbavila. Podle místostarosty Petra Horkého (ČSSD) se postupné kroky budou ještě upřesňovat.

Foto: MHD Marianské Lázně

27. ledna 2011 v 0:26
mariandbus01

mariand garaze mhd

mariandcity

trolejbus
zastavkymhd-mariand
 
 

Reklama