Karlovarský Kraj

U Chodova pojedou vlaky až dvakrát rychleji, vznikne i moderní nádraží

28. listopadu 2016 v 20:50 | Jitka Dolanská
Zvýšit rychlost vlaků a zlepšit komfort cestování. To je cílem modernizace železnice v Chodově na Sokolovsku za půl miliardy korun. Práce začaly letos, pokračovat budou na jaře.

Během prací, při kterých se stavbaři neobejdou bez úplných výluk, dojde na kompletní úpravu dvou kilometrů tratě mezi Chodovem a Novým Sedlem, ležící na páteřní železniční cestě z Karlových Varů do Chebu.

Za dílem, které vyjde na více než půl miliardy korun, stojí česká stavební společnost Chládek & Tintěra. Ta zahájila práce už letos úpravami ve stanici Nové Sedlo.

"Tady stavbaři v zájmu zvýšení traťové rychlosti upravili koleje a přidali na ně čtyři nové výhybky. Tyto úpravy umožní rychlé odbočení z hlavní tratě do stanice Chodov rychlostí 80 kilometrů v hodině. Dosud tudy musely vlaky jezdit pouze poloviční rychlostí," uvedla mluvčí společnosti Hana Tintěrová.

Nejzajímavější částí projektu byla demontáž bývalého mostu vlečky přes železniční trať, jehož podjezdná výška neumožňovala pod něj umístit trakční vedení.

Informace na Dolním nádraží

4. června 2016 v 21:19
Ve dnech 20.6.2016 a 24.6.2016 bude uzavřena informační kancelář a vyřizování předplatného na linkové dopravě na Dolním nádraží v Karlových Varech z důvodu přerušení dodávky elektrického proudu.

Děkujeme za pochopení.


ZMAŘENÉ DOTACE: Vlak nesměl do sousedního kraje, cestující přestupovali

24. března 2016 v 12:50 | Petr Przeczek
Kvůli dotacím z Evropské unie museli cestující mezi Chebem a Plzní přestupovat. Moderní motorové soupravy koupené z dotace od Regionálního operačního programu Severozápad totiž nemohly zajíždět do Plzeňského kraje. Tuto podivnost připomíná další díl seriálu o dotačních nesmyslech.
Byla to sláva, když do Karlových Varů přijela poprvé nová motorová jednotka RegioShark Českých drah. Cestující jásali, že už nebudou muset závidět německým turistům jejich pohodlné vlaky.
Počáteční radost ale rychle vystřídalo zklamání. Na trati mezi Chebem a Plzní se muselo přestupovat, další přestup pak na cestující čekal ve stanici Cheb.
Důvodů bylo několik. V Chebu se přestupovalo jen proto, že nových souprav bylo málo. Tento problém se vyřešil příchodem dalších souprav. Horší to bylo na hranicích Karlovarského a Plzeňského kraje. Ve čtyřech ze sedmi vlaků se muselo přestupovat.

"Jedná se bohužel o nutnost, vyvolanou čerpáním prostředků na pořízení vozidel z Regionálního operačního programu NUTS Severozápad. Vozidlo může podle pravidel jezdit pouze deset procent výkonu mimo dotační území," uvedl v roce 2013 Petr Navrátil, tehdejší náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro dopravu a zároveň předseda ROP Severozápad.

Krásný Les bojuje o zachování dvou autobusových linek z Ostrova

16. března 2016 v 14:11 | Petr Kozohorský
O dva autobusové spoje denně zřejmě přijde obec Krásný Les na Karlovarsku. Stane se tak v okamžiku, kdy v nedalekém Ostrově vznikne městská hromadná doprava. Autobusy, které nyní zajíždějí až do Krásného Lesa, budou jezdit nejdál do Maroltova. Dál by směly jen s povolením od kraje. fotka Spojení Krásného Lesa a Ostrova provozuje společnost Ligneta. "Obcí ještě projíždějí spoje z Ústeckého kraje. Některé ovšem staví pouze v Damicích," upřesnil Pavel Jandák, starosta obce.

Obnovená trať z Aše do Selbu je hotová, vlaky vyjedou v neděli

8. prosince 2015 v 21:27
Aš (Chebsko) - Mezi Aší a německým městem Selb začala sloužit obnovená železniční trať. V pondělí se po ní zvláštním vlakem svezli zástupci české a německé strany, cestující začnou vlaky vozit od změny jízdního řádu v neděli. Vrátí se tak na trať, která byla pro osobní dopravu uzavřena v roce 1945, řekl ČTK starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM).
"Očekáváme, že to bude přínos pro cestovní ruch, protože zatím trať končila v Hranicích. Spojnice mezi Chebem a Hofem, na které jsou Františkovy Lázně nebo Rehau na německé straně, bude zajímavá. Významné to bude i z pohledu morálního. Je to taková poslední železná opona na našich hranicích," uvedl Blažek.

Podle něj zřejmě nějaký čas potrvá, než si na novou možnost spojení do Německa lidé zvyknou. Hodně bude podle něj záležet na cenové taktice Českých drah, jakou stanoví cenu.
Z Aše jezdí lidé do Německa za prací, za nákupy i za kulturou. Podle Blažka je to kvůli tomu, že mnohé zboží je v Německu levnější, i proto, že minimální německá mzda 8,5 eura (asi 300 Kč) láká zaměstnance z Čech pracovat za hranicemi.

Změny v jízdním řádu v Karlovarském kraji

8. prosince 2015 v 20:56
S platností od nového jízdního řádu pojedou zpravidla na všech osobních vlacích na páteřní trati Mariánské Lázně - Cheb - Karlovy Vary motorové jednotky RegioShark. RegioSharky se cestující nově svezou i na trati Karlovy Vary - Johangeorgenstadt a zpět, kde budou jezdit na většině spojů, a to především o sobotách a nedělích; RegioShark nahradí motorové jednotky Desiro (DB) V novém jízdním řádu 2016 zůstává objednávka vlaků Karlovarského kraje z Krásného Jezu do Horního Slavkova­Kounice a zpět. Nově spoje pojedou z Karlových Varů o sobotách a nedělích v rozšířeném letním období, a to od 30. dubna do do 4. září 2016.

Trať 140 Cheb - Karlovy Vary - Chomutov Dálková doprava

V jízdním řádu jezdí 7 párů rychlíků ve dvouhodinovém taktu. Všechny vlaky Cheb - Ústí nad Labem hl.n. - Praha hl.n. projíždějí v úseku Ústí nad Labem hl.n. - Praha a zpět tradiční rychlíkové stanice. V úseku Ústí nad Labem - Karlovy Vary - Cheb dochází ke zkrácení jízdní doby(zvýšení traťové rychlosti)a tím ke zlepšení návaznosti přípojů v Chebu. Na všech spojích je zařazený multifunkční vůz.

Trať 142 Karlovy Vary - Potůčky - Johanngeorgenstadt

Častější nasazování RegioSharků na osobní vlaky, a to v celé trati Karlovy Vary dolní nádraží - Johanngeorgenstadt. RegioSharky v novém jízdním řádu nahrazují i spoje, na kterých jezdily motorové jednotky Desiro; není zachováno přímé spojení do a ze Zwickau. Cestující jedoucí do a ze stanice Zwickau budou nově přestupovat ve stanici Johanngeorgenstadt.

Trať 148 Cheb - Aš - Hranice v Čechách

Otevřen nový přechod Aš - Selb­Plößberg. Nová koncepce osobní dopravy na celém rameni. Denně pojede ve dvouhodinovém taktu 9 párů přímých mezistátních osobních vlaků, z nich 8 párů přímo v trase Hof - Aš - Cheb - Marktredwitz a zpět, jeden Aš - Hof. Od přímých vlaků v Aši jsou do Aše města a zpět zajištěné přípoje motorovým vozem. Ranní vlaky pojedou v původních trasách Cheb - Aš město a zpět (z Aše města odjezd 4:39, 4:59 a 6:46).

Trať 149 Karlovy Vary - Krásný Jez - Horní Slavkov­Kounice

Vlaky pojedou na objednávku Karlovarského kraje o sobotách a nedělích v období od 30. dubna do 4. září 2016. Pojede přímý ranní vlak z Karlových Varů a odpolední spoj zpět, z Karlových Varů odjezd v 8:00, příjezd do Horního Slavkova v 8:55, zpět do Karlových Varůodjezd z Kounic v 18:00, příjezd na horní nádraží v 18:57. V úseku Horní Slavkov­Kounice - Krásný Jez a zpět pojedou přes den 4 páry vlaků jako přípoje na a od vlaků dopravce GWTR. Trať 161 Bečov nad Teplou - Žlutice - Chyše (- Rakovník). Není zachováno přímé spojení do Horního Slavkova­Kounic (vlaky pojedou z Karlových Varů, viz trať 149).

Trať 170 Cheb - Plzeň (- Praha)

Denně jedou 2 páry SC Pendolino - SC 512 Bohumín (7:06) - Ostrava hl.n.(7:14) - Olomouc (8:10) - Praha hl.n. (10:37) - Plzeň (12:06) - Františkovy Lázně (13:23) - SC 506 Ostrava hl.n. (13:14) - Olomouc (14:10) - Praha hl.n. (16:37) - Plzeň (18:06) - Cheb (19:14) - SC 505 Cheb (6:44) - Plzeň 7:55) - Praha hl.n. (9:16) - Olomouc (11:48) - Ostrava (12:44) - SC 515 Františkovy Lázně (14:37) - Plzeň (15:55) - Praha hl.n. (17:16) - Olomouc (19:48) - Ostrava hl.n. (20:44) - Bohumín (20:52) Denně jede 6 párů vlaků Rx (rychlíky vyšší kvality) regionální doprava

Trať 179 Cheb - Schirnding

Rozsah dopravy bez podstatných změn, osobní vlaky vedeny jako přímé spoje z Marktredwitz přes Cheb a Aš do a z Hofu (viz trať 148 Cheb - Aš) I letos bude k dispozici "Regionální jízdní řád Karlovarský kraj - vybrané tratě" v počtu 2 500 kusů. Cena zůstává jako v minulých letech 25 Kč.


Změny jízdních řádů

1. července 2015 v 17:47
Na základě omezující podmínky Města Karlovy Vary je na linkách č. 421702, 421703, 421704, 421705 a 421706 omezena od 2.7.2015 přeprava na území města Karlovy Vary. V zastávkách označených symbolem "§" není povolen nástup cestujících za účelem přepravy do ostatních shodně označených zastávek.

Od 2.7.2015 platí nový jízdní řád na lince 421705. Spoje přes Nové Sedlo budou nově obsluhovat zastávku Nové Sedlo,Družba.

Od 2.7.2015 platí nový jízdní řád na lince 421703, kde došlo ke změně odpoledního spoje, který zajíždí k Chodovu. Místo spoje č. 52 tam nyní bude zajíždět následující spoj č. 54 ve 14.53.

Nové jízdní řády naleznete zde.

U kulatého stolu se řešil rozvoj železniční dopravy v kraji

12. června 2015 v 18:44
Výstavba Horního nádraží v Karlových Varech, modernizace nástupišť v Chebu nebo elektrifikace železniční trati do Norimberku - to byla hlavní témata, o kterých se hovořilo na jednání představitelů Karlovarského kraje se zástupci Českých drah (ČD) a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Jedním z úvodních bodů společné diskuse byla dlouhá léta odkládaná rekonstrukce karlovarského Horního nádraží. Zatímco SŽDC zajistí výstavbu nové nádražní budovy, město se postará o vybudování lávky přes kolejiště a úpravu okolních prostor. "Slavnostní zahájení stavby, kterou bude provádět společnost Skanska, se uskuteční 15. června. Předpokládáme, že budeme hotovi do konce února příštího roku. V návaznosti na to pak bude ještě probíhat rekonstrukce kolejiště, nástupišť, podchodů apod.," upřesnil náměstek generálního ředitele SŽDC pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb.

U kulatého stolu se rovněž probírala modernizace nástupišť na nádraží v Chebu. SŽDC v současné době zpracovává projektový záměr, přičemž s přestavbou by se mělo začít v polovině roku 2017. V souvislosti s chebským nádražím se mluvilo i o elektrifikaci trati do Norimberku, která by umožňovala rychlejší, pohodlnější a intenzivnější přepravu. "Ačkoliv bavorské orgány elektrifikaci podporují, spolková vláda není jednoznačně nakloněna tomuto řešení. O problematice jsme již informovali premiéra Bohuslava Sobotku, který přislíbil, že to bude jedním z bodů společného jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Zástupci SŽDC rovněž hovořili o plánovaných výlukách na turisticky oblíbené trati mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi. Opravy železnice zde budou probíhat až do konce tohoto roku. "V této souvislosti bych chtěl poprosit o lepší informovanost cestujících, tak aby o probíhajících výlukách věděli a mohli dopředu počítat s případnými komplikacemi," řekl Jakub Pánik.

Všechny tři strany na jednání ještě řešily například dokončení rekonstrukce nádražních prostor v Sokolově, znovuobnovení provozu mezi Aší a Selbem nebo revitalizaci stanic a zastávek na trati z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu. "Jsem rád, že se podařilo toto setkání uskutečnit, protože je lepší si sednout ke kulatému stolu a o problémech diskutovat, než si jen dopisovat. Je podstatné si uvědomit, že Karlovarský kraj se stává vyhledávaným turistickým cílem, úspěšně se zde rozrůstají průmyslové zóny, a proto by měla být rozvoji železniční dopravy v regionu věnována patřičná pozornost," dodal Jakub Pánik.

V červnu čeká cestující Českých drah změna jízdního řádu

12. června 2015 v 18:26

​ Od 14. června začnou platit nové změny v jízdních řádech Českých drah. Cestující v Karlovarském kraji potěší zajímavé slevy na vybraných tratích.

S letní změnou jízdního řádu dojde k úpravě některých tarifních a smluvních přepravních podmínek. Cyklisté a turisté, kteří se chtějí vydat do Slavkovského lesa, ocení výraznou slevu jízdného na trati v úseku Bečov nad Teplou - Horní Slavkov-Kounice. Za jízdné od června zaplatí polovinu současné ceny.

V regionální dopravě Karlovarského kraje se změny dotknou celkem tří tratí. Přibydou spoje ve směru Klášterec nad Ohří - Karlovy Vary - Cheb, které budou navazovat na rychlíky. Nově tedy pojedou osobní vlaky v pracovní dny z Klášterce nad Ohří v 16:17 a v sobotu a neděli s odjezdem v 18:17. Druhá změna se týká trasy Karlovy Vary dolní nádraží - Johanngeorgenstadt. Vlaky na této trati pojedou každý den včetně soboty a neděle s odjezdem v 11:12 z Karlových Varů. Poslední změna se dotkne letního víkendového provozu na trati Horní Slavkov - Kounice - Rakovník, který bude v úseku Bečov nad Teplou - Krásným Jezem - Horním Slavkovem a Kounicemi z důvodu plánované výluky ukončen již 30. srpna.

Aktualizované jízdní řády a novinky v železniční dopravě najdou cestující již nyní na webu Českých drah a ve vyhledávačích spojení.


Němci začali pracovat na obnově trati, kudy projel Vlak svobody

1. dubna 2015 v 22:29 | Jitka Dolanská
Dlouho připravovaná rekonstrukce trati z Aše do německého Selbu, která je známá také jako trať Vlaku svobody, konečně naplno začala. Po české straně, kde práce odstartovaly v předstihu hned, jakmile to počasí umožnilo, se ve středu začalo pracovat i na německém území.

Dlouho připravovaná rekonstrukce trati z Aše do německého Selbu, která je známá také jako trať Vlaku svobody, konečně naplno začala. Po české straně, kde práce odstartovaly v předstihu hned, jakmile to počasí umožnilo, se ve středu začalo pracovat i na německém území.

Stavba nového vlakového nádraží v Karlových Varech nabírá zpoždění

18. března 2015 v 14:09 | Petr Kozohorský
Správa železniční dopravní cesty, která bude stavět novou odbavovací halu karlovarského horního nádraží, avizovala, že se stavbou začne na přelomu února a března. Zatím se ovšem nic neděje. Správa ale ujišťuje, že s pracemi začne ještě v březnu.
"Všechny mohu stoprocentně ujistit, že projekt běží podle plánu, a jeho uložení k ledu tak nepřipadá v úvahu," ubezpečil Jakub Ptačinský, mluvčí SŽDC.

investor v únoru otevíral obálky s nabídkami a vyhodnocoval výběrové řízení na zhotovitele. "Vysoutěžená cena je zhruba 75 milionů korun," konstatoval Ptačinský. Stavební práce, tedy předání stavby zhotoviteli, návoz materiálu a zahájení vlastních prací je podle jeho slov naplánované ještě na březen.

Kraj připravil pro cyklisty aktualizovanou cyklomapu

16. ledna 2015 v 18:19


Cyklisté a cykloturisté, kteří už nedočkavě vyhlížejí novou sezónu, se mohou těšit na 9. aktualizované vydání cyklomapy celého regionu. Najdou v ní všechny známé i nově značené trasy a detail map průjezdu městem Karlovy Vary a Cheb.
Mapa vychází v nákladu 7 tisíc kusů a během jara bude k mání v infocentrech na území Karlovarského kraje. "V mapě jsou například zaznamenány dvě významné evropské trasy, které vedou naším regionem, tedy EuroVelo 4 a EuroVelo 13. EuroVelo 4 je čtyři tisíce kilometrů dlouhá trasa a nabízí putování od francouzského pobřeží z městečka Roscoff přes Belgii, Německo až do České republiky. Trasa EuroVelo 13 - Stezka Železné opony - je cyklistickou trasou dlouhou téměř deset tisíc kilometrů od Barentsova až k Černému moři. U nás začíná v Trojmezí u Aše a končí u Tří Seker. Dále bych rád upozornil na začátek Krušnohorské magistrály v Chebu, která má číslo 23, a na trasu číslo 36 vedoucí z Chebu přes Český les na Šumavu," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Cyklisté mohou ale využít i další známé stezky, například číslo 6, což je v našem regionu velmi oblíbená Cyklostezka Ohře, a dále Valdštejnovu stezku, Mostní stezku, Karlovu stezku nebo trasu Euregia Egrensis.

V cyklomapě nechybějí informace o trasách vhodných pro inline bruslení, o provozu cyklobusů podporovaných Karlovarským krajem, údaje o půjčovnách kol Českých drah i adresy infocenter. Kromě textu v češtině mapa nabízí i překlad v anglickém a německém jazyce. Na pořízení aktualizovaného nákladu cyklomapy vynaložil Karlovarský kraj 128 tisíc korun.

Cestující se letos mohou těšit na nové autobusy i vlaky

8. ledna 2015 v 15:04
Karlovarský kraj - Dopravní podnik města Karlovy Vary pořídí sedm nových autobusů za 35 milionů Kč. Nové soupravy chystá na železnici i GW Train Regio

Karlovarský kraj - Dopravní podnik města Karlovy Vary pořídí sedm nových autobusů za 35 milionů Kč. Nové soupravy chystá na železnici i GW Train Regio

Karlovarský kraj Jaké velké investiční akce se letos chystají v jednotlivých odvětvích v Karlovarském kraji? V příštích vydáních Deníku o nich budeme postupně informovat. Dnes jsou tématem investice ve veřejné dopravě.

Se zásadními změnami, pokud jde o zajištění dopravní obslužnosti v linkové dopravě na silnici i železnici, dopravci v kraji nepřišli. Co může cestující zajímat, jsou investice do nových autobusů nebo vlaků. Cestující snad potěší fakt, že budou investovat desítky milionů do nákupu nových vozů. Patrně nejvýraznější novinkou je zavedení Karlovarské karty v krajském městě, která platí v tamní městské hromadné dopravě od 1. ledna.

Výluka přeruší provoz vlaků na dvou tratích v Karlovarském kraji

6. září 2014 v 9:52

Výluka Správy železniční dopravní cesty a stavba silničního obchvatu přeruší provoz na dvou tratích v Karlovarském kraji:
  • Od pondělí 1. září od 8:00 do úterý 30. září do 14:00 se uskuteční výluka na trati mezi stanicemi Bečov nad Teplou a Žlutice. Za všechny vlaky pojede v tomto úseku náhradní autobusová doprava podle výlukového jízdního řádu, který jsou součástí tohoto e-mailu. U většiny spojů budou mírně změněny časy odjezdů. Autobusy náhradní dopravy pojedou ve Žluticích nejen k nádraží, ale i do města na autobusovou zastávku "Žlutice, Nádražní ulice".
  • Od pondělí 1.září 7:30 do soboty 29.listopadu 15:30 bude z důvodu stavby silničního obchvatu obce Hroznětín zastavena vlaková doprava na trati Karlovy Vary - Merklín. Za všechny vlaky pojede v úseku Karlovy Vary dolní nádraží - Merklín náhradní autobusová doprava, a to podle jízdního řádu vlaků. Z důvodu současné silniční uzavírky nebudou autobusy obsluhovat stanici Hroznětín. Autobusy zastaví v Hroznětíně pouze u hostince "Rafanda" poblíž zastávky "Hroznětín zastávka".

České dráhy se omlouvají za komplikace spojené s výlukou. Informace o výluce a výlukový jízdní řád je k dispozici ve všech dotčených stanicích a zastávkách, na webu Českých drah www.cd.cz/omezeniprovozu a u operátorů Kontaktního centra.

Vzkříšení tratě z Aše do Selbu odstartuje letos, hledá se stavební firma

14. srpna 2014 v 16:37 | Jitka Dolanská
Doslova na spadnutí je začátek rekonstrukce české části léta nevyužívané trati z Aše do bavorského Selbu. Projekt za 75 milionů již získal stavební povolení. Správa železniční dopravní cesty v současnosti prostřednictvím výběrového řízení hledá firmu, která trať pro návrat vlaků připraví.

"Pokud vše půjde dobře, úpravy zahájí ještě letos," uvedl vedoucí Centra osobní dopravy ČD v Karlových Varech Vladimír Omelka. Jeho slova potvrzuje i mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský: "Práce by mohly začít už v srpnu. Se startem mezinárodního provozu se počítá v prosinci příštího roku. Termín by neměl být ohrožen."

Ve své zprávě jde ještě dál, když tvrdí, že trať na české straně by mohla být hotová s předstihem několika měsíců. "Práce budou zahrnovat rekonstrukci železniční stanice Aš, nástupiště a části trati ve směru ke státní hranici, včetně doplnění stávajícího technologického vybavení stanice. Na německé straně hranice dojde k přestavbě železniční stanice Selb Plössberg, obnově sdělovací a zabezpečovací techniky a úpravám zabezpečení přejezdů," vypočítává Ptačinský s tím, že stavební povolení by měl německý partner získat během podzimu.

"Pro dodržení plánovaného termínu obnovení provozu však bude rozhodující dokončení výstavby železničního mostu přes obchvat obce Erkersreut v Německu. Po jeho vybudování již návratu vlaků na tuto trať nic bránit nebude," doplňuje Ptačinský.

Zprovoznění trati, na kterou vyjel poslední vlak v roce 1995, by mělo zjednodušit dopravu mezi Chebem a Hofem. Vlaky do Německa ale vítají především Ašští, kteří na opětovné otevření trati dlouhé roky netrpělivě čekají.

Nádraží: Vespod i navrch fuj

10. srpna 2014 v 20:49 | Ivana Kalinová
Karlovy Vary - Rekonstrukci České dráhy znovu odložily. Vstupní železniční brána do města tak zůstává ostudou lázní
Ostuda, hanba, špína, hnus. Tak se o horním nádraží v Karlových Varech vyjadřují Karlovaráci, a nejen ti. Lidé, kteří do lázeňského města přijíždějí vlakem, mají pocity vesměs obdobné. A na zvracení z této špeluňky, jinak vstupní železniční brány do Karlových Varů, bude všem ještě dlouho.

České dráhy (ČD), kterým železniční nádraží patří, jeho rekonstrukci znovu odkládají. "České dráhy mají připravený projekt nové výpravní budovy v Karlových Varech horní nádraží. V souvislosti s připravovaným prodejem části závodu provozovateli dráhy Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je však realizace tohoto projektu odložena," uvedla Radka Pistoriusová, mluvčí ČD.

Modří „žraloci“ přilákali na železniční koleje nové cestující

10. srpna 2014 v 14:21 | Jitka Dolanská
Až o 15 procent vzrostl v Karlovarském kraji zájem o cesty vlakem. Lidi láká na železnici devět nových vlakových souprav Regioshark. Modernizace vozového parku přišla České dráhy přibližně na 580 milionů korun. Čtyřicet procent nákladů uhradila díky programu ROP Severozápad Evropská unie.

Už několik měsíců pendlují po železničních cestách na Karlovarsku a části Ústeckého kraje moderní vlakové soupravy Regioshark. Lidé si je chválí a dráhy hlásí, že počet přepravovaných osob se letos zvýšil o několik tisíc.

Oproti původním vlakům mají "žraloci" řadu výhod. "Zaujmou pohodlné sedačky potažené textilním povlakem i nezvykle prostorné toalety s výklopnými madly, které poskytnou velkorysý prostor. Vzhledem k uzavřenému systému je možné toaletu použít i ve stanici. Pro vozíčkáře a rodiče s kočárky je k dispozici široký bezbariérový vstup, ve voze je prostor na několik jízdních kol. Cestování vlakem je pohodlnější i pro lidi s poruchami zraku. Zvukový signál je navede až k jejich sedadlu. Nechybí moderní audiovizuální systém, který cestující informuje o aktuálním čase, rychlosti, zastávkách či případném zpoždění," vypočítává vedoucí Centra osobní dopravy ČD v Karlových Varech Vladimír Omelka.

Prázdninová linka do Františkových Lázní

9. července 2014 v 16:40
K návštěvě Františkových Lázní můžete v červenci a srpnu využít linku 421110.

V sobotu odjíždí v 8.25 hodin ze zastávky Karlovy Vary, Tržnice a v 8.30 hodin ze zastávky Karlovy Vary, terminál (dolní nádraží), zpět z Františkových Lázní se vrací v 16.00 hodin.

Levnější krajské dálniční známky na vládě opět neuspěly

20. června 2014 v 20:45
Vláda návrh vyhodnotila jako nekoncepční, nesystémový, věcně nepromyšlený a nedostatečně odůvodněný. Navíc je prý v rozporu se státní koncepcí, která postupně odstraňuje výjimky ze seznamu zpoplatněných silnic.

Další nesouhlasné stanovisko zklamalo karlovarského hejtmana a poslance Josefa Novotného (ČSSD), který má podezření, že lidé z vlády nápad pořád nechápou.

"Nepochopili systém, proč by ta dálniční známka měla sloužit a komu. Je z toho vidět, že to psal ten samý úředník, jako před dvěma roky," řekl. Podle hejtmana se nejedná o nic nesystémového nebo výjimku úseků, nýbrž o veškeré dálnice.

Krajský návrh na změnu zákona o pozemních komunikacích bude posuzovat také Poslanecká sněmovna. "Bude záležet na jejím předsedovi, kdy a jak jej zařadí na program schůze. Budu se ho na to ptát a ještě dál se budu snažit vysvětlovat, že se nejedná o nějaké výjimky, ale že jde o systém krajských zámek a hledat budu podporu mezi poslanci," uvedl Josef Novotný.

Na opravu silnice nadávají jak řidiči, tak i samotný hejtman

13. května 2014 v 20:11 | Petr Toman
Karlovy Vary - Oprava hlavního tahu na Prahu bude trvat ještě měsíc a spolkne přes 30 milionů korun


Mnoha slovy, která nejdou ani napsat, častují řidiči opravu hlavního tahu na Prahu. Za ty se staví i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

"Naprosto souhlasím s občany našeho regionu, kteří se na mě v poslední době obracejí s názorem, že nepovažují za nutné, aby se opravovala silnice I/6 ve směru od Andělské Hory na Karlovy Vary. Komunikace je v poměrně dobrém stavu a její opravy komplikují provoz," řekl k opravě významné dopravní tepny hejtman.

Opravu silnice však Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které komunikaci spravuje, pokládá za nezbytnou. "V roce 2011 byla zpracována Zpráva o posouzení stavu vozovky a návrh jejích oprav. Zpráva byla zpracována akreditovanou zkušební laboratoří a obsahuje popis stávajícího stavu, zdůvodnění nezbytnosti realizace akce a požadavky na technické řešení," uvádí vedoucí provozního úseku ŘSD Jiří Baloun s tím, že mezi hlavní problémy patřily ztráty asfaltového tmelu, místy hloubková koroze či místy plošná deformace.
 
 

Reklama