ekologická doprava

Do ulic Karlových Varů vyjely dva vozy na zemní plyn

1. května 2007 v 19:52
Dopravní podnik Karlovy Vary nasadil dva zbylé nízkopodlažní vozy Citelis na zemní stlačený plyn z letošní dodávky čtyř vozů. Jedná se o stejný typ který byl nasazen již před týdnem. Nové vozy mají evidentní čísla 396 a 397. V dalších letech bude situace obdobná, každý rok přibudou čtyři nová vozidla na zemní stlačený plyn. Letos se ještě můžeme těšit na další čtyři nové vozy typu Citelis. Vozy budou stejného typu které si DPKV pořídila na konci minulého roku jedná se o vozy 390, 391,392 a 393.

Dnes vyjely dva nové vozy Citelis evidentní čísla 394 a 395

21. dubna 2007 v 12:39
Od dnešního dne jsou v provozu městské hromadné dopravy dva nízkopodlažní vozy Karosa, citelis. S Pohonem na stlačený zemní plyn. Vozy jsou v nátěru dopravního podniku. Dnes vozy byly v provozu na lince číslo dva. Hned také máte možnost nahlédnout do fotogalerie ( pod článkem 394 a 395 ) Nové vozy budou v budoucnu obsluhovat lázeňské území Karlových Varů. Tyto vozy jsou v první tohoto typu v Karlových Varech. V První etapě se počíta se čtyřmi vozy ale v budoucnu počet zvíší až na sedmnáct vozů.

Další informace o nízkopodlažním Citelisu na plynový pohon

17. dubna 2007 v 20:43
Dopravní podnik si zapůjčil nízkopodlažní vůz Citelis na stlačený zemní plyn od ruského dopravce ( PZN: H - 08 41 ) Vůz má zapujčen dopravní podnik Karlovy Vary po dobu jednoho měsíce ale z technického důvodu je vůz již tři týdny odstaven v areálu dopravního podniku. Podle nejnovějších správ je možné že zítra ( 18. dubna 2007 ) bude v provozu na linkách MHD Karlovy Vary a to nejspíše na linkách číslo 2 nebo 13. Stahujte Fotogalerii ZDE.

Autobus na plynový pohon v garážích dopravního podniku

15. dubna 2007 v 20:05
Karlovy vary se připravují na plynovou městskou dopravu. V areálu dopravního podniku již přes měsíc stojí zcela nová plnící stanice na stlačení zimní plyn. Zde vám přinášíme pár zajímavých obrázků vozu Citelis na stlačený zimní plyn, který je odstaven v garážích DPKV. Tento vůz možná je první v dodávce vozů na plyn pro Karlovy vary. Je také zcela možné že to je pouze testovací vůz.
 
 

Reklama