Dopravní nehody

Nehoda zablokovala průjezd Karlovými Vary

12. dubna 2011 v 22:13


Na střeše skončil v úterý 12. dubna krátce po poledni osobní vůz jedoucí po průtahu Karlovými Vary ve směru od Sokolova. Jeho řidička ze zatím nezjištěných důvodů narazila do sloupu veřejného osvětlení a poté i do plynového "domečku, z něhož po nehodě začal unikat plyn. Únik se ovšem záhy podařilo zajistit.

"Řidička Volkswagenu Golf utrpěla zranění, s nimiž ji záchranka převezla do karlovarské nemocnice," uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Nehoda na několik hodin zablokovala provoz na průtahu Karlovými Vary v obou směrech. Policisté proto odkláněli dopravu na objízdné trasy. "Ve směru na Sokolov vedla ulicí U Spořitelny kolem budovy magistrátu města přes Sokolovskou ulici. U bývalého zimního stadionu se pak motoristé vraceli zpět na průtah. V opačném směru navigovali policisté u tohoto sjezdu řidiče na Tuhnický most, do centra města se pak dostávali po Západní ulici," přiblížil komplikovanou situaci Valenta.
Situaci přímo na místě bezprostředně po nehodě zkomplikovali také motoristé, kteří více než situaci před svým vozem věnovali pozornost dění kolem havárie. "V důsledku toho došlo v tomto úseku průtahu městem ještě k několika drobným dopravním nehodám. Malé ťukánky si naštěstí jejich aktéři vyřešili sami mezi sebou," dodal mluvčí karlovarských ochránců zákona.
"Jednotka z karlovarské stanice byla u havarovaného auta za čtyři minuty od nahlášení, ve vozidle byla zaklíněná řidička, která s hasiči komunikovala. Po vyproštění řidičku odvezla sanitka záchranné služby," informoval mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Řidičce vyskočil v autě z tašky pes, nezvládla řízení a spadla ze srázu

7. dubna 2011 v 22:48
V karlovarské čtvrti Na Vyhlídce prorazila krátce po sedmé hodině ranní řidička osobního vozu oplocení a po zhruba patnáctimetrovém letu vzduchem skončila i s vozem v prudkém srázu. Z nehody vyvázla bez zranění, na příjezd hasičů a záchranky čekala zpátky na silnici. Podle informací iDNES.cz vezla žena v autě psa, který jí krátce před nehodou vyskočil z tašky. Ona se lekla a v úseku, kde je řada ostrých zatáček, nezvládla řízení.

Strom spadl na cyklistu, který na místě zemřel

17. července 2010 v 21:22
001235
 Tragická nehoda se stala v sobotu 17. července okolo 15.30 hodin na Karlovarsku. Na silnici mezi Karlovými Vary a Kyselkou, nedaleko od penzionu Hubertus, spadl na projíždějícího čtyřiapadesátiletého muže strom. Cyklista byl na místě mrtvý.

Podle zasahujících hasičů je těžké říct, jestli se jednalo o následky ranní bouře, která v ranních hodinách zasáhla celý region.

"Nehoda se dá připsat na vrub silného větru," poznamenal Jiří Buček, velitel zásahu.
Hasiči po nehodě porazili několik stromů, které ještě hrozili zřícením na vozovku.

V Karlovarském kraji řešili hasiči v ranních hodinách téměř osmdesát případů kvůli řádění bouřky. Problémy zaznamenali také energetici. Bez proudu byla zhruba polovina kraje. Silnice na Horní Hrad, Krásný Les a Dolní Nivy byly neprůjezdné. Nejhorší situace byla podle silničářů na staré silnici č. I/6 u Zlaté, kde došlo k závalu.

zdroj: http://karlovarsky.denik.cz 

Den dopravních nehod v MHD

24. ledna 2007 v 16:29
Dne 22.1. 2007 se stalo v karlovarské MHD dvě dopravní nehody. Jedna se stala ráno na Růžovém Vrchu - linka č. 5, mezi zastávkou Růžový Vrch sídliště a Fričova řidič MHD vjížděl z vedlejší silnice na hlavní, kde nedal přednost a řidič osobního automobilu, který byl na hlavní silnici, narazil do autobusu evidenčního čísla 316, SPZ: KVA 51-45. Nehoda se stala krátce po 7.30 hodině. Autobus zablokoval část hlavní silnice a také zablokoval vjezd do ulice, odkud vyjížděl autobus. Za linkovým autobusem linky č. 5 hned jel školní spoj, který jel do Dalovic. Jelikož řidič linky č. 5 zablokoval výjezd z vedlejší ulice, musel řidič školního spoje vyjet z trasy a jet po náhradní trase, kde vynechal zastávku Fričova a Škoda na autobuse značky Karosa B731, evidenční číslo 316, SPZ KVA 51-45 nebyla žádná. Další dopravní nehoda se stala po 18 hodině na Sokolovské ulici mezi zastávkou Keramická škola a Pivovar. Řidič autobusu značky Ikarus 412, evidenční číslo 340 na lince č. 3 jel po svém pravém pruhu, kde se najednou rozjelo zaparkované auto. Řidič MHD prudce zabrzdil a rozjeté auto bez řidiče narazilo do přední části autobusu. Na autobusu byla minimální škoda - jen upadla registrační značka autobusu MHD. Policisté dorazili k místě nehody krátce po 20 hodině. Během vyšetřování jezdila za linku č. 3 záloha. Na místě nehody byl také náš redaktor a fotograf, který pro Vás připravil řadu fotek.

Nehoda autobusu na lince č: 15:

30. listopadu 2006 v 10:18
Dne 27.11. 2006 krátce před druhou hodinou odpolední se u hlavní přestupní stanice Tržnice stala ,,menší" dopravní nehoda na lince č. 15. Nehoda se stala v místě výstupní stanice TRŽNICE (u bývalého Elektra, dnes slouží výstupní stanice pro linku Březová - K.Vary - Březová kterou provozuje Jaroslav Havlíček). Nehody se zúčastnil autobus B961, značky karosa evidenční číslo 376. Nehodu zavinila žena jedoucí v osobním automobilu. Podle svědků, žena chtěla přejet autobus z levé strany, proti ní jel autobus a žena strhla svůj automobil na levý bok autobusu. Policisté přijeli na místo krátce po 14 hodině. škoda na voze je minimální. Po dobu výslechu řidiče MHD a ženy osobního automobilu jezdila na lince č: 15 záloha s vozem Karosa B731, evidenční číslo 315. ,,Nabouraný" autobus se vrátil na svoji trasu okolo 15 hodiny. Zde máte k dispozici si prohlédnout pár fotek z místa dopravní nehody.
 
 

Reklama