Aktualně

Krátké zprávy z dopravy.

3. července 2017 v 19:13
Návštěvnické centrum Thun 1794 ve spolupráci s Českými drahami připravilo jízdy festivalového vlaku z Karlových Varů do porcelánky v Nové Roli. Historická "singrovka" pojede ve dnech 2., 3., 4. a 7. července. Vlak odjede ve 13:15 ze stanice Karlovy Vary dolní nádraží. Pro cestující je připravena čtyřicetiminutová prohlídka porcelánky, projekce snímku o současné výrobě porcelánu i možnost dekorace festivalového hrnečku.

Z důvodu rekonstrukce je předprodej v době od 10.7.2017 do odvolání přesunut do prostor v hale na dolním nádraží (bývalé místenkové pokladny).

Dopravní podnik Karlových Varů (DPKV) připravil na začátek prázdnin další dárek pro všechny, kteří využívají služeb MHD. Cestujícím nabídne v městských autobusech bezplatnou WI-FI. WI-FI nese název DPKV FREE WI-FI a vozidla vybavená touto technologií jsou označena samolepkou. První tři vozy, do kterých byla WI-FI instalována budou v průběhu Mezinárodního filmového festivalu zajišťovat dopravní obslužnost na linkách F1, F2, F3. Po skončení festivalu budou tyto vozy dále nasazeny v běžném provozu napříč linkami.

Město Ostrov neuzavřelo se svým Dopravním podnikem Ostrov s.r.o. smlouvu, která byla vloni odsouhlasena zastupitelstvem města. Dopravní Podnik Ostrov končí s provozem linek MHD a společnost jako taková zaniká.

Dopravní Podnik Karlovy Vary již od dnešního dne provozozuje nově Městskou hromadnou dopravu v Ostrově.

Před pár dny vyšla nová poslední beta verze před vydáním plné verze Karlovy Vary VI pro simulátor OMSI 2, prosím sledujte naše kanály na facebooku a pročtěte si návod před samotnou instalací projektu.

Karlovaráci diskutovali o stavbě terminálu. Autorům řekli, čeho se bojí

5. října 2016 v 20:15 | Jana Plechatá

Doprava, náměstí, Chebský most nebo třeba bydlení ve Varšavské. Taková témata otevřela první veřejná diskuze nad novým karlovarským terminálem. Zatím existuje pouze studie, už má ale své příznivce i odpůrce.

Tři roky práce předcházely vzniku studie integrovaného dopravního terminálu ve Varšavské ulici. Stát má asi 700 milionů korun a růst začne v roce 2018. Pod návrhem je podepsané Studio Hangár. Autoři Vladimír Tůma a Antonín Juštík ji společně s vedením města poprvé představili lidem v Národním domě.

Možnost placení parkovného z aplikace

23. dubna 2016 v 15:15
Jako další etapa zavádění Karlovarské karty je možnost placení parkovného z aplikace elektronické peněženky Karlovarské karty. Zákazník si nabije libovolným obnosem svojí kartu na elektronickou peněženku. U parkovacího automatu je návod jak postupovat. V prvním kroku zvolí možnost "karta" a dále postupuje dle návodu, jako kdyby používal peníze - zvolení doby parkování. Automat ho pak na displeji vyzve žádostí "přilož kartu" a na vyznačené místo přiloží kartu a dále si vyžádá stvrzenku. Automat vydá 2 doklady, jednak parkovací lístek do kdy je parkovné uhrazeno a potvrzení o zaplacení, kde je vytištěn i zůstatek peněženky. Samozřejmě vše funguje i na Plzeňskou kartu.


Kdo povede Dopravní podnik města?

29. ledna 2016 v 19:56 | Ivana Kalinová
Karlovy Vary - Kdo bude v čele Dopravního podniku (DP) za odstupujícího Pavla Bohánka, který v této největší městské společnosti končí po patnácti letech na vlastní žádost? Tuto informaci chtěli po vedení města zastupitelé na úterním zasedání. Nedozvěděli se nic.
Kromě informace, že Pavel Bohánek končí ve funkci 11. února. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) bude nejdříve za Bohánka dovolen místopředseda představenstva a personální návrhy posoudí valná hromada. "Dopravní podnik je akciovou společností. Takže rada o tom rozhodovat nebude. Stačí to?" ptal se náměstek Riško zastupitelů. "A kdo je valná hromada Dopravního podniku? To je přece rada města. Takže nám neříkejte, že to není věc radních," odmítla Riškovu argumentaci zastupitelka Hana Zemanová (Karlovaráci). Na její dotaz, zda bude Dopravnímu podniku velet Vladimír Kvasnička, který nyní řídí KV Arenu, a tento post by si tak vyměnil s Romanem Krčkem, který je nyní předsedou představenstva DP, náměstek Riško uvedl, že o ničem takovém neví. "To slyším poprvé," zdůraznil. Primátor Kulhánek (KOA) chtěl zase vědět, od koho tyto informace zastupitelka Zemanová má. Podrobnější zprávy o současném dění v Dopravním podniku požadovali i zastupitelé hnutí O co jim jde?!. Otmar Homolka se ptal, z jakého důvodu Pavel Bohánek odchází, protože město znovu přijde o zkušeného manažera. Na to primátor odpověděl, že prý kvůli únavě a nebude ho podrobovat křížovému výslechu. "My jsme si zjistili, odkud vítr vane a proč byl vytlačen," opáčil mu Otmar Homolka. Pavel Bohánek má navíc jako jediný v DP drážní licenci, protože tato firma provozuje i lanovky ve městě. Náměstek Riško uvedl, že tato licence bude do 11. února zajištěna a lanovky jezdit budou.

Ředitel MHD rezignoval. Po 15 letech

13. ledna 2016 v 15:31 | Ivana Kalinová
Karlovy Vary - Po patnácti letech na svůj post rezignoval Pavel Bohánek, ředitel městské akciové společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary (MHD).
Ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek.Autor: Foto Deník

On sám odhodlání odejít zdůvodňuje únavou. "Není to rozhodnutí, které bych učinil za týden, ale rozhodoval jsem se už od loňského léta. Cítím se trochu vyčerpaný a také mám jedno zdraví," vysvětlil Pavel Bohánek. Dopravní podnik, který řídil, je totiž největší městskou firmou s rozpočtem 250 milionů korun a se 270 zaměstnanci. Je tradičním provozovatelem hromadné dopravy v Karlových Varech, provozuje autobusové městské i příměstské linky během denního i nočního provozu. Specifikem firmy je provoz lanových drah, rozhledny Diana a nabízí také další služby spojené převážně s dopravou.

Parkoviště na náměstí J. Palacha o víkendu zdarma

27. listopadu 2015 v 15:08
Nové vánoční trhy v Karlových Varech proběhnou od soboty 28. listopadu do 23. prosince na prostranství před hotelem Thermal.


Pro návštěvníky bude každý adventní víkend k dispozici zdarma parkoviště na nábřeží Jana Palacha.

Intenzitu dopravy ve městě měří automatické detektory

23. června 2015 v 20:03
Měření intenzity dopravy proběhne dnes 23. a zítra 24. června v úseku mezi Západní ulicí a Mattoniho nábřežím.

Cílem je zjištění skutečného využívání vybraných pozemních komunikací ve městě.

Měření bude probíhat nepřetržitě 24 hodin v období od 23.6.2015 18:00 hodin do 24.6.2015 18:00 hodin a bude realizováno společností B&C Dopravní systémy s.r.o. Libochovice ve spolupráci s Koordinátorem integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje, p.o.

Ke snímání intenzity dopravních proudů budou využity automatické detektory. Zhruba 50 měřících přístrojů bude po dobu měření instalováno na deseti vybraných měřících místech v lokalitách Západní, Chebský most, Horova, most 1. máje, Foersterova, Vítězná, Mattoniho nábřeží. (Přesnou lokalizaci najdete v přiloženém dokumentu).
Výstupy z měření může město jako správce komunikací využít mimo jiné pro plánování a realizaci údržby, oprav a rekonstrukcí.

Pokračuje obnova komunikací ve Staré Roli

20. června 2015 v 22:26
Po dobu rekonstrukce Školní ulice a okolí je motoristům k dispozici nově zřízené provizorní parkoviště v Okružní.

Obnova komunikací, chodníků a veřejných prostranství ve Staré Roli pokračuje. Stavební ruch se dotkne motoristů i pěších. Výsledkem realizace několika projektů ale budou nově opravené komunikace, chodníky a nová parkovací místa. Výraznou proměnou projde také okolí Lidového domu včetně přilehlého parku.


Vzhledem k tomu, že si stavební práce vyžádají nezbytná dopravní omezení a zejména omezení parkování, zřídilo město provizorní parkovací plochu v Okružní ulici v blízkosti křižovatky s ulicí Truhlářskou s kapacitou minimálně 60 míst.

Obnova chodníků a komunikací se dotkne vybraných úseků v ulicích Hlávkova, Závodu míru (mezi Borovou a Fibichovou), Školní, Kladenská, Tuhnická, Dvořákova, Okružní, Nad dvorem, Rohová, Hornická kolonie, Truhlářská a vnitrobloku v Třešňové ulici.


Předmětem projektu revitalizace okolí Lidového domu je úprava komunikací mezi ulicemi Truhlářská, Školní, Hlávkova a bytovým objektem Dvořákova. Součástí je i výstavba parkoviště za Lidovým domem a parkové a sadové úpravy zeleně.
Projekty jsou součástí Integrovaného plánu rozvoje města v Integrovaném operačním programu. Situační výkresy těchto projektů jsou k náhledu na internetových stránkách magistrátu v sekci Sledované projekty města.

Ke Svatošským skalám vede nová cyklostezka

4. června 2015 v 16:11
Úsek od Doubského mostu ke Svatošským skalám je součástí Cyklostezky Ohře.
Novou bezpečnější trasu mohou nyní využít cyklisté projíždějící z karlovarské čtvrti Doubí až ke Svatošským skalám. Dlouho očekávaná část páteřní Cyklostezky Ohře vede podél břehu řeky Ohře. Cyklisté se díky ní projedou malebným prostředím údolí řeky a zároveň se vyhnou náročnému stoupání po frekventované silnici I. třídy.

Dráhy chtějí nakoupit nové vlaky za čtyři miliardy. Čekají na dotace

2. ledna 2014 v 17:35
Loni v létě vyměněné vedení Českých drah vypsalo první soutěž na dodávku nových vlaků. Ve dvou tendrech chce tuzemský dopravce uzavřít rámcovou smlouvu na dodávku až 25 elektrických jednotek. Dodané mají být do 15 měsíců od podpisu smlouvy. Podmínky u nás v tuto chvíli splňují jen jednotky Škody Transportation.
Celková odhadovaná hodnota obou soutěží je 3,9 miliardy korun. Dráhy chtějí nakoupit celkem 14 elektrických jednotek pro dálkovou dopravu o kapacitě 320 nebo 200 cestujících a 11 jednotek pro regionální vlaky s kapacitou 160 cestujících. Podmínkou tendru je dodání do roku a čtvrt po podpisu smlouvy.
Podle mluvčího drah Radka Joklíka se rámcovou smlouvou, která bude platit 48 měsíců, snaží dráhy dopředu zabránit situaci z loňského roku, kdy se České dráhy nezvládly přihlásit do tendru na rychlíky mezi Ostravou, Krnovem a Olomoucí. Dráhy musely postupovat jako jediný ze zájemců podle zákona o veřejných zakázkách, a nestihly tak včas vysoutěžit dodavatele vlaků pro tuto trať. Celý tendr na rychlíky nakonec ministerstvo zrušilo, liberalizace železničního trhu za dob úřadování ministra v demisi Zdeňka Žáka v podstatě zamrzla.
Dráhy navíc počítají, že na nové vlaky by mohly získat evropské dotace. Jednou z variant, kterou stát zvažuje, je využití nevyčerpaných peněz v Operačním programu doprava na nákup nových vlaků pro dálkové trasy. Ministerstvo dopravy navíc zvažuje, že v novém operačním programu bude vlaky samo nakupovat a dopravcům je pak pronajímat. Ve hře je navíc možnost nakoupit vlaky s evropskými dotacemi z regionálních operačních programů, ty už dráhy několikrát využily.
"Konkrétní odběr jednotek pak bude záležet na tom, jak se nám bude dařit získat evropské dotace a také na tom, jak budou objednatelé dopravy vypisovat tendry," uvedl Joklík.
Dráhy počítají s nasazením nových jednotek hlavně na rychlíky z Prahy do Chebu či Děčína nebo na rychlíky z Prahy do Brna přes Českou Třebovou nebo z Brna do Olomouce přes Břeclav. To jsou rychlíky, kde dosud dráhy využívají nejstarší koženkové soupravy, kde komfort cestování neodpovídá 21. století.
Kolik vozidel nakonec dopravce skutečně odebere, bude záviset na tom, jak se podaří evropské dotace získat, a také na tom, kdy ministerstvo soutěže na nového dopravce vypíše. Vedení drah už po svém nástupu loni v létě uvedlo, že další nové vlaky nebude kupovat kvůli vysokému zadlužení.
Požadované vlaky v tuto chvíli na tuzemském trhu nabízí jen Škoda Transportation se svými jednotkami RegioPanter. Její konkurenci tak musí během dvou let nejen jednotky vyrobit, ale také si je nechat kompletně schválit.
Pantery už dříve vyhrály jiné tendry Českých drah, kde měli zájem soutěžit i zahraniční výrobci. Nakonec ale soutěž vzdali kvůli příliš krátké době na dodání i schválení vozidel.

Varnsdorf otevírá staronovou zastávku – Staré nádraží

18. října 2013 v 23:03
Varnsdorf - Dvě železniční zastávky má nově Varnsdorf. Na západě města se zastavením osobního vlaku po třetí hodině otevře zastávka Staré nádraží, kde bylo po léta pouze nákladiště. Zastávka je mnohem blíže od centra než osobní nádraží, od náměstí Edvarda Beneše je vzdálena asi půl kilometru.

Nová železniční zastávka Varnsdorf-Staré nádraží je sice ve srovnání s ústředním varnsdorfským nádražím blíže k centru, zato však má horší obsluhu. Zatímco z nádraží Varnsdorf jezdí vlaky na Liberec každou hodinu, ze Starého nádraží je interval dvouhodinový. Zastávka totiž vznikla na traťové větvi do německého Seifhennersdorfu, kam jede jen polovina spojů. Dopravce upozornil, že jeho vlaky budou na Starém nádraží zastavovat pouze na znamení.

Polovina plzeňských zastávek MHD dostane nové názvy

4. října 2013 v 15:06
Plzeň - Téměř každá druhá zastávka plzeňských tramvají, trolejbusů a autobusů se přejmenuje. Město tak chce zpřehlednit MHD, názvy se budou zkracovat či se přizpůsobí okolí. V malé revoluci v hromadné dopravě se ale budou muset zorientovat cestující.

Názvy odkazují na budovy či podniky, které už na místě nejsou, jsou příliš složité a mají v názvu čárky či zkratky, nebo jsou naopak nepřesné - tím vedení města zdůvodnilo plánovanou změnu názvů zhruba 170 zastávek MHD v celém městě. Změny připravované k 15. prosinci se tak dotknou téměř poloviny všech zastávek.

Řidiči pozor: mění se ceny odtahů vozidel

4. května 2013 v 14:29
O navýšení cen rozhodla Rada města Karlovy Vary s přihlédnutím ke zvyšujícím se provozním nákladům na provoz vozidel odtahové služby a v souvislosti se zvýšenou sazbou DPH. Stávající ceny byly platné od roku 2007.
Statutární město Karlovy Vary provádí v současné době nucené odtahy silničních vozidel, vraků a vozidel po dopravních nehodách prostřednictvím spol. BEČVÁŘ Assistance, s.r.o.

Karlovarská MHD se opět nedočká optimalizace ve vedení linek (Díl: 1)

17. prosince 2012 v 21:41
Bohužel ani tentokrát se nedočkáme optimalizace linek Městské Hromadné Dopravy v Karlových Varech. Optimalizace mněla začít platit od nového roku v době kdy začínají platit nové jízdní řády. Nechci se opakovat ale bohužel sliby jsou chyby a nemají se opakovat ale přeci jsme v Karlových Varech. V letošním roce bylo přes 20 návrhů optimalizace, některé horší a naopak některé na skvělé urovni nebudu zde zmiňovat co bylo a nebylo lepší v budoucnu se k tomu určitě vratím. Mam poslední dobou takový pocit že tu přeci jenom optimalizace každým rokem tak trochu je a tím je pomalu ale jistě zrušit MHD v Karlových Varech. Karlovy Vary už delší dobou patří rozhodně už k těm horším Dopravním Podnikům v České Republice, ono nestačí jezdit v nových autobusech když ve finále budou celej den odstavené v garážích. Rozhodně je ve Varech něco špatně hlavně že opět vedení společnosti si poplácají na ramenech jak jsme ušetřily a na to si určitě připíšou skvělé premie! Nechci zde spojovat rúzné dopravní společnosti (a už vůbec ne žádnou v Karlovarském Kraji) ale například ani nemusíme daleko. Společnost provozující MHD v Chomutově a v Jirkově není na nejlepší úrovni ale 9. Prosince tohoto roku zde vstoupil v platnost nový jízdní řád v rámci optimalizace a tím zde vznikly páteřní linky ve špičce do 15 minut a ostatní linky v rozmězí 30 až 60 minut. Spoustu odborníku zabívající se touto problematikou mají jedno jednoduché pravidlo u páteřních linek a tím je pokud je interval horší jak 15 minut nemůže být tato linka páteřní a neplní vůbec žádnou její funkci. Za druhé časy mají být lechce zapamatovatelné a pokud možno celotýdenně. Chápu že ve Varech tíží rozpočet nová Hala (Tunel KV Arena) a další kauzy ale proč to má odnášet zrovna MHD která má sloužit lidem. Co tedy přinese změna jízdních řádů v Karlových Varech od 1.1.2013?

Pozor na nové jízdní řády

8. prosince 2012 v 23:45
Zítřejším dnem začíná platit celostátní nový jízdní řád autobusů a vlaků. Provoz na železnici se oproti uplynulému roku nepatrně zvýší, změny včetně časů budou však spíše kosmetické. Jízdné na kilometr zdraží o 2,5 procenta, ceny zákaznických jízdenek zůstanou. Své jízdní řády mění i soukromý RegioJet. Novinkou v Ústeckém kraji je přímé spojení s Karlovarským krajem bez přestupu v Klášterci nad Ohří prostřednictvím nových souprav RegioShark. Objem dopravy nepatrně naroste. V Karlovarském kraji se sníží počet spojů mezi Chebem a německým Plauen a zároveň mezi pohraničními Potůčkami a německým Johanngeorgenstadtem.

Město Karlovy Vary opět bude vyhazovat peníze z okna

19. září 2012 v 17:33
V rámci 11. ročníku Evropského týdnu mobility vyhlášen dnem bez aut, který se letos koná v sobotu 22.9.2012. Stejně jako v minulém roce ve většině jiných měst v republice zvítězil zdravý rozum a peníze oknem se vyhazovat nebudou, v Karlových Varech tomu bude opět přesně naopak - stejně jako v minulých letech bude jezdit městská hromadná doprava zdarma. A aby byla ztráta na tržbách co možná největší, dojde opět u všech městských autobusů k zakrytí označovacích strojků igelitovými pytlíky.

Prodej autobusu KAROSA

16. července 2012 v 23:19
Dopravní Podnik Karlovy Vary odprodává svoji první Karosu B932.1678 evidentního číslo 357. Pro více informací čí zájmu kontaktujte pana Jiří Vyvadil na telefoních číslech 602 416 190, 353 505 330

Dočasné přesunutí zastávky KV Arena

12. června 2012 v 10:03
Zastávka KV Arena ve směru z centra bude z důvodu uzavírky Západní ulice od úterý 12.6. od 7:00 hodin do středy 13.6. 18:00 hodin přesunuta za roh - na objízdnou komunikaci kolem KV Areny.

Seminář k udržitelnému rozvoji MHD v Karlových Varech

27. května 2012 v 13:22
Dne 22. Května se konal veřejný seminář k udržitelnosti a rozvoje MHD v Karlových Varech. Za veřejnost jsme tam byly pouze dva. Seminář začal až v deset a skončil již v jednu hodinu. Nejdříve se diskutovalo o dotačních projektech pro budoucí roky ale vše je zatím pouze ve fázi dalšího vývoje ( autobusy CNG a další druhy dopravy ). Ohledně autobusů na CNG zde byla přednáška od společnosti RWE. Zajímavá debata se nesla o využití autobusů na elektrický proud že by přeci jenom v budoucnu mohl tento typ být nasazen na některou linku MHD. Ředitel DP pan Bohánek prozradil že vozový park by do pěti let mohl být pouze nízkopodlažní. Další kapitola se věnovala samotné historii MHD ve Varech ale zcela stejné materiály jsem již dříve zveřejnil na svém blogu. Také jsme směrovaly dotazy ohledně optimalizace MHD tak uplně všechny projekty byly schozeny ze stolu a další návrh bude znám až v polovině června. Do budoucna je stále otázka co bude s Tržnicí (velké naděje že bude umístěn někde v Drahovicích. Do budoucna je také plánováno s modernizací označníků (nejspíše opět jiný typ), informační panely na zastávkách (např. linka 1 směr Globus jede za 5min). Chytré prodejní automaty, nákup jízdenek pomocí SMS a další věci ale jen tak to nebude. Další seminář se bude konat na konci měsíce Června tohoto roku.

Výluka Lanové dráhy Diana

2. ledna 2012 v 17:39
V době od pondělí 16.1.2012 bude uzavřena lanová dráha Diana z důvodu provádění roční technické údržby zařízení.
 
 

Reklama