Aktualně

Cyklostezka Dvorský - Doubský most je otevřená

4. června 2018 v 21:41
Karlovy Vary dokončily dlouho očekávanou část páteřní cyklostezky podél Ohře na trase Dvorský - Doubský most. Nový úsek měří bezmála dva kilometry a na jeho realizaci město využije dotační prostředky z EU a státního rozpočtu.

Zhotovitelem cyklostezky byla společnost Silnice Topolany a.s. Plzeň, výstavba probíhala od loňského listopadu do 30. dubna letošního roku. Náklady na stavební práce činily bezmála 13 milionů korun a z 90 procent by měly být pokryty dotacemi. Výstavba cyklostezky je projektem města v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary (IPRÚKV°), kde dotace činí 85 % tzv. způsobilých výdajů. Dalších 5 % nákladů pokryje dotace ze státního rozpočtu.

Samotné výstavbě předcházel proces výkupu pozemků na trase cyklostezky, které patřily společnosti PHL - Praha s. r. o. Za pozemky o celkové ploše přes 4 tisíce m² město zaplatilo 4,85 milionu korun.

Cyklostezka kopíruje levý břeh Ohře, část vede podél dostihového závodiště ve čtvrti Dvory. Prochází pod oběma mosty, kde se napojuje na stávající Cyklostezku Ohře. Otevřením dvoukilometrového úseku se výrazně zvyšuje komfort a bezpečí cyklistů, kteří již nemusejí trasu mezi městskými čtvrtěmi Dvory a Doubí projíždět po frekventovaných komunikacích v ulicích Kpt. Jaroše a Závodní.

CYKLOSTEZKA DVORSKÝ - DOUBSKÝ MOST

Délka: cca 1,9 km, šířka 3 m
Zhotovitel: Silnice Topolany a.s. Plzeň
Termín realizace: 1. 11. 2017 - 30. 4. 2018
Náklady na stavbu: 12 971 335,33 Kč (vč. DPH)
Dotace: IPRÚ - 85 % z celkových způsobilých výdajů (maximální výše 11 042 635,03 Kč), 5 % ze státního rozpočtu
Výkup pozemkům trase cyklostezky: 4 220 m² za 4 853 000 Kč

Senior expres vyjel do ulic

4. června 2018 v 21:40

V pátek 1. června 2018 začala naplno fungovat nová služba určená občanům Karlových Varů nad 65 let věku, držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P a obyvatelům domů s pečovatelskou službou nebo domova pro seniory. Vůbec první jízda Senior expresu se uskutečnila krátce po deváté hodině ranní a pasažéři využili službu k přepravě k lékaři.
Senior expres provozuje město prostřednictvím Dopravního podniku Karlovy Vary. Zaregistrovaní uživatelé tak nyní mohou až čtyřikrát za měsíc využít cenově zvýhodněnou přepravu k lékaři, na úřady, za nákupy apod.
Služba je dostupná v pracovní dny od 8:00 do 15:30 hodin a je možné si ji objednat na bezplatné telefonní lince 800 100 951.

Omezování internetu a svoboda slova !!! Díl 5

13. května 2018 v 8:57

Internetový "SEOŠ v kauze DPKV a nesvoboda internetu aneb STB v akci v 21. století" Mgr. Jiří Kovařík, advokát Mgr. Petr Šindelář, LL.M, Šebek & Němec. Díl:5
Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Omezování internetu a svoboda slova !!! Díl 4

13. května 2018 v 8:56
Internetový "SEOŠ v kauze DPKV a nesvoboda internetu aneb STB v akci v 21. století" Mgr. Jiří Kovařík, advokát Mgr. Petr Šindelář, LL.M, Šebek & Němec. Díl:4

Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Omezování internetu a svoboda slova !!! Díl 3

12. května 2018 v 22:05
Internetový "SEOŠ v kauze DPKV a nesvoboda internetu aneb STB v akci v 21. století" Mgr. Jiří Kovařík, advokát Mgr. Petr Šindelář, LL.M, Šebek & Němec. Díl:3

Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Omezování internetu a svoboda slova !!! Díl 2

12. května 2018 v 21:52
Internetový "SEOŠ v kauze DPKV a nesvoboda internetu aneb STB v akci v 21. století" Mgr. Jiří Kovařík, advokát Mgr. Petr Šindelář, LL.M, Šebek & Němec. Díl:2

Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Omezování internetu a svoboda slova !!! Díl 1

12. května 2018 v 21:34
Internetový "SEOŠ v kauze DPKV a nesvoboda internetu aneb STB v akci v 21. století" Mgr. Jiří Kovařík, advokát Mgr. Petr Šindelář, LL.M, Šebek & Němec. Díl:1

Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Omezování internetu a svoboda slova !!!

12. května 2018 v 21:16
Tento týden se naše redakce se obrátila na mateřskou společnost G&G z důvodu ve věci zablokování stránek DPKV a omezování osobní svobody našich redaktorů. Naše právní oddělení rozeslalo dopisy na Magistrát města Karlovy Vary, Dopravní Podnik v Karlových Varech, Policii Čr a další instituce.
* Dopis od advokátů zastupující DPKV v originálním znění (3 strany).

Bojujte za nás, zachraňte svobodný internet. Budete bojovat za nás zachráníte tím svůj blog, internetovou prezentaci, svůj profil a další maličkosti na internetu !!!

Změna stránek DPKV

27. dubna 2018 v 22:11
Vážení návštěvníci z důvodu stáleho tlaku od Dopravního Podniku Karlovy Vary a.s. a advokátní kanceláře TOCIK ŠINDELÁŘ & PARTNEŘI, ukončujeme činnost stránek DPKV.Blog.CZ a spuštíme stránky Dopravní Informace blog a cz, děkujeme za pochopení. Tato stránka bude sloužit jen jako dočasný archiv stránek.


Krátké zprávy z dopravy

21. dubna 2018 v 22:18
* Výluka na Karlovarské lince MHD číslo 21 byla dočasně zručena a linka jezdí dle klasického jízdního řádu.
* Od středy 25.4.2018 dojde k uzavření Doubského mostu. Z tohoto důvodu dojde k následujícímu opatření v provozu MHD:
  • školní spoje linky č. 16 nebudou zajíždět do Doubí
  • noční linka č. 52 bude mít změněnou trasu a v úseku Dvory (Závodiště) - Svatošská pojede odklonem po Plzeňské ulici
  • bude zavedena zvláštní linka č. 36, která pojede po trase Doubí - Doubský most
* Na trať z Chebu do Klášterce nad Ohří, kde se o víkendu v úseku Hájek - Dalovice sesunul svah, se vlaky jen tak nevrátí. Podle Správy železniční dopravní cesty není možné svah provizorně stabilizovat tak, aby vlaky mohly jezdit alespoň po jedné koleji. Rekonstrukce potrvá několik měsíců. Provoz bude zahájen nejdříve v létě v roce 2019.

* Po dlouhých jednáních a přes maximální snahu Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) o zachování služby, nebude možné od 1. 5. 2019 dobíjet Plzeňskou kartu na bankomatech České spořitelny. Spolupráce trvající od ledna 2013, díky které mají cestující k dispozici celkem 109 bankomatů České spořitelny v celém Plzeňském i Karlovarském kraji, bude Českou spořitelnou ukončena i přesto, že k dnešnímu dni bylo na bankomatech provedeno celkem 1 200 000 transakcí, v celkové hodnotě 440 milionů Kč.

* Z důvodu uzavírky místní komunikace ul. Česká v obci Skalná v termínu 19.04.2018 - 25.04.2018 nebude obsluhována zastávka Skalná. Objízdná trasa pro linky 411130 - Cheb - Plesná - Lomnička a 411015 - Cheb - Františkovy Lázně - Milhostov - Nový Kostel bude vedena přes MK ul. Panská Louka.

* Od 16.4. do 4.5.2018 nebudou obsluhovány zastávky Sokolov, nemocnice a Sokolov, u hřbitova na lince 485033 - linka 33: Sokolov, Terminál - Sokolov, nemocnice - Sokolov, sídliště Michal z důvodu uzavírky Hornické ulice. Objízdná trasa bude vedena ulicí B. Němcové.

* Z důvodu výstavby okružní křižovatky v ul. Dvořákova v Jirkově je ve dnech 1.4. - 30.6.2018 omezena autobusová doprava na linkách:
522561 - Chomutov - Jirkov - Boleboř
522565 - Chomutov - Jirkov - Most
522568 - Chomutov - Strupčice - Jirkov
522572 - Jirkov - Chomutov - Březno - Kadaň
Na těchto linkách platí výlukové jízdní řády.

* Rada města Karlových Varů se bude zabývat dne 24.04.2018 od 14:00 hodin na Magistrátě města Karlovy Vary v zasedací místnosti v 5. patře v 68. bodě optimalizací MHD v Karlových Varech.

Krátké zprávy z dopravy.

3. července 2017 v 19:13
Návštěvnické centrum Thun 1794 ve spolupráci s Českými drahami připravilo jízdy festivalového vlaku z Karlových Varů do porcelánky v Nové Roli. Historická "singrovka" pojede ve dnech 2., 3., 4. a 7. července. Vlak odjede ve 13:15 ze stanice Karlovy Vary dolní nádraží. Pro cestující je připravena čtyřicetiminutová prohlídka porcelánky, projekce snímku o současné výrobě porcelánu i možnost dekorace festivalového hrnečku.

Z důvodu rekonstrukce je předprodej v době od 10.7.2017 do odvolání přesunut do prostor v hale na dolním nádraží (bývalé místenkové pokladny).

Dopravní podnik Karlových Varů (DPKV) připravil na začátek prázdnin další dárek pro všechny, kteří využívají služeb MHD. Cestujícím nabídne v městských autobusech bezplatnou WI-FI. WI-FI nese název DPKV FREE WI-FI a vozidla vybavená touto technologií jsou označena samolepkou. První tři vozy, do kterých byla WI-FI instalována budou v průběhu Mezinárodního filmového festivalu zajišťovat dopravní obslužnost na linkách F1, F2, F3. Po skončení festivalu budou tyto vozy dále nasazeny v běžném provozu napříč linkami.

Město Ostrov neuzavřelo se svým Dopravním podnikem Ostrov s.r.o. smlouvu, která byla vloni odsouhlasena zastupitelstvem města. Dopravní Podnik Ostrov končí s provozem linek MHD a společnost jako taková zaniká.

Dopravní Podnik Karlovy Vary již od dnešního dne provozozuje nově Městskou hromadnou dopravu v Ostrově.

Před pár dny vyšla nová poslední beta verze před vydáním plné verze Karlovy Vary VI pro simulátor OMSI 2, prosím sledujte naše kanály na facebooku a pročtěte si návod před samotnou instalací projektu.

Karlovaráci diskutovali o stavbě terminálu. Autorům řekli, čeho se bojí

5. října 2016 v 20:15 | Jana Plechatá

Doprava, náměstí, Chebský most nebo třeba bydlení ve Varšavské. Taková témata otevřela první veřejná diskuze nad novým karlovarským terminálem. Zatím existuje pouze studie, už má ale své příznivce i odpůrce.

Tři roky práce předcházely vzniku studie integrovaného dopravního terminálu ve Varšavské ulici. Stát má asi 700 milionů korun a růst začne v roce 2018. Pod návrhem je podepsané Studio Hangár. Autoři Vladimír Tůma a Antonín Juštík ji společně s vedením města poprvé představili lidem v Národním domě.

Možnost placení parkovného z aplikace

23. dubna 2016 v 15:15
Jako další etapa zavádění Karlovarské karty je možnost placení parkovného z aplikace elektronické peněženky Karlovarské karty. Zákazník si nabije libovolným obnosem svojí kartu na elektronickou peněženku. U parkovacího automatu je návod jak postupovat. V prvním kroku zvolí možnost "karta" a dále postupuje dle návodu, jako kdyby používal peníze - zvolení doby parkování. Automat ho pak na displeji vyzve žádostí "přilož kartu" a na vyznačené místo přiloží kartu a dále si vyžádá stvrzenku. Automat vydá 2 doklady, jednak parkovací lístek do kdy je parkovné uhrazeno a potvrzení o zaplacení, kde je vytištěn i zůstatek peněženky. Samozřejmě vše funguje i na Plzeňskou kartu.


Kdo povede Dopravní podnik města?

29. ledna 2016 v 19:56 | Ivana Kalinová
Karlovy Vary - Kdo bude v čele Dopravního podniku (DP) za odstupujícího Pavla Bohánka, který v této největší městské společnosti končí po patnácti letech na vlastní žádost? Tuto informaci chtěli po vedení města zastupitelé na úterním zasedání. Nedozvěděli se nic.
Kromě informace, že Pavel Bohánek končí ve funkci 11. února. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) bude nejdříve za Bohánka dovolen místopředseda představenstva a personální návrhy posoudí valná hromada. "Dopravní podnik je akciovou společností. Takže rada o tom rozhodovat nebude. Stačí to?" ptal se náměstek Riško zastupitelů. "A kdo je valná hromada Dopravního podniku? To je přece rada města. Takže nám neříkejte, že to není věc radních," odmítla Riškovu argumentaci zastupitelka Hana Zemanová (Karlovaráci). Na její dotaz, zda bude Dopravnímu podniku velet Vladimír Kvasnička, který nyní řídí KV Arenu, a tento post by si tak vyměnil s Romanem Krčkem, který je nyní předsedou představenstva DP, náměstek Riško uvedl, že o ničem takovém neví. "To slyším poprvé," zdůraznil. Primátor Kulhánek (KOA) chtěl zase vědět, od koho tyto informace zastupitelka Zemanová má. Podrobnější zprávy o současném dění v Dopravním podniku požadovali i zastupitelé hnutí O co jim jde?!. Otmar Homolka se ptal, z jakého důvodu Pavel Bohánek odchází, protože město znovu přijde o zkušeného manažera. Na to primátor odpověděl, že prý kvůli únavě a nebude ho podrobovat křížovému výslechu. "My jsme si zjistili, odkud vítr vane a proč byl vytlačen," opáčil mu Otmar Homolka. Pavel Bohánek má navíc jako jediný v DP drážní licenci, protože tato firma provozuje i lanovky ve městě. Náměstek Riško uvedl, že tato licence bude do 11. února zajištěna a lanovky jezdit budou.

Ředitel MHD rezignoval. Po 15 letech

13. ledna 2016 v 15:31 | Ivana Kalinová
Karlovy Vary - Po patnácti letech na svůj post rezignoval Pavel Bohánek, ředitel městské akciové společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary (MHD).
Ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek.Autor: Foto Deník

On sám odhodlání odejít zdůvodňuje únavou. "Není to rozhodnutí, které bych učinil za týden, ale rozhodoval jsem se už od loňského léta. Cítím se trochu vyčerpaný a také mám jedno zdraví," vysvětlil Pavel Bohánek. Dopravní podnik, který řídil, je totiž největší městskou firmou s rozpočtem 250 milionů korun a se 270 zaměstnanci. Je tradičním provozovatelem hromadné dopravy v Karlových Varech, provozuje autobusové městské i příměstské linky během denního i nočního provozu. Specifikem firmy je provoz lanových drah, rozhledny Diana a nabízí také další služby spojené převážně s dopravou.

Parkoviště na náměstí J. Palacha o víkendu zdarma

27. listopadu 2015 v 15:08
Nové vánoční trhy v Karlových Varech proběhnou od soboty 28. listopadu do 23. prosince na prostranství před hotelem Thermal.


Pro návštěvníky bude každý adventní víkend k dispozici zdarma parkoviště na nábřeží Jana Palacha.

Intenzitu dopravy ve městě měří automatické detektory

23. června 2015 v 20:03
Měření intenzity dopravy proběhne dnes 23. a zítra 24. června v úseku mezi Západní ulicí a Mattoniho nábřežím.

Cílem je zjištění skutečného využívání vybraných pozemních komunikací ve městě.

Měření bude probíhat nepřetržitě 24 hodin v období od 23.6.2015 18:00 hodin do 24.6.2015 18:00 hodin a bude realizováno společností B&C Dopravní systémy s.r.o. Libochovice ve spolupráci s Koordinátorem integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje, p.o.

Ke snímání intenzity dopravních proudů budou využity automatické detektory. Zhruba 50 měřících přístrojů bude po dobu měření instalováno na deseti vybraných měřících místech v lokalitách Západní, Chebský most, Horova, most 1. máje, Foersterova, Vítězná, Mattoniho nábřeží. (Přesnou lokalizaci najdete v přiloženém dokumentu).
Výstupy z měření může město jako správce komunikací využít mimo jiné pro plánování a realizaci údržby, oprav a rekonstrukcí.

Pokračuje obnova komunikací ve Staré Roli

20. června 2015 v 22:26
Po dobu rekonstrukce Školní ulice a okolí je motoristům k dispozici nově zřízené provizorní parkoviště v Okružní.

Obnova komunikací, chodníků a veřejných prostranství ve Staré Roli pokračuje. Stavební ruch se dotkne motoristů i pěších. Výsledkem realizace několika projektů ale budou nově opravené komunikace, chodníky a nová parkovací místa. Výraznou proměnou projde také okolí Lidového domu včetně přilehlého parku.


Vzhledem k tomu, že si stavební práce vyžádají nezbytná dopravní omezení a zejména omezení parkování, zřídilo město provizorní parkovací plochu v Okružní ulici v blízkosti křižovatky s ulicí Truhlářskou s kapacitou minimálně 60 míst.

Obnova chodníků a komunikací se dotkne vybraných úseků v ulicích Hlávkova, Závodu míru (mezi Borovou a Fibichovou), Školní, Kladenská, Tuhnická, Dvořákova, Okružní, Nad dvorem, Rohová, Hornická kolonie, Truhlářská a vnitrobloku v Třešňové ulici.


Předmětem projektu revitalizace okolí Lidového domu je úprava komunikací mezi ulicemi Truhlářská, Školní, Hlávkova a bytovým objektem Dvořákova. Součástí je i výstavba parkoviště za Lidovým domem a parkové a sadové úpravy zeleně.
Projekty jsou součástí Integrovaného plánu rozvoje města v Integrovaném operačním programu. Situační výkresy těchto projektů jsou k náhledu na internetových stránkách magistrátu v sekci Sledované projekty města.

Ke Svatošským skalám vede nová cyklostezka

4. června 2015 v 16:11
Úsek od Doubského mostu ke Svatošským skalám je součástí Cyklostezky Ohře.
Novou bezpečnější trasu mohou nyní využít cyklisté projíždějící z karlovarské čtvrti Doubí až ke Svatošským skalám. Dlouho očekávaná část páteřní Cyklostezky Ohře vede podél břehu řeky Ohře. Cyklisté se díky ní projedou malebným prostředím údolí řeky a zároveň se vyhnou náročnému stoupání po frekventované silnici I. třídy.

Dráhy chtějí nakoupit nové vlaky za čtyři miliardy. Čekají na dotace

2. ledna 2014 v 17:35
Loni v létě vyměněné vedení Českých drah vypsalo první soutěž na dodávku nových vlaků. Ve dvou tendrech chce tuzemský dopravce uzavřít rámcovou smlouvu na dodávku až 25 elektrických jednotek. Dodané mají být do 15 měsíců od podpisu smlouvy. Podmínky u nás v tuto chvíli splňují jen jednotky Škody Transportation.
Celková odhadovaná hodnota obou soutěží je 3,9 miliardy korun. Dráhy chtějí nakoupit celkem 14 elektrických jednotek pro dálkovou dopravu o kapacitě 320 nebo 200 cestujících a 11 jednotek pro regionální vlaky s kapacitou 160 cestujících. Podmínkou tendru je dodání do roku a čtvrt po podpisu smlouvy.
Podle mluvčího drah Radka Joklíka se rámcovou smlouvou, která bude platit 48 měsíců, snaží dráhy dopředu zabránit situaci z loňského roku, kdy se České dráhy nezvládly přihlásit do tendru na rychlíky mezi Ostravou, Krnovem a Olomoucí. Dráhy musely postupovat jako jediný ze zájemců podle zákona o veřejných zakázkách, a nestihly tak včas vysoutěžit dodavatele vlaků pro tuto trať. Celý tendr na rychlíky nakonec ministerstvo zrušilo, liberalizace železničního trhu za dob úřadování ministra v demisi Zdeňka Žáka v podstatě zamrzla.
Dráhy navíc počítají, že na nové vlaky by mohly získat evropské dotace. Jednou z variant, kterou stát zvažuje, je využití nevyčerpaných peněz v Operačním programu doprava na nákup nových vlaků pro dálkové trasy. Ministerstvo dopravy navíc zvažuje, že v novém operačním programu bude vlaky samo nakupovat a dopravcům je pak pronajímat. Ve hře je navíc možnost nakoupit vlaky s evropskými dotacemi z regionálních operačních programů, ty už dráhy několikrát využily.
"Konkrétní odběr jednotek pak bude záležet na tom, jak se nám bude dařit získat evropské dotace a také na tom, jak budou objednatelé dopravy vypisovat tendry," uvedl Joklík.
Dráhy počítají s nasazením nových jednotek hlavně na rychlíky z Prahy do Chebu či Děčína nebo na rychlíky z Prahy do Brna přes Českou Třebovou nebo z Brna do Olomouce přes Břeclav. To jsou rychlíky, kde dosud dráhy využívají nejstarší koženkové soupravy, kde komfort cestování neodpovídá 21. století.
Kolik vozidel nakonec dopravce skutečně odebere, bude záviset na tom, jak se podaří evropské dotace získat, a také na tom, kdy ministerstvo soutěže na nového dopravce vypíše. Vedení drah už po svém nástupu loni v létě uvedlo, že další nové vlaky nebude kupovat kvůli vysokému zadlužení.
Požadované vlaky v tuto chvíli na tuzemském trhu nabízí jen Škoda Transportation se svými jednotkami RegioPanter. Její konkurenci tak musí během dvou let nejen jednotky vyrobit, ale také si je nechat kompletně schválit.
Pantery už dříve vyhrály jiné tendry Českých drah, kde měli zájem soutěžit i zahraniční výrobci. Nakonec ale soutěž vzdali kvůli příliš krátké době na dodání i schválení vozidel.
 
 

Reklama