Cyklostezka Dvorský - Doubský most je otevřená

4. června 2018 v 21:41 |  Aktualně
Karlovy Vary dokončily dlouho očekávanou část páteřní cyklostezky podél Ohře na trase Dvorský - Doubský most. Nový úsek měří bezmála dva kilometry a na jeho realizaci město využije dotační prostředky z EU a státního rozpočtu.

Zhotovitelem cyklostezky byla společnost Silnice Topolany a.s. Plzeň, výstavba probíhala od loňského listopadu do 30. dubna letošního roku. Náklady na stavební práce činily bezmála 13 milionů korun a z 90 procent by měly být pokryty dotacemi. Výstavba cyklostezky je projektem města v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary (IPRÚKV°), kde dotace činí 85 % tzv. způsobilých výdajů. Dalších 5 % nákladů pokryje dotace ze státního rozpočtu.

Samotné výstavbě předcházel proces výkupu pozemků na trase cyklostezky, které patřily společnosti PHL - Praha s. r. o. Za pozemky o celkové ploše přes 4 tisíce m² město zaplatilo 4,85 milionu korun.

Cyklostezka kopíruje levý břeh Ohře, část vede podél dostihového závodiště ve čtvrti Dvory. Prochází pod oběma mosty, kde se napojuje na stávající Cyklostezku Ohře. Otevřením dvoukilometrového úseku se výrazně zvyšuje komfort a bezpečí cyklistů, kteří již nemusejí trasu mezi městskými čtvrtěmi Dvory a Doubí projíždět po frekventovaných komunikacích v ulicích Kpt. Jaroše a Závodní.

CYKLOSTEZKA DVORSKÝ - DOUBSKÝ MOST

Délka: cca 1,9 km, šířka 3 m
Zhotovitel: Silnice Topolany a.s. Plzeň
Termín realizace: 1. 11. 2017 - 30. 4. 2018
Náklady na stavbu: 12 971 335,33 Kč (vč. DPH)
Dotace: IPRÚ - 85 % z celkových způsobilých výdajů (maximální výše 11 042 635,03 Kč), 5 % ze státního rozpočtu
Výkup pozemkům trase cyklostezky: 4 220 m² za 4 853 000 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama