Listopad 2014

České výstražné signály

30. listopadu 2014 v 8:03 Games
Malá modifikace pro OMSI 2, která vám změní výstražné signály u Hasičského vozu na originální českou verzi.Lanová dráha Imperial mimo provoz.

30. listopadu 2014 v 7:45 MHD Karlovy Vary
Lanová dráha Imperial bude od 1.12.2014 do 14.12.2014 z technických důvodů uzavřena.


Screenshoty Seaside City real 2015

30. listopadu 2014 v 7:32 Games
Nové screenshoty z připravované nové verze mapy Seaside City real 2015 pro OMSI 2. Mapa obsahuje nově narozdíl od starší verze novou městskou část Western, nový terminál MHD a dvě linky MHD (jedna autobusová a jedna trolejbusová). Tramvajová trať se také dočkala svého rozšíření.

Dopravní omezení a uzavírky v Karlových Varech

30. listopadu 2014 v 7:19 Dopravní omezení
MÍSTNÍ KOMUNIKACE:
· Od 25.1.2012 do doby konečného provedení sanačních prací je úplně uzavřena místní komunikace Stará Kysibelská (výjezd ze silnice I/6 za mysliveckou Střelnicí až ke křižovatce na II/222 s odbočkou na Sedlečko). Doba uzavírky je stanovena do doby konečného provedení provizorní sanace skalního svahu u silnice II/222 včetně zabezpečení místní komunikace.

· Od 22.7.2014 do 15.6.2015 bude částečně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; 22.7.2014 - 30.10.2014 budou prováděny práce na cyklostezce a bude zajištěn přístup na stavbu z ul. Svatošská;1.10.2014-30.11.2014 bude prováděno odvodnění krajnice v ostatních dnech budou prováděny stavební práce na cyklostezce.

· Od 1.10.2014 - 30.10.2014 bude úplně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; o délce cca 150 m končící o mostku přes řeku Ohře v tomto termínu bude prováděna výstavba komunikace levého břehu. V zimním období (prosinec, leden, únor)
bude stavba přerušena. Po celém úseku částečné i úplné uzavírky místní komunikace ulice U Brodu bude přístup k zahrádkám umožněn po celou dobu výstavby.

· Od 1.4.2015 do 30.5.2015 bude úplně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; o délce cca 250 m od křižovatky s ul. Hradištní směrem ke křižovatce s ul. V Chatách v tomto termínu bude prováděna výstavba opěrné zdi a komunikace.

· Od 1.11.2014 do 30.11.2014 bude úplně uzavřena spodní část ulice Ondřejská z důvodu havarijního stavu - statického narušení místní komunikace.
· Od 13.9.2014 do 30.11.2014 bude uzavřena místní komunikace ul. Vítězná ( malá Vítězná) z důvodu kompletní rekonstrukce této pozemní komunikace. Uzavírka bude probíhat ve dvou etapách. Vždy bude plně uzavřena pouze jedna etapa. Etapizace:

o I. část - úsek od křižovatky s ulicí Ondříčkova po ulici nám. V. Řezáče
o II. část - úsek od ulice nám. V. Řezáče po křižovatku s ul. Pod Tvrzí a od křižovatky s ul. Pod Tvrzí po úsek zrekonstruované místní komunikace ul. Vítězná. Objízdné trasy jsou vyznačeny přechodným dopravním značením, zejména je třeba respektovat DZ B 28 Zákaz zastavení.
·
Od 1.10.2014 do doby konečné kompletní rekonstrukce bude úplně uzavřena stezka pro chodce - schodiště o délce cca 70 m mezi ulicemi Moravská a Vyšehradská. Bude zde prováděna kompletní rekonstrukce z důvodu havarijního stavu.

· Od 6.10.2014 do 30.6.2015 bude úplně uzavřena stezka pro pěší o délce cca 160 m důvodu zajištění havarijního stavu, stezka pro pěší nad budovou č.p. 2116 "sluneční lázně" ulice U Imperiálu. Chodci budou převedeni na protější stranu komunikace - stezky pro chodce.

· Od 8.11.2014 do 21.5.2015 bude částečně uzavřena místní komunikace ulice Pražská sinice o celkové délce cca 200 m (pracovní úseky po 50 m), bude zde umístěno ohraničení staveniště za účelem provádění opravy opěrné zdi.

· Od 24.11.2014 do 7.12.2014 bude částečně uzavřena část místní komunikace v k. ú. Rybáře, ulice Sokolovská - prostor autobusové zastávky MHD "Pivovar" o délce cca 20 m. Bude zde prováděna oprava chodníkových obrub, práce budou prováděny po polovinách se zachováním stálého průjezdu a zachováním obslužnosti zastávky MHD.


V Karlovarském kraji přibudou rychlíky. Některé vlaky mírně zdraží

30. listopadu 2014 v 7:11 Media servis
České dráhy chystají v regionu od 14. prosince změny. Na pasažéry čeká větší komfort při cestování, úspora času, ale i mírné zdražení jízdného a prázdninové výluky na trati do Krušných hor. Už příští neděli začnou na trati Praha - Plzeň - Cheb jezdit rychlíky vyšší kvality.
"Rychlíky s modernizovanými vozy mají označení Rx. Jedná se o klimatizované vozy typu EC/IC, dosud zařazované do prestižní mezinárodní sítě komfortních expresů. Cestující mohou využívat elektrické zásuvky pro napájení notebooků nebo tabletů. V soupravách musí být nejméně 80 procent modernizovaných vagonů," řekla regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Novinky v jízdním řádu

Trať Cheb - Schirnding
  • Pojede další pár spěšných vlaků mezi Norimberkem a Chebem. Příjezd Cheb 14:25, odjezd Cheb 15:35.
Trať Cheb - K. Vary (Chomutov)
  • Na obchodní riziko ČD pojede v pracovní dny spěšný vlak Sp 1691 Cheb - Karlovy Vary (Chomutov) jako přímé spojení do Prahy hl.n. Z Chomutova vlak pokračuje jako R 603.
Trať 147 Cheb - Vojtanov
  • Vlaky nově jedou jako přímé spoje Gera - Cheb a zpět. Časy umožňují přípoje na rychlíkové spoje z a do Prahy.
  • Vznikne tak přímé rychlé spojení Gera - Praha a zpět.
Trať Cheb - Plzeň
  • Plzeňský kraj po dohodě s Karlovarským krajem objednal 4 páry spěšných vlaků mezi Plzní a Chebem a zpět.
Trať Horní Slavkov - Kounice
  • Zůstává sezonní provoz o víkendech od 4. dubna do 28. září

Není karta jako karta

17. listopadu 2014 v 21:38 | Vladimír Meluzín |  Media servis
Karlovarský kraj - Dvě karty sloužící pro cestování a každá má jiný osud. Projekt Karlovarského kraje, jehož počátek sahá do roku 2005, přišel na zhruba 3,4 milionu korun a přitom skončil, aniž by se ho vůbec povedlo uvést v život. Příprava karty města Karlovy Vary, která bude sloužit v první fázi pro cestování v městské hromadné dopravě, netrvala ani rok.

Náklady jsou sice v tomto případě skoro dvojnásobné, ovšem už od ledna ji budou lidé využívající karlovarskou MHD skutečně používat. Karlovarský kraj chtěl mít jednotnou dopravní kartu nazvanou K3, která měla umožnit lidem cestovat v regionu vlaky i autobusy, aniž si budou muset kupovat více jízdenek, od roku 2013. Zůstalo ale jen u záměru.

Projekt ztroskotal na nevydařených výběrových řízeních a promeškání termínu, v němž bylo možné získat evropskou dotaci. Na konci tohoto projektu zůstala jen třímilionová ztráta. "Výběrové řízení u takových projektů je velmi komplikované. Buď si zvolíte nějaký systém a pak čelíte stížnostem, že je ušitý na míru konkrétní firmě, nebo necháte výrobce nabídnout jeho řešení a pak se měsíce řeší odvolání účastníků soutěže. A přesně na to došlo.

Nebyli jsme schopni kvůli sporům účastníků tendru zvládnout termín pro podání žádosti o dotace," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Náklady na rozjezd krajské karty byly odhadovány na přibližně 80 milionů korun. Pojmenování krajské karty K3 vzešlo ze soutěže pro veřejnost. Původně to měla být Karlovarská karta. Tento název ovšem kritizovali jak někteří lidé, tak i starostové jako zavádějící. Podle Navrátila měli patrně pocit, že karta je určena jen pro krajské město.

Do soutěže o název karty přišlo 194 návrhů. Mezi nimi i řada kuriózních. Patrně nejpodivnější byl Chesokvojkychomlkrafla, což jsou počáteční písmena některých velkých měst v kraji. Přišla ale i řada názvů rozumnějších. Například aby karta nesla název Karolinka, Regina nebo Lázkarta. "Název K3 je jednoduchý a prostý. Symbolizuje Karlovarský kraj a jeho tři okresy. Dobře se pamatuje a půjde i graficky ztvárnit," konstatoval tehdy Navrátil.

S Karlovarskou kartou pro Karlovy Vary přišlo město letos a projekt byl schválen radou doslova za pět minut dvanáct, měsíc před komunálními volbami. Radnice se rozhodla neexperimentovat a využít vzoru Plzně, kde už obdobná karta slouží od roku 2004 ke spokojenosti většiny veřejnosti. V Plzni lze ale kartu využívat už i například k rezervaci a nákupu vstupenek na kulturní akce, k placení parkování, nebo může dokonce na vybraných místech sloužit jako elektronická peněženka. Obdobných výhod by se snad postupně mohli dočkat také v Karlových Varech.

Právě ze zkušenosti provozovatelů Plzeňské karty a především jimi využívané technologie budou Karlovy Vary těžit. Podle primátora Petra Kulhánka budou Karlovy Vary v podstatě hradit pouze provozní náklady. "Vstupní investice do spuštění projektu Karlovarské karty je kolem 6,2 milionu korun. Přes 1,2 milionu korun dostal Dopravní podnik města na pořízení karet, jichž bude patrně kolem 25 000. Za dalších pět milionů si Dopravní podnik města ze svého rozpočtu pořídí odbavovací terminály do autobusů.

Do tohoto zařízení by ale stejně musel postupně investovat, i kdyby se s kartou nepočítalo," poznamenal mluvčí magistrátu Jan Kopál. Dopravní podnik Karlovy Vary už vybral kolem 17 000 žádostí o vydání Karlovarské karty. Současný systém předplatného v MHD aktivně využívalo přibližně 20.000 lidí. První Karlovarské karty se začnou vydávat v úterý.
Výluka v Tašovicích dne 11.11.2014 od 8:00 hodin do odvolání

10. listopadu 2014 v 19:48 MHD Karlovy Vary
Z důvodu pokládky asfaltu a úplné uzavírky části České ulice v Tašovicích dojde v úterý 11.11.2014 od 8:00 hodin do odvolání k následujícímu omezení na linkách MHD:

Linka č. 1 nebude v této době zajíždět do zastávek U Kapličky a Tašovice rozcestí.

Linka č. 16 bude obsluhovat všechny zastávky v Tašovicích bez omezení s výjimkou spojů prodloužených do Hor (spoje v 13.07 a 13.58 hodin od Tržnice), které pojedou ve směru do Hor mimo zastávky U Kapličky a Tašovice rozcestí a tyto zastávky obslouží až při zpáteční cestě z Hor.

Předpokládané ukončení uzavírky je v odpoledních hodinách téhož dne.


City real 2014 (build 617)

7. listopadu 2014 v 15:32 Games
Také i mapa Seaside City real 2014 (build 617) se dočkala svého rozšíření. Městská Hromadná Doprava ve městě a v blízkém okolí prošla dílčí optimalizací ale také se můžete těšit na spoustu nových objektů či změn na celé ploše mapy. Aktualní verze je určena pouze pro OMSI 2.Dopravní omezení a uzavírky v Karlových Varech a okolí

7. listopadu 2014 v 15:03 Dopravní omezení
MÍSTNÍ KOMUNIKACE:
· Od 25.1.2012 do doby konečného provedení sanačních prací je úplně uzavřena místní komunikace Stará Kysibelská (výjezd ze silnice I/6 za mysliveckou Střelnicí až ke křižovatce na II/222 s odbočkou na Sedlečko). Doba uzavírky je stanovena do doby konečného provedení provizorní sanace skalního svahu u silnice II/222 včetně zabezpečení místní komunikace.

· Od 22.7.2014 do 15.6.2015 bude částečně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; 22.7.2014 - 30.10.2014 budou prováděny práce na cyklostezce a bude zajištěn přístup na stavbu z ul. Svatošská;1.10.2014-30.11.2014 bude prováděno odvodnění krajnice v ostatních dnech budou prováděny stavební práce na cyklostezce.

· Od 1.10.2014 - 30.10.2014 bude úplně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; o délce cca 150 m končící o mostku přes řeku Ohře v tomto termínu bude prováděna výstavba komunikace levého břehu. V zimním období (prosinec, leden, únor)
bude stavba přerušena. Po celém úseku částečné i úplné uzavírky místní komunikace ulice U Brodu bude přístup k zahrádkám umožněn po celou dobu výstavby.

· Od 1.4.2015 do 30.5.2015 bude úplně uzavřena místní komunikace ulice U Brodu bude zde prováděna výstavba cyklostezky "Cyklostezka Ohře III. - Doubský most - Tašovice"; o délce cca 250 m od křižovatky s ul. Hradištní směrem ke křižovatce s ul. V Chatách v tomto termínu bude prováděna výstavba opěrné zdi a komunikace.

· Od 1.11.2014 do 30.11.2014 bude úplně uzavřena spodní část ulice Ondřejská z důvodu havarijního stavu - statického narušení místní komunikace.
· Od 4.8. do 9.11.2014 dojde k úplné uzavírce místních komunikací ul. Hlávkova a Smetanova. Uzavírka bude rozdělena do tří etap - I. etapa od 4.8. - 8.9.2014 ul. Smetanova a Hlávkova (od křižovatky s ul. Smetanovou směrem k budově mateřské školky; II. etapa od 9.9. - 10.10.2014 ul. Hlávkova (od křižovatky s ul. Smetanovou po křižovatku s ul. Školní); III. etapa od 13.10. - 09.11. 2014 ul. Smetanova a Hlávkova z důvodu finální pokládky živičné vrstvy. Uzavírka je povolena z důvodu kompletní rekonstrukce vozovek a chodníků. V době probíhajících oprav je třeba respektovat přechodné dopravní značení. Vjezd vozidlům IZS bude zajištěn.


Linka MHD 4

3. listopadu 2014 v 20:43 Historie DPKV
* Fotografie Archiv DPKV

Po druhé světové válce nastal rozvoj městské hromadné dopravy v Karlových Varech a linky se až do roku 1954 označovaly ne čísly jak to známe dnes ale písmeny A,B,C a D.

Linka D byla předchůdcem MHD linky číslo 4 která jezdila po trase Křižíkova - Sadová - Lázně III - Hlavní pošta - Vítězná.


V roce 1955 se oddělila část linky zajišťující obsluhu lázeňského centra na samostatnou linku číslo 4 v trase Křižíkova - Sadová - Lázně III - Hlavní pošta - Horní nádraží. Ve zbytku trasy vzniká linka číslo 5. Kvůli pokrytí všech přestupních míst v centru začíná jezdit v trase Drahovice ČSAD - Vítězná - Hlavní pošta - Vítězná - Bohatice. V roce 1959 poprvé v historii jezdit okružní jízdu po trase Křižíkova - Sadová - tř. jednotných odborů - tř. Čs. - Armády - Bulharská - Varšavská - Dimitrovova - Gottwaldova - Křižíkova.

Karlovy Vary Extra 2002 4.0 (build 1427)

2. listopadu 2014 v 12:46 Games
Jak jsme vás nedavno informovaly na našich stránkách na Facebooku že mapa Karlových Varů už není jen jedna ale rovnou dvě verze a to z důvodu vedení linek MHD (klasická verze obsahuje změny v MHD v letech 2003 až po současnost) a také pochopitelně změny ve vozovém parku DPKV dřívě ČSAD Karlovy Vary. Tato verze obsahuje část jízdních řádů v letech 1986 až do roku 2002 (postupně budou dle roků doplněny).

Karlovy Vary 4.0 (Beta build 1424)

2. listopadu 2014 v 12:11 Games
Po několika měsících přinášíme testovací verzi Karlových Varů pro simulator OMSI a OMSI 2 Na mapě najdete nové úseky: KV Arena - Plzeňská - Na Ostrůvku - U Zámečku - Šumavská - Svatošská - Doubí (Linky 6,16 a 52), STará Role Sídliště - Stará Role - Letná (Linka 13), Gejzír Park - Březová, Hotel Alice - Březová, ST Michael - Březová, Hotel Slunce (Linka 7).

Nové objekty do map

2. listopadu 2014 v 12:01 Games
Opět máme pro vás několik nových budov do pro stavitele map v editoru pro simulátor OMSI a OMSI 2. Mezi objekty najdete například kostel, rodinné domky, administrativní budovy, vegetaci nebo železniční depo.