Na Goethovku bude zajišťovat dopravu při MFF pražský bus

4. července 2014 v 22:33 | Petr Toman |  Mezinárodní filmový festival KV

Karlovy Vary - Jak a kdy se dostat na Aeroport v Goethově vyhlídce? To je častá otázka, na kterou se ptají návštěvníci karlovarského filmového festivalu. Po zkušenostech z loňského ročníku dal totiž Karlovarský dopravní podnik ruce pryč. Nyní tak veselé tváře bude převážet pražská dopravní firma za 40 korun.

"Po loňských zkušenostech, kdy byly autobusy neustále znečišťovány, jsme museli nabídku odmítnout. Navíc lidé si na příjezdovou cestu ke klubu často lehali, a tak hrozilo velké riziko," řekl ředitel karlovarského dopravního podniku Pavel Bohánek s tím, že tradiční festivalové linky F1, F2 a F3 budou tradičně zajišťovat.

" Já jel asi třikrát či čtyřikrát a bohužel jenom jednou jsem měl to štěstí, že jsem jel ještě relativně za tepla a dusna v narvaném autobuse, kde jednak nebylo k hnutí a jednak tam někdo nechal na zpříjemnění cesty obsáhlý výňatek ze svého, již zřejmě velmi unaveného, festivalového žaludku," popsal své zkušenosti s loňskou jízdou na Aeroport Zdeněk Bašus.O tom, že se na lince ke Goethově vyhlídce nedodržovalo moc pravidel, svědčí i další zkušenost Robina Suchého. "Já kouřil v autobuse a k velkému překvapení se přidali další. Byl jsem už v náladě a autobus byl přecpaný k prasknutí a já musel kouřit, no co," svěřil se.

I proto letos poprvé došlo nejen ke změně dopravce, ale i k zpoplatnění cesty k Aeroportu. Ta nyní bude stát 40 korun. "Tento rok bude více autobusů, budou rychlejší, řidiči odpočatější, každý autobus bude mít jednoho asistenta, který se bude starat o pořádek," slibuje Jiří Šebesta z Aeroportu. Ten i vysvětluje, proč není k dispozici jízdní řád. "Autobusy budou pendlovat v intervalech 10 až 15 minut. Není tedy třeba psát řád, bude to podobné metru," dodal Šebesta. Další novinkou oproti loňsku bude i nová cesta. Stará pražská je z důvodu rekonstrukce uzavřena, a proto budou muset výletníci vydržet cestu přes šestku, kolem golfu a Hůrkami. "Bus bude vyjíždět ze zastávky za Thermalem a bude viditelně označen," uzavřel Šebesta. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama