Červen 2014

Vlakotramvaj v Karlových Varech není žádné sci-fi, věří tamní politici

29. června 2014 v 20:19 Media servis
Městská hromadná doprava v Karlových Varech možná v dohledné budoucnosti posílí o hybrid mezi vlakem a tramvají. Dopravce by mohl pro další spoje využít stávající železniční tratě, které protínají město.


O vlakotramvajích, zajištujících městskou hromadou dopravu na kolejích, se v Karlových Varech mluví s železnou pravidelnosti dlouhá léta.

Naposledy minulý týden na magistrátu v souvislosti s čerpáním evropských dotací pro plánovací období na léta 2014 až 2020. Předtím to bylo před pěti lety, když se v krajském městě otvírala KV Arena.

Padaly návrhy, že by návštěvníci mohli jezdit na kulturní a sportovní akce vlakotramvajemi po kolejích, které vedou jen několik desítek metrů od arény. Zastávka v její blízkosti byla už před 1. světovou válkou, kdy sem vlaky přivážely lázeňské hosty na dostihové závodiště.


Jak z koncertů v amfiteátru či letním kině? K dispozici je bus

29. června 2014 v 20:09 Media servis
Karlovarský kraj - Na koncerty v přírodním amfiteátru v Lokti nebo v karlovarském letním kině se lidé dostanou bez problémů. Ovšem cesta zpět, často pozdě večer, je pro mnohé komplikací.

Problém by měla vyřešit už od tohoto pátku nová mimořádná autobusová linka. Zajistí odvoz publika do nejbližších měst a v provozu bude do konce kulturní sezony a programu zajišťovaného agenturou Vlny.

Doprava na akce v rámci Loketského kulturního léta

24. června 2014 v 16:22 MHD Karlovy Vary

O sobotách 12.7. a 19.7.2014 můžete využít zvláštní autobus z Karlových Varů do Lokte na představení v rámci Loketského kulturního léta.

Autobus odjíždí z Divadelního náměstí v 19.30 hodin a od Tržnice v 19.45 hodin (z výstupní zastávky příměstské dopravy). Zpět z Lokte do Karlových Varů odjíždí po skončení představení.

Festivalové linky

20. června 2014 v 21:25 Mezinárodní filmový festival KV
Opět nás čeká další ročník Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech a tak i letos nebudou chybět tři zvláštní festivalové linky které jsou značeny F1, F2 a F3. Návštěvníci si ale musí dát pozor na některé spoje zvláštních linek protože některé spojí jezdí jen v uvedený den.

JízdnÍ řády festivalových linek ke stažení ZDE.

Pro snadné vyhledávání autobusového spojení v Karlových Varech využijte aplikaci TadyVary.
Screenshoty Chebu

20. června 2014 v 21:00 Games
Opět vám přinášíme několik nových screenshotů z našeho projektu mapy města Cheb a jedné příměstské linky do Františkových Lázní. Mapa je již dokončena, v této fázi probíhá testování a již brzy bude spuštěna domácí stránka mapy.

Oprava Mariánskolázeňské ulice si vyžádá jednodenní úplnou uzavírku a omezení na linkách MHD

20. června 2014 v 20:49 Dopravní omezení
V Karlových Varech probíhá v současné době oprava Mariánskolázeňské ulice, a to v úseku od mostu Karla IV. do ulice Nová louka. Práce probíhají za částečného provozu po polovinách vozovky.Levnější krajské dálniční známky na vládě opět neuspěly

20. června 2014 v 20:45 Karlovarský Kraj
Vláda návrh vyhodnotila jako nekoncepční, nesystémový, věcně nepromyšlený a nedostatečně odůvodněný. Navíc je prý v rozporu se státní koncepcí, která postupně odstraňuje výjimky ze seznamu zpoplatněných silnic.

Další nesouhlasné stanovisko zklamalo karlovarského hejtmana a poslance Josefa Novotného (ČSSD), který má podezření, že lidé z vlády nápad pořád nechápou.

"Nepochopili systém, proč by ta dálniční známka měla sloužit a komu. Je z toho vidět, že to psal ten samý úředník, jako před dvěma roky," řekl. Podle hejtmana se nejedná o nic nesystémového nebo výjimku úseků, nýbrž o veškeré dálnice.

Krajský návrh na změnu zákona o pozemních komunikacích bude posuzovat také Poslanecká sněmovna. "Bude záležet na jejím předsedovi, kdy a jak jej zařadí na program schůze. Budu se ho na to ptát a ještě dál se budu snažit vysvětlovat, že se nejedná o nějaké výjimky, ale že jde o systém krajských zámek a hledat budu podporu mezi poslanci," uvedl Josef Novotný.

Výluka na linkách č. 2, 20, 52 a autovláčku od 24.6. do 25.6.2014

20. června 2014 v 20:40 MHD Karlovy Vary
Z důvodu úplné uzavírky Mariánskolázeňské ulice od úterý 24.6. (od 8:00 hodin) do středy 25.6. (do 6:00 hodin) dojde k následujícímu omezení v provozu linek MHD a autovláčku:
  • Linky č. 2 a 52 nepojedou v úseku Richmond - Divadelní náměstí. Nástupní zastávka Richmond pro směr do centra bude umístěna v prostoru u vjezdu k hotelu Richmond.
  • Linka č. 20 bude jezdit pouze v úseku Parkoviště KOME - Richmond a zpět.
  • Autovláček bude v uvedenou dobu mimo provoz.

Karlovy Vary 4.2

3. června 2014 v 18:16 Games
Testovací verze Karlových Varů která je tu opět pro vás. Upraveny a změny v objektech v Městských částech: Lázeňská Zona Sever, Centrum města, Tuhnice, Jenišov, Stará Role, Hory, Bohatice, Rosnice, Dvory II. Úpravy v terénu jsou v centru Města v Dolních Drahovicích kolem Garáží MHD, dále v městských částech Rybáře, Dvory II, Jenišov, Bohatice, Hory a Čankov. Městská hromadná doprava se také velmi promněnila a hlavně trasy linek jsou delší.

Linka číslo 2 jede nově přes zastávky Richmond, Lázně I, Divadelní Náměstí,Náměstí Dr. Horákové, Jízdárenská, Movskevská a Šumavská (+6 a +7 minuty). Linka číslo 3 jezdí nově přes stanice Západní, Depo ČD a Borová ( +4 a +4 minuty). Linka číslo 5 je prodloužena o úsek Tržnice - Dolní Nádraží - Západní - Tržnice a Mattoniho nábřeží - Orlov - Bohatice, náměstí, Bohatice ( +8 a + 10 minut). Linka číslo 9 o úsek Na Kopečku, Počernická, Svobodova a Stará Role ( + 7 a 7 minut ).