Květen 2014

Druhá etapa uzavírky Vítězné ulice

28. května 2014 v 16:27 MHD Karlovy Vary
Vzhledem k zahájení II. etapy opravy horkovodu na Vítězné ulici dochází od úterý 3.6.2014 k drobné úpravě jízdního řádu linky č. 18.

Zároveň dochází k přesunutí zastávky Vítězná do ulice Karla Čapka ke křižovatce s Jateční ulicí.
Na ostatních linkách dotčených výlukou se jízdní řád nemění.

Oslavy výročí 100 let vyhlídkové věže Diana

27. května 2014 v 15:30 Lanové dráhy Karlovy Vary
Ve dnech 31.5. a 1.6.2014 proběhnou oslavy výročí 100 let vyhlídkové věže Diana v Karlových Varech.
Hlavní program:
  • v sobotu 31.5.2014 od 14.00 hodin - vystoupení zpěvačky Šárky Markové a muzikálová show Pomáda
  • v neděli 1.6.2014 od 13.00 hodin - dětský den s celou řadou atrakcí pro malé i velké děti


Při této přiležitosti si zájemci mohou zakoupit pamětní mince. Dopravní Podnik Karlovy Vary taktéž pro zájem nabízí návštěvníky zvýhodněné celodenní jízdeky MHD v ceně 60 Kč (zlevněné 30 Kč), Navíc od Horního nádraží bude jezdit k Lázním I zvláštní autobusová linka.


Fotograficky: Druhý den pokračuje výluka na linkách číslo 9 a 13

21. května 2014 v 18:40 MHD Karlovy Vary
Již druhým dnem pokračuje výluka na linkách MHD číslo 9 a 13 z důvodů rekonstrukce železničního přejezdu v Karlovarské městské části Stará Role z tohoto důvodu je nahrazena linka číslo 9 v úseku Stará Role - Čankov a linka číslo MHD číslo 13 v úseku Stará Role, Sídliště - Letná, Dykova linkou číslo 39. Zárověń je v provozu náhradní autobusová linka za zrušenou železniční dopravu v úseku Karlovy Vary, dolní nádraží - Nová Role. Více informací a fotografií najdete na našich stránkách na Facebooku.

Autem k hlavní poště? Jen s pevnými nervy a penězi

21. května 2014 v 18:24 | Ivana Kalinová |  Media servis
Karlovy Vary - Doklady, v případě front dostatek času, pevné nervy a peníze na pokutu. To vše potřebujete v Karlových Varech k tomu, abyste si vyzvedli zásilku na hlavní poště. Pokud sem totiž přijedete vozem a nemáte štěstí na parkovací místo, botička na autě a s ní i pokuta od strážníků vás neminou.


"Byl jsem na poště pět minut, protože jsem si urgentní dopis nutně potřeboval vyzvednout. A pak mě vytočila botička na autě. Nejenže jsem se zdržel, ale ještě jsem platil pokutu. Podle mě jsem špatně neparkoval, žádné vyhrazené místo jsem neblokoval. Jak se ale v této změti a parkovací skrumáži u pošty vyznat? Botičky tam strážníci rozdávají jak na běžícím pásu," postěžoval si jeden z Karlovaráků. Není sám, na dopravní zmatek u karlovarské pošty si stěžují další lidé.
Město sice chápe, že počet parkovacích míst u hlavní pošty není nijak velký, ale také upozorňuje, že vychází z prostorových možností v místě. "V případě, že řidič nenajde před poštou volné nevyhrazené stání, není řešením odstavit vozidlo na parkoviště pro vozíčkáře nebo taxi, anebo do ulice mimo parkovací stání. Tím se vystavuje postihu. Předpisově správné řešení by bylo vozidlo u pošty otočit a zaparkovat na nejbližším volném parkovišti. Dvě taková jsou na nábřeží Jana Palacha, další v Bulharské ulici atd. Dojít k poště z těchto míst stojí sice asi čtyři minuty času, může to ale ušetřit několik stokorun pokuty.

"Dobrá rada. Ale to mám s jedenáctikilovým balíkem dokumentů, který jsem si na poště vyzvedl, pobíhat po městě?" žasl pokutovaný Karlovarák.

Podle vedení města se parkování u pošty řídí dopravním značením. "V okolí je několik parkovacích míst na omezenou dobu 30 minut, vyhrazená stání pro taxi, vyhrazené místo pro sousední hotel, místo pro parkování vozíčkářů, na straně u řeky pak vyhrazená místa pro stání kočárů," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Aktuálně z Karlových Varů

15. května 2014 v 18:24 | Zdislav Košťál |  MHD Karlovy Vary
Jako každý rok, i letos přibyly do vozového parku 2 nové plynové autobusy Irisbus Citelis 12 M CNG. Do Karlových Varů byly přivezeny dne 30. dubna 2014.

* Fotografie Zdislav Košťál

První vůz obdržel evidenční číslo 426 a RZ: 3K6 5011, vyjel poprvé s cestujícími dne 3. května 2014 na linku č. 13 spojující Lanovku Imperial se Starou Rolí, Sídliště.


Řidiči pozor: druhý ročník 1/2Maratonu Karlovy Vary se blíží

15. května 2014 v 18:06 Dopravní omezení
Prestižní závod částečně omezí dopravu ve městě. Přinášíme podrobný přehled a informace o možnostech vjezdu a výjezdu z omezených oblastí.

Po úspěšné premiéře prvního ročníku 1/2Maratonu Karlovy Vary, který je součástí RunCzech běžecké ligy, se v sobotu 24. května 2014 již podruhé proběhnou ulicemi lázeňského města profesionální i amatérští běžci z České republiky i světa. Závod pořádaný pod záštitou Mezinárodní asociace atletických federací IAAF nabídne oproti loňsku dvojnásobek míst na startu, očekáváno je 4 200 běžců. Změn dozná také trasa karlovarského závodu, která účastníky zavede nejen na kolonádu, ale i k dostihovému závodišti a na Doubský most.

Výluka na linkách č. 9 a 13 od 20.5. do 21.5.

15. května 2014 v 17:49 MHD Karlovy Vary

Z důvodu úplné uzavírky železničního přejezdu ve Staré Roli od úterý 20.5. (5:55 hodin) do středy 21.5. (20:00 hodin) dojde ke zkrácení linek č. 9 a 13 a k zavedení výlukové linky č. 39.
  • Linka č. 9: pojede pouze v úseku Tržnice - Stará Role a zpět. V úseku Stará Role - Čankov bude na linku č. 9 navazovat výluková linka č. 39. Pozor! Odjezdy výlukové linky č. 39 z Čankova jsou oproti běžnému jízdnímu řádu uspíšeny o 1 - 2 minuty!
  • Linka č. 13: pojede pouze v úseku Stará Role sídliště - Tržnice - Lanovka Imperial a zpět. Cestující ze zastávky Letná - Dykova použijí výlukovou linku č. 39 do zastávky Stará Role, kde bude navazovat linka č. 3 nebo 15. V opačném směru bude ve Staré Roli na vybrané spoje linky č. 3 nebo 15 navazovat výluková linka č. 39 do zastávky Letná - Dykova. Pozor! Odjezdy výlukové linky č. 39 z Letné a na Letnou jsou oproti běžnému jízdnímu řádu v odchylných časových polohách!

Repaint DPKV Karosa B931 & Sound mod

14. května 2014 v 20:33 Games
Repaint Dopravního Podniku pro modely autobusů Karosa B931 & Karosa B932 pro simulator OMSI Omnibus Simulator a OMSI 2. Součástí baličku jsou i zcela nové zvyuky.

Screenshoty Karlovy Vary

13. května 2014 v 20:27 Games
Čtyři nové screenshoty připravovaného projektu mapy Karlovy Vary 4.0 pro simulator OMSI: Omnibus Simulator a OMSI 2.

Na opravu silnice nadávají jak řidiči, tak i samotný hejtman

13. května 2014 v 20:11 | Petr Toman |  Karlovarský Kraj
Karlovy Vary - Oprava hlavního tahu na Prahu bude trvat ještě měsíc a spolkne přes 30 milionů korun


Mnoha slovy, která nejdou ani napsat, častují řidiči opravu hlavního tahu na Prahu. Za ty se staví i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

"Naprosto souhlasím s občany našeho regionu, kteří se na mě v poslední době obracejí s názorem, že nepovažují za nutné, aby se opravovala silnice I/6 ve směru od Andělské Hory na Karlovy Vary. Komunikace je v poměrně dobrém stavu a její opravy komplikují provoz," řekl k opravě významné dopravní tepny hejtman.

Opravu silnice však Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které komunikaci spravuje, pokládá za nezbytnou. "V roce 2011 byla zpracována Zpráva o posouzení stavu vozovky a návrh jejích oprav. Zpráva byla zpracována akreditovanou zkušební laboratoří a obsahuje popis stávajícího stavu, zdůvodnění nezbytnosti realizace akce a požadavky na technické řešení," uvádí vedoucí provozního úseku ŘSD Jiří Baloun s tím, že mezi hlavní problémy patřily ztráty asfaltového tmelu, místy hloubková koroze či místy plošná deformace.

Extra Seaside City v2.3

13. května 2014 v 14:19 Games

Aktualizovaná mapa Extra Seaside City pro OMSI 2 obsahuje několik drobných změn ve městě, několik posunů v odjezdech všech linek MHD a prodloužení linek 5,8 a nové linky 20,22 a 23.

Začala sezona oprav vozovek

13. května 2014 v 13:59 | Vladimír Meluzín |  Karlovarský Kraj
Karlovarský kraj - Kromě velkých staveb na krajských silnicích, jako je obchvat Chebu či Hroznětína, se řidiči letos dočkají oprav i v dalších úsecích, kde stav vozovky komplikuje lidem bezpečný a plynulý provoz.


Na mnohých místech v regionu už silničáři začali s frézováním a vyrovnáváním povrchů, dosypáním krajnic, dojde také na výměny svodidel nebo opravy propustků. "Opravovat se bude například úsek silnice z Kynšperku nad Ohří do Dolních Pochlovic, silnice ve Vykmanově, kterou by výhledově mělo převzít město Ostrov. Oprava čeká také povrch silnice z Hroznětína do Ruprechtova nebo ze Sněžné do Kraslic," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Na řadu přijdou i mosty, řada z nich je v havarijním stavu. Silničáři opraví most v Chranišově, v Lesíku u Nejdku nebo v Krásném Lese. Celkově se na opravy vynaloží z krajského rozpočtu okolo 65 milionů korun.

Demoverze objektů

13. května 2014 v 13:55 Games
Ukázka v podobě několika objektů z připravované mapy Cheb pro simulator OMSI Omnibus Simulator a OMSI 2.

Pack postav a řidičů

12. května 2014 v 22:18 Games
Aktualizované složky Human zahrnuje jak nové podoby cestujících tak i řidiče autobusů pro simulátor OMSI Omnibus Simulator a OMSI 2.

Dokončení poslední etapy obnovy malými autobusy

12. května 2014 v 22:12 Karlovarský Kraj


Poslední dubnový týden převzala společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. dva minibusy First na podvozcích IVECO Daily se slovenskými karosériemi ROŠERO-P, čímž byla dokončena etapa obnovy celkem osmi autobusů tohoto typu, která proběhla postupně od září 2013 do dubna 2014.

"V současné době máme celkem 13 autobusů této kategorie. Nyní se zaměříme na vyhodnocení zejména provozních nákladů, abychom zjistili, zda byl splněn záměr významné úspory nákladů, což byl jeden z důvodů pořízení těchto dopravních prostředků", uvedl ředitel společnosti Zdeněk Suchan.Všech osm nových vozidel dodal dealer společnost ZLINER. Malokapacitní autobusy jsou nyní využívány na Sokolovsku a Kraslicku (5), dále na Mariánskolázeňsku (3), na Chebsku a Ašsku (5).

"Všechny autobusy jsou nízkopodlažní s dobrou možností přepravy dětských kočárků a také vhodné pro přepravu vozíčkářů. Mají celkovou obsaditelnost 36 osob a jsou nasazeny právě na turnusové oběhy, kde je tato kapacita dostačující", doplnil obchodně-dopravní ředitel David Kumpert.


"Průběžná obnova autobusů s cílem dodržet standardy kvality a reagovat na přepravní potřeby v regionu jsou naší prioritou. Věřím, že i tyto autobusy budou dobře sloužit cestující veřejnosti v Karlovarském kraji", vysvětlil ředitel společnosti Zdeněk Suchan.

Screenshoty města Cheb

12. května 2014 v 22:04 Games

Dráhy omezí noční spoje na Slovensko. Ze Šíravy a Excelsioru bude Bohemia

12. května 2014 v 21:48 | Jan Sůra |  Media servis
České dráhy od prosince zredukují o třetinu počet nočních vlaků, které jezdí mezi Prahou a Košicemi. Kvůli nedostatečné poptávce skončí rychlík Excelsior, který dráhy vypravují na Slovensko každý den po půlnoci.
Součástí změn budou i nová jména vlaků: zůstane vlak Slovakia, místo rychlíků Šírava a Excelsior bude jezdit jeden s názvem Bohemia. Změnu v jízdních řádech potvrdil mluvčí drah Petr Štáhlavský. Přesné časy odjezdů ale nejsou zatím jasné.

"Reagujeme tak na vývoj poptávky po nočním cestování jak v ubytovacích vozech, tak ve vozech s místy na sezení. Zároveň dojde k vyšší efektivitě při využití objednaných tras," řekl mluvčí. Podle něj stávající soupravy nejsou naplno využité.

Z Prahy do Košic a naopak vyjíždějí dosud během tří hodin tři vlaky, redukce jednoho spoje by měla zajistit jejich lepší využití. V případě Excelsioru nabízí vlak přímo vozy až z Chebu do Košic. O tom, zda zůstanou, není dosud rozhodnuto. "Řazení a přímé vozy jsou zatím otevřené, ještě se o těchto věcech jedná," řekl Šťáhlavský.

Dopravní omezení a uzavírky v Karlových Varech

12. května 2014 v 21:42 Dopravní omezení
MÍSTNÍ KOMUNIKACE:
· Od 25.1.2012 do doby konečného provedení sanačních prací je úplně uzavřena místní komunikace Stará Kysibelská (výjezd ze silnice I/6 za mysliveckou Střelnicí až ke křižovatce na II/222 s odbočkou na Sedlečko). Doba uzavírky je stanovena do doby konečného provedení provizorní sanace skalního svahu u silnice II/222 včetně zabezpečení místní komunikace.

· Od 20.1.2014 do 31.5.2014 bude úplně uzavřena stezka pro chodce - schodiště a konečná část slepé ulice ul. Na Výšině v délce cca 150 m. Bude zde ohraničeno staveniště pro provádění opravy opěrné zdi.

· Od 20.1.2014 do 31.5.2014 bude částečně uzavřena ulice Pražská silnice v délce cca 40 m. Jeden jízdní pruh zůstane zcela průjezdný. Bude zde ohraničeno staveniště pro provádění opravy opěrné zdi.

· Od 3.2.2014 do 31.5.2014 bude částečně uzavřena ulice Vítězná v délce cca 150 m před ulicí Stará Kysibelská. Bude zde prováděna rekonstrukce opěrné zdi a vybudování přilehlého chodníku. Průjezd jedním jízdním pruhem bez omezení.

· Od 17.3.2014 do 31.8.2014 bude úplně uzavřena část ulice Vítězná v délce cca 400 m, daný úsek bude uzavírán po etapách - I. etapa od 17.3.2014 do 30.5.2014 od potrubního mostu přes řeku Ohři k zadnímu traktu OC LIDL; II. etapa od 1.6.2014 do 7.7.2014 od zadního traktu OC LIDL za křižovatku s ul. Jateční; III. etapa od 8.7.2014 do 31.8.2014 od křižovatky s ul. Jateční před kruhovou křižovatku nábř. Osvobození - vjezd do areálu Policie ČR. Objízdná trasa je cca 2 km po místních komunikacích, které jsou označeny přechodným dopravním značením. Na objízdných trasách z důvodu zajištění průjezdů autobusů MHD budou osazeny přechodné dopravní značky B 28 Zákaz zastavení.

Obslužnost vybraných zastávek MHD je zajištěna jejich přemístěním, informace budou vyvěšeny na jednotlivých dotčených zastávkách.

· Od 17.3.2014 do 30.6.2014 bude částečně uzavřena část ulice Počernická v délce cca 150 m. Bude zde prováděna rekonstrukce autobusové zastávky Na Kopečku. Obslužnost zastávky MHD bude po dobu prací nepřerušena, zastávka bude dočasně přemístěna.

· Od 7.4.2014 do 6.6.2014 bude úplně uzavřena část ulice K Letišti v délce cca 420 m (bude uzavřen úsek ulice od kruhové křižovatky s ulicí Kpt. Malkovského ke stykové křižovatce s ulicí U Rybníčka). Objízdná trasa, označena přechodným dopravním značením, o délce cca 4 km a 200 m je vedena po místních komunikacích a silnici I/6. Úplná uzavírka je z důvodu rekonstrukce místní komunikace ul. K Letišti. Průjezd autobusů MHD bude bez přerušení, bude vytvořena náhradní zastávka, ulice Kpt. Malkovského bude pro autobusy MHD obousměrná.

· Od 30.4.2014 do 30.6.2014 bude úplně uzavřen chodník o délce cca 65 m ulice Libušina (úsek mezi ulicemi Vyšehradská a Nebozízek); chodci budou převedeni na protější chodník. Bude zde prováděna oprava opěrné zdi a chodníku.

· Od 3.5.2014 do 31.7.2014 bude částečně uzavřena část ulice F. Halase o délce cca 80 m (úsek od stykové křižovatky s ul. Žitná k železniční trati k.ú. Bohatice). Bude zde prováděna rekonstrukce místní komunikace - vozovky, práce budou prováděny po polovinách. Vjezd vozidlům IZS bude zhotovitelem zajištěn.
· Od 5.5. do 31.5.2014 bude úplně uzavřena spodní část ulice Ondřejská z důvodu havarijního stavu - statického narušení místní komunikace.

· Ve dnech 9.5.2014 do 16.00 hodin a dne 10.5.2014 do 17.00 h bude zcela uzavřena místní komunikace Jasmínová a místní komunikace S.K. Neumanna z důvodu pořádání cyklistického závodu.
· Dne 14.5.2014 bude úplně uzavřena místní komunikace Ondřejská za účelem návozu a montáže stacionárního jeřábu

Lanová dráha Diana mimo provoz

12. května 2014 v 21:36 MHD Karlovy Vary
Lanová dráha Diana bude ve dnech 19. a 20.5.2014 z technických důvodů mimo provoz.