Duben 2013

Vyřazena Karosa C943

29. dubna 2013 v 20:55 MHD Karlovy Vary
Dnes je velmi smutný den pro šotouše MHD v Karlových Varech. Krom dvou vyzařených Karos B931 byl dnes i vyřazen kloubový autobus Karosa C943 evidentní číslo 113. Meziměstský autobus byl zakoupen v roce 2000 a byl převážně využíván na ppříměstské lince Karlovy Vary - Ostrov - Jachymov. Autobus byl využíván na příměstských linkách do začátku září roku 2010. V tomto období byl nasazován i na školních spojích linky číslo 17 ( Tržnice - Dalovice ). Od září 2010 byl autobus polepen městskými pruhy a začal být aktivně využíván na lince číslo 3. O několik měsíců později byl nasazován v turnusu 1 týden na lince číslo 3 a další týden na lince číslo 12 (Tržnice - Čankovská - Tržnice ). Poslední dobou už byl nasazován jen ve špičce ( mírně celodenně ) na lince číslo 15, zde byl k vidění naposled a to 15. dubna tohoto roku. Autobus si dnes v dopoledních hodinách odvezl z areálu nový majitel.

Vyřazeny Karosy B931

29. dubna 2013 v 20:10 MHD Karlovy Vary
Dnes jsme se rozloučily s dvěma autobusy značky Karosa B931 evidentních čísel 363 a 364. Obě Karosy byly naposledy v provozu na lince č. 8 - ev.č. 363 dne 23.4. a ev.č. 364 o den později na téže lince MHD. Dnešním dnem tedy Karosy B931 ukončily svoji éru u DPKV. Oba dva autobusy byly odprodány.

Novinky z map a zajímavosti z VDP

29. dubna 2013 v 16:54 Games
Jak jsme již informovaly práce na mapě Karlových Varů pokračují, největší kritika padala na křižovatky. Momentálně je vymodelováno přes originálních 25 typů křižovatek včetně nových druhů ostrůvků.

Výbuch omezil dopravu v centru Prahy, MHD kolem Národního divadla nejezdí

29. dubna 2013 v 16:04 Media servis
Výbuch u Národní třídy v pondělí omezil dopravu v celé centrální části města. Policie dopoledne uzavřela jak samotné místo výbuchu, tak okolní ulice včetně frekventované křižovatky u Národní třídy a Smetanova, respektive Masarykova nábřeží. MHD se následně vrátila na své trasy, ale před půl čtvrtou se situace znovu zkomplikovala, protože v místě byl zjištěn únik plynu a provoz byl zastaven.

Omezení dopravy oznámili zástupci magistrátu na tiskové konferenci s tím, u Národní třídy byl znovu zaznamenán únik plynu.

Karlovarský půlmaraton omezí dopravu v Karlových Varech

25. dubna 2013 v 20:54 Dopravní informace
V sobotu 25.5.2013 se bude v Karlových Varech konat sportovní akce "Karlovarský půlmaraton".Trasa závodu je vedena po komunikacích:
 • Západní
 • Šumavská
 • Moskevská
 • T. G. Masaryka
 • Zahradní
 • Mlýnské nábř.
 • Lázeňská
 • Tržiště
 • Stará louka
 • Mírové náměstí
 • Mariánskolázeňská
 • Slovenská
 • Nová louka
 • Divadelní náměstí
 • Vřídelní
 • I. P. Pavlova
 • Karla IV.
 • nábřeží Osvobození
 • Varšavská
 • Horova
 • náměstí Republiky

Pořádání akce si vyžádá úplnou uzavírku nejen uvedených komunikací, ale i těch, které na uvedené komunikace navazují. Uzavírka bude platit po dobu nezbytně nutnou pro konání závodu.

Omezení provozu linek Městské hromadné dopravy v Karlových Varech:
 • Linka č. 1: mezi 15-22 hodinou nepojede v úseku Tržnice - Lázně III (zastávky mimo provoz:I.P.Pavlova.Lázně III, Hlavní Pošta)
 • Linka č. 2: mezi 15-22 hodinou nepojede v úseku Richmond - Divadelní náměstí. U Richmondu zastavuje na zastávce linky č. 7 (zastávky mimo provoz: Lázně I, Divadelní náměstí).
 • Linky 2, 6 a 10: mezi 17-22 hodinou budou v úseku Tržnice - Stadion ZM odkloněny po průtahu I/6. Zastávka Stadion ZM budou dočasně přesunuty za kruhový objezd(zastávky mimo provoz: Depo ČD, Západní, Šumavská, Movskevská, Jízdárenská, Nam.DR.Horákové).
 • Linka č. 3: mezi 17-22 hodinou v úseku Tržnice - Rozcestí u koníčka odkloněna přes zastávky MHD Elite, Pivovar, Keramická škola.
 • Linka č. 4: mezi 16-22 hodinou zcela mimo provoz
 • Linka č. 5: mezi 17-22 hodinou vynechává zastávku Západní
 • Linka č. 91: Vyhlídková linka vynechává Lázně I a Divadelní náměstí
 • Autovláček: Od 14:40 jezdí pouze v úseku Hotel Alice - Richmond a zpět.

Screenshoty: Virtualní Dopravní Podnik Karlovy Vary(Aktualizováno)

20. dubna 2013 v 20:24 Games
Dnes se podíváme na druhou stranu mince v podobě virtuálního Dopravního Podniku Karlovy Vary a.s. pro autobusový simulátor OMSI Omnibus Simulator(mapa Karlovy Vary 3.5). Některé modely autobusů můžeme potkávat v samotných ulicích Karlových Varů ale v nabídce je možnost usednout za volant autobusů které se u nás nevyskytují nebo jsou již vyřazeny. Na prvním screenshotu je autobus značky Man NL 202 CNG (v karlovarském kraji je používá dopravce Autobusy Karlovy Vary v Sokolově nebo v Chebu).

Cyklostezka u Ohře v K. Varech bude nakonec až o miliony korun levnější

20. dubna 2013 v 19:40 | Vladimír Meluzín, Ivana Kalinová |  Media servis
A to až na necelých 9,5 milionu korun. To je příběh připravované výstavby úseku páteřní cyklostezky podél Ohře mezi Tuhnickým a Dvorským mostem v Karlových Varech.
Město jako investor neskrývá radost, že vydá za úsek dlouhý kolem 650 metrů méně. "Je to realita výběrových řízení související nejspíše se současnou situací ve stavebnictví. Vítězná Eurovia si patrně takovou nabídku mohladovolit. O zakázku přitom usilovalo deset firem," uvedl náměstek primátora Jaroslav Růžička (nez.).

Poznamenal, že si investor zkontroloval, zda nabídka skutečně obsahuje všechno, co má.
"Ale i nabídky dalších soutěžících byly nízké," konstatoval Růžička. Přesto se některým lidem zdá, že cena za stezku je
A to až na necelých 9,5 milionu korun. To je příběh připravované výstavby úseku páteřní cyklostezky podél Ohře mezi Tuhnickým a Dvorským mostem v Karlových Varech.

Město jako investor neskrývá radost, že vydá za úsek dlouhý kolem 650 metrů méně. "Je to realita výběrových řízení související nejspíše se současnou situací ve stavebnictví. Vítězná Eurovia si patrně takovou nabídku mohladovolit. O zakázku přitom usilovalo deset firem," uvedl náměstek primátora Jaroslav Růžička (nez.).

Pár záběrů virtualních Karlových Varů

19. dubna 2013 v 20:29 Games
Dnes si můžete prohlédnou několik nových screenshotů z našeho projektů Karlových Varů pro autobusový simulator OMSI.

Nové vozy ČD RegioShark

19. dubna 2013 v 20:03 Karlovarský Kraj
Karlovarským krajem od poloviny dubna brázdí dvě nové železniční jednotky Českých Drah polské výroby RegioShark (004 a 005). Příští měsíc taktéž dorazí do našeho kraje dvě nové soupravy RegioShark (006 a 007). Jen na závěr doplním že vlakové soupravy RegioShark jsou nasazovány na linkách Karlovy Vary - Chomutov, Mariánské Lázně - Cheb - Karlovy Vary, Cheb - Hranice v Čechách, Cheb - Luby u Chebu.

Zahájení letní sezóny u DP

19. dubna 2013 v 19:51 MHD Karlovy Vary
Jako v každém roce tak i letos zahajuje Dopravní Podnik Karlovy Vary svoji letní sezónu. Od 1.4.2013 jsou v provozu dvě vyhlídkové linky číslo 91 a 92. Linkou č. 91 se dopravíte do Bečovova nad Teplou a to každou sobotu do 31.10.2013. Linka číslo 92 vás zaveze do Lokte každou neděli a též o statním svátku. Obsluha Linek 91 a 92 jsou obsluhovány historickým autobusem.
Svoji sezónu zahajuje velmi oblíbený autovláček a to o sobotách, nedělích a o státních svátcích od 19.4.2013 do 30.4. a od 1.10. do 13.10. V období od 1.5. do 30.9 je provoz autovláčku zajišťován celotýdenně.

Karlovy Vary zavedou od nového roku nízkoemisní zónu

19. dubna 2013 v 19:09 | Andrea Strohmaierová |  Media servis

Města v České republice mohou od nového roku zavést tak zvané nízkoemisní zóny. Regulaci dopravy posvětila nedávno vláda. K tomuto kroku přistoupí například Karlovy Vary. Do lázeňského území nebudou smět vjet stará auta.
V současné době platí při vjezdu do lázeňského území řidiči 20 korun. Kupon není časově omezený. I tady ale zřejmě od nového roku nastane změna. Důvodem je co nejméně vozidel právě v lázeňském území.

Karlovy Vary se na možnost regulace už připravovaly a čekaly jen, až návrh projde legislativním procesem. Od nového roku tak budou mít zákaz vjezdu hlavně do lázeňského území auta starší osmi let, říká primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

"Ano, je to přesně ta zóna, kde je dneska nutné povolení k vjezdu. A bude to v podstatě omezeno i stářím vozu, respektive emisní zónou certifikovanou, kterou každé vozidlo má. To znamená, stará vozidla, vozidla znečišťující ovzduší by tam neměla vjet."

lázeňského území totiž auta bez povolení vjet nemohla. Je ale pravda, že se zakoupeným kuponem to problém nebyl.
Dostatek parkovišť
Teď je ona stopka přece jen rozšířenější. Řidiči se ale bát nemusí, ve městě je prý dost parkovišť, kde mohou nechat auta stát.
"To, že zatím nebyly realizovány parkovací doby, neznamená, že nemáme záchytná parkoviště na hlavních příjezdových komunikacích. Ať je tu parkoviště u Slavie, parkoviště za Poštovním dvorem, u Galerie, na Nábřeží Jana Palacha. To znamená, že variant, kde zanechat auto mimo lázeňské území, je celá řada."

Od zákazu vjezdu starších aut do lázeňského území si Karlovy Vary slibují hlavně čistější ovzduší a ochranu toho, co je ve městě nejcennější.
V tuto chvíli také město řeší, jak bude fungovat zakoupení kuponů pro vjezd do lázeňské zóny. Aby dnes řidiči nemuseli na lístek čekat, mohou si ho zakoupit v automatech. Ty ale nepoznají, s jak starým autem jezdíme. A tak bude zapotřebí větších kontrol, doplňuje Petr Kulhánek:
"Může to být také tak, že vy si koupíte povolení tak jako dneska, ale bude zesílená kontrola ve vnitřním lázeňském území právě nad emisními známkami, zřejmě nějakými viditelnými terčíky, a to podléhat kontrole, případně restrikci."
A co na rozhodnutí města říkají řidiči? Někteří, hlavně ti s novými auty, rozhodnutí vítají. Ti motoristé, kteří mají starší vozidla, nad nízkoemisní zónou kroutí hlavou.

V Karlových Varech mají lidé problémy s nákupem jízdenek na MHD

19. dubna 2013 v 19:01 | Andrea Strohmaierová |  MHD Karlovy Vary
V Karlových Varech mají lidé problémy s nákupem jízdenek městské hromadné dopravy. A to hlavně ve večerních hodinách. Trafiky jsou už zavřené a automat, který je k dispozici na autobusovém nádraží u Tržnice, většinou nefunguje.
Město o problému ví, jenomže je ve slepé uličce. V regionu má začít fungovat krajská dopravní karta K3. Tu by cestující používali i v MHD. Jenomže nikdo v tuto chvíli nedokáže říci, jestli se projekt povede hejtmanství vůbec spustit.
Náměstek primátora Jaroslav Růžička potvrdil, město proto s obnovou zařízení na nákup jízdenky váhá. "By bylo dost nehospodárné, když čekáme, že systém v brzké době najede, investovat do nových automatů na pořizování jízdenek," poznamenal.

"Proto jsme alespoň zavedli to, že v Karlových Varech je možné nakupovat jízdenky u řidiče. Pravda, jsou dražší, neboť jsou přestupné, ale ta možnost tady existuje. Pak pravidelně kontaktujeme prodejce, trafikanty, obchodníky, aby naše jízdenky prodávali. Snažíme se v maximální možné míře jim dávat co nejvhodnější podmínky, aby je to k tomu motivovalo," dodal Růžička.

Dopravní omezení a uzavírky

16. dubna 2013 v 17:54 Dopravní omezení


Aktuální souhrn dopravních omezení na komunikacích ve městě a v okolí.
MÍSTNÍ KOMUNIKACE
 • Od 25.1.2012 do doby konečného provedení sanačních prací je úplně uzavřena místní komunikace Stará Kysibelská (výjezd ze silnice I/6 za mysliveckou Střelnicí až ke křižovatce na II/222 s odbočkou na Sedlečko). Doba uzavírky je stanovena do doby konečného provedení provizorní sanace skalního svahu u silnice II/222 včetně zabezpečení místní komunikace.

 • Od 15.1.2013 do 30.4.2013 bude částečně uzavřena ulice Zahradní (od Střední zdravotnické školy k hlavní poště), bude zde prováděna oprava povrchu místní komunikace a výstavba chodníku, práce budou prováděny po polovinách vozovky.

 • Od 1.3.2013 do 30.4.2013 bude úplně uzavřena veřejně přístupná účelová komunikace, bezejmenná (p.p.č. 32/2 - vedle hotelu Prima - dříve Beseda) k.ú. Doubí; bude zde prováděna kompletní rekonstrukce vozovky.

 • Od 1.4.2013 do 30.4.2013 bude úplně uzavřena ulice Sládkova (od ulice Myslbekova k ulici Sládkova) k.ú. Tuhnice. Objízdná trasa je ulicí Sládkova, Myslbekova, Vrázova, Brožíkova. Bude zde prováděna rekonstrukce vozovky a chodníků II. etapa.

 • Od 4.3.2013 do 31.5.2013 bude částečně uzavřena (polovina vozovky) ulice Na Vyhlídce, Pražská (cca 100 m od křižovatky ulic Libušina a Pražská) Libušina (cca 200 m směrem do centra ulic Libušina a Pražská). Bude zde prováděna rekonstrukce vozovky a chodníků.

 • Od 8.4.2013 do 4.5.2013 bude částečně uzavřena polovina vozovky ulice Horova (od světelné křižovatky nám. Republiky "muzeum Jan Becher" pravá polovina vozovky v délce cca 130 m směrem ke světelné křižovatce s ulicí Horova směrem k terminálu MHD). Bude zde prováděna oprava spáry a jednoho jízdního pruhu vozovky.

 • Od 12.4.2013 do 13.4.2013 bude úplně uzavřena ulice Zahradní od křižovatky s ulicí Sadová k hlavní poště. Bude zde prováděna pokládka asfaltového koberce.

 • Od 15.4.2013 do 15.5.2013 bude částečně uzavřena ulice Majakovského, od ulice Buchenwaldská k ulici Sokolovská. Bude zde prováděna rekonstrukce horkovodu, práce budou prováděny na polovině vozovky o délce cca 55 m, druhý pruh bude průjezdný.

 • Po dobu 14 dnů (dle aktuální situace) v termínu od 15.3.2013 do 30.4.2013, v době od 20:00 hodin do 6:00 hodin, bude v Karlových Varech uzavřena ulice Křižíkova, z důvodu zajištění jarního tahu obojživelníků. V době uzavírky bude umožněn vjezd IZS. Nedojde k omezení provozu MHD.

Z důvodu havárie opěrné zdi je na místní komunikaci Pražská silnice omezena hmotnost vozidel na 5 t.


Silnice II. a III. třídy

· Z důvodu špatného stavebního stavu mostu ev.č. 00625-1, na silnici III/00625, u obce Stružná, Horní Tašovice v zájmu zajištění bezpečnosti silničního provozu bude do doby celkové opravy objektu most částečně uzavřen, z důvodu vymezení průjezdního profilu na střed mostu.

· V termínu od 21.12.2012 do 30.4.2013 bude částečně uzavřena silnice II/226, na trase Žlutice - Chyše, z důvodu statického zajištění silnice. Silniční provoz bude řízen světelnou signalizací, doprava bude vedena kyvadlově v obou směrech.

· V termínu od 1.4.2013 do 16.6.2013 bude částečně uzavřena silnice III/22220, v Dalovicích - ulice Hlavní, z důvodu výstavby středových ostrůvků, rozšíření chodníků a parkovacích stání.

· V termínu od 1.4.2013 do 31.5.2013 bude v obci Karlovy Vary, Počerny, částečně uzavřena silnice II/222, a úplně uzavřena část místní komunikace (u bývalé restaurace), z důvodu výstavby chodníku a stavebních úprav dotčené místní komunikace.

· V obci Jenišov je z důvodu sesuvu svahu sousedního pozemku částečně uzavřena silnice III/2226 (průtah obcí) pro vozidla do 3,5 t, pro vozidla nad 3,5 t je vjezd zakázán. Dopravní omezení bude do doby, než se svah staticky zajistí.

· V termínu 21.4.2013 nebo 28.4.2013 dle klimatických podmínek, bude v době od 8:00 do 16:30 hod. obci Nejdek úplně uzavřena křižovatka silnic III/21047 a III/2194 - křižovatka ulic Karlovarská a nám. Karla IV., z důvodu opravy silničního koberce.


Dne 25.5.2013 se v Karlových Varech bude konat sportovní akce "Karlovarský půlmaraton".
Trasa závodu je vedena po komunikacích: Západní, Šumavská, Moskevská, T. G. Masaryka, Zahradní, Mlýnské nábř. Lázeňská, Tržiště, Stará louka, Mírové náměstí, Mariánskolázeňská, Slovenská, Nová louka, Divadelní náměstí, Vřídelní, I. P. Pavlova, Karla IV., nábřeží Osvobození, Varšavská, Horova, náměstí Republiky. Pořádání akce si vyžádá úplnou uzavírku nejen uvedených komunikací, ale i těch, které na uvedené komunikace navazují. Uzavírka bude platit po dobu nezbytně nutnou pro konání závodu.

Výluka na linkách č. 1 a 4 od 12.4.2013 (8:00 hodin) do odvolání

11. dubna 2013 v 22:44 MHD Karlovy Vary
Z důvodu pokládky asfaltového koberce v Zahradní ulici nepojedou od pátku 12.4. od 8:00 hodin do odvolání linky MHD č. 1 a 4 v úseku Tržnice - Lázně III.
Předpoklad zprovoznění úseku je již během pátku 12.4., nejpozději během soboty 13.4.
Zastávky I.P.Pavlova, Lázně III a Hlavní pošta budou v uvedené době zrušeny.

Přehled všech spojů do Březové a Olšových Vrat

6. dubna 2013 v 20:33 MHD Karlovy Vary
Od 1.Dubna tohoto roku platí nové jízdní řády linek MHD v Karlových Varech. Na linkách MHD číslo 7 a 8 došlo k některým škrtům z důvodu že nově příměstské linky 421150, 421151 jedou ve stejný nebo velmi podobný čas a je zcela zbytečné aby dva autobusy celou trasu vzájemně kopírovaly.


Nové screenshoty Karlových Varů

6. dubna 2013 v 19:53 Games

Po nedávném veřejném testu práce na mapě Karlových Varů pro autobusový simulator OMSI pokračují. Datum se finální verze ale velmi opozdí. Od minulé verze se komplet promněnilo Dolní nádraží, hlavní ulice pod Terminálem MHD, přestupní Terminál Tržnice byl komplet přestavěn ( na terminálu hraje také rádio), malou upravou prošla Sokolovská nebo Křižikova ulice. Mapa (finální verze ) vyjde až pro druhý díl OMSI. Největší novinkou bude podpora kloubových autobusů a optimalizace pro vícejádrové procesory. Mapa bude obsahovat nový úsek od Imperialu do Olšových Vrat včetně Letiště Karlovy Vary nebo úsek z Karlových Varů do Lokte. Město bude rozšířeno o městské části Horní Drahovice, Doubí a Bohatice. Přes Karlovy Vary budou jezdit vlakové soupravy dle skutečných jízdních řádů. Na prvním screenshotu stojí linka číslo 5 na Dolním nádraží.
Linka číslo 4 ve směru k Tržnici která dále pokračuje do lázeňského území, konečná stanice linky je u Lázní III.
Opět linka MHD číslo 4 ve směru Křižikova u Becherovky.

Linka číslo 15 na Tržnici ve směru Stará Role.

Trafiky mizí, automaty nejsou. Dopravní podnik nabídne SMS jízdenky

6. dubna 2013 v 19:26 MHD Karlovy Vary
Možnost zaplatit za jízdné v hromadné dopravě prostřednictvím SMS zprávy budou mít zřejmě už zanedlouho cestující v Karlových Varech. Dopravní podnik tak reaguje na nedostatek prodejních míst, kde jsou k dostání jízdenky. Těch ubývá kvůli plánovanému, avšak stále odkládanému zavedení karty K3.


Novou službu zvažuje pro cestující městskými autobusy Dopravní podnik Karlovy Vary. Kdo bude chtít, mohl by ještě letos alternativně platit jízdné pomocí SMS zpráv. Zájemce napíše SMS, operátor mu strhne peníze a pošle zpět kód, který v tu chvílí platí jako normální jízdenka. Uvažovaná služba je mimo jiné reakcí na stížnosti občanů, kteří si nemohou koupit normální jízdenku v automatu nebo v trafice.
"Distribuce jízdenek je obecně problém. Léta od Karlovarského kraje čekáme na zavedení takzvané karlovarské karty K3. Kvůli této opencard jsme neinvestovali do automatů na prodej jízdenek. Mezitím ve městě zavřely téměř všechny trafiky, protože nebyly výnosné," řekl náměstek primátora Jaroslav Růžička.
Uznal, že se nákup jízdenek přímo u řidiče prodraží na každé o 7 korun. V trafice a v automatech totiž stojí lístek 18 korun.
Jenže automaty bývají rozbité a na kiosku v prostorách hlavní přestupní stanice u městské tržnice viselo nedávno upozornění, že jízdenky nejsou. Cizinci, kteří chtěli cestovat městskou hromadnou dopravou v největším lázeňském městě, tak byli bezradní. Že se dá koupit lístek u řidiče, vědí jen domorodci.

Nejdříve chtějí doladit SMS platby za parkování

Do SMS jízdenek se město jako majoritní vlastník Dopravního podniku Karlovy Vary pustí po vyhodnocení systému placení parkovného pomocí SMS. Tuto novinku zavedl od letošního roku dopravní podnik. Na svých stránkách mimo jiné píše, že motorista již nemusí hledat či rozměňovat drobné mince. Prodloužit parkovné nyní lze přímo z kavárny nebo v průběhu obchodního jednání.

Jenže na systému jsou podle náměstka Růžičky mouchy, které musí dopravní podnik do konce května vychytat a "ne zcela šikovně nastavený způsob" placení parkovného pomocí SMS vyhodnotit. Pak vedení podniku navrhne možnost využití SMS jízdného.
Nešikovnost vidí náměstek Růžička v tom, že dosud musí motorista přijet do zóny s placeným parkováním, a i když chce platit mobilem, musí jít k parkovacímu automatu, aby zjistil jeho číslo.
"Dali jsme na dopravní podnik podnět k vytvoření zón. Ulice v obchodním centru jako je Jaltská, Davida Bechera a Bělehradská bude jedna zóna, označená na svém začátku. Přijedu do zóny, napíšu její číslo do SMS a mám zaplaceno," vysvětlil chystanou inovaci náměstek Růžička.
Za hloupost také označil situaci, kdy řidič vyjede z placeného parkoviště a o ulici dál si vzpomene, že si musí ještě něco vyřídit. Dosud musel nově zaparkovat i nově zaplatit. V nově vytvořených zónách by ale měla existovat možnost popojíždět. Ucelené zóny jsou mimo jiné plánované na Čertově Ostrově, v ulici Milady Horákové i jinde ve městě.