Únor 2013

Cestu po silnici R6 z Varů do Prahy zrychlí obchvaty měst na trase

9. února 2013 v 21:37 Media servis

Hejtmana a další členy vedení Karlovarského kraje o tom ujistil generální ředitel ŘSD David Čermák, který tento týden region navštívil. Stavba obchvatu Řevničova je prioritou číslo 1 a obchvaty Lubence, Hořoviček a Hořesedel prioritou číslo 2. Právě průjezd těmito městy řidiče nejvíce zdržuje.
Obchvaty stát vybuduje zřejmě s pomocí evropských peněz. Druhou vlnu jejich přílivu na dopravní akce Česko očekává po roce 2015. Nejdříve ale odborníci musí potvrdit, že je stavba dalších úseků R6 ekonomicky výhodná a že provoz na trase bude dostatečně hustý.
Studii na toto téma dokončí na přelomu května a června. Čermák si nepřipouští, že by výsledky studie vyzněly pro pokračování R6 nepříznivě.
"Závazný rozpis ministerstva dopravy obsahuje obchvaty všech čtyř měst. Do roku 2015 máme jejich přípravu finančně pokrytou. U Řevničova se dá určitě říci, že v roce 2015 by měla být zahájena samotná stavba," řekl šéf ŘSD Čermák.

Odstávka lanové dráhy Diana

9. února 2013 v 21:33 krátké zprávy
V době od 14.1.2013 do 14.2.2013 je mimo provoz lanová dráha Diana (včetně vyhlídky a restaurace Diana ) z důvodu pravidelné roční údržby.

Revizoři měli ve Varech napilno

9. února 2013 v 21:31 Media servis
Karlovy Vary - Revizoři karlovarské MHD mají za loňský rok na svém kontě 3571 odhalených cestujících bez lístku.
Revizoři karlovarské MHD mají za loňský rok na svém kontě 3571 odhalených cestujících bez lístku. Zadržených černých pasažérů tak bylo zhruba stejně jako v roce předchozím.

"V současné době zajišťuje revizní činnost společnost ČSAD Ingsped Praha, a.s.," řekl Pavel Bohánek, ředitel karlovarské MHD. Ta je podle ředitele v akci denně. Spoje ke kontrole jsou vybrány namátkově, nebo i cíleně, když existuje podezření, že není vše v pořádku. K tomu samozřejmě patří i pravidelné velké akce za přítomnosti Policie ČR a městské policie.
Spolupráci s oběma policejními sbory si nemůže Bohánek vynachválit.

"Jejich přítomnost je důležitá, neboť agresivita cestujících bez jízdenky neustále stoupá."
Pokuta za černou jízdu v karlovarské MHD je tisíc korun. V případě, že ji cestující zaplatí do týdne, tak je snížena na polovinu.

Bohánek vysvětluje i nejčastější důvody jízdy načerno. "Převažují případy, kdy cestující si nezakoupí a neoznačí jízdenku. Existují i cestující, kteří se snaží falšovat jízdní doklady, zejména se to projevuje u studentů."

Od 17. Prosince brázdí Karlovarské ulice nízkopodlažní kloubový autobus

9. února 2013 v 21:28 MHD Karlovy Vary
Od 17. Prosince minulého roku brázdí Karlovarské ulice noví nízkopodlažní kloubový autobus Iveco Citelis 18m, autobus dostal evidentní číslo 420 a je prvním zástupcem u Karlovarského Dopravního podnku. V letošním roce se dočkáme pěti nových autobusů pro MHD v Karlových Varech (2x Citelis 12m CNG, Citelis 12m, 1x Croosway LE). Další změnou v MHD je vyřazení kloubového autobusu Karosa B941 ev. č. 361, s autobusem jsme se mohly naposled svézt na lince číslo 15 dne 28.12.2012!