Prosinec 2012

Karlovy Vary 3.0.4

31. prosince 2012 v 22:52 Games

Nic se neobedejde bez chyb a ani náš přídavek Karlovy Vary 3.0.2 se bez nich neobešel. Dnes pro vás máme aktualizovanou ukázku této mapy pod číslem 3.04.


Aktualně mapa obsahuje nový tunel pod hotelem Thermal, upravené zastávky MHD Karlovy Vary a kompletně bylo odstraněno chybové hlášení při načítání mapy.

Karlovy Vary 3.0 Beta

24. prosince 2012 v 22:26 Games
Již brzy ráno bude spuštěn nový domací web projektu Karlovy Vary 3.0 pro autobusový simulator OMSI Omnibus Simulator. Betaverze je určena pouze pro weby DPKV, IDPKV včetně nové prezentace OMSI2.wz.cz, součástí mapy jsou dvě linky MHD číslo 4 a 12. Mapa je zabalena v souboru EXE (940 MB), soubory vyžadují 2,5 GB na vašem pevném disku. Heslo souboru: KV3OMSI2!


Novinky na webu a blogu DPKV

19. prosince 2012 v 12:45 krátké zprávy
Dnes se podíváme na několik změn ohledně našeho blogu všetně našich webů o Dopravě. Momentálně jsou mimo proboz domény mhd-kv.kvalitne.cz, buskv.wz.cz a dpkv.wz.cz z důvodu nahrávání nové prezentace webu. Zatím jsem spustily betaverzi nového webu na idpkv.wz.cz, náš blog také prošel již před časem malou upravou v grafické podobě. Postupně doplňuje fotogalerii, videa a další rubriky. Jako bonus zde o svátkách jen na našem blogu zveřejníme verzi mapy Karlových Varů 3.0 pro autobusový simulator OMSI Omnibus Simulator, kde se zatím budete moci projet na lince číslo 4 a 12.

Nové jízdní řády MHD Karlovy Vary platné od 1.1.2013

18. prosince 2012 v 20:18 MHD Karlovy Vary
Jak jsme již informovaly tak nás čekají jako každý rok nové jízdní řády pro linky MHD v Karlových Varech. Opět se dočkáme velkého škrtání z důvodu šetření Magistrátu Města Karlovy Vary. Nejvíce škrtů se dotkne hlavně linek č. 3, 5, 6, 10, 12 a 15.Na lince číslo 1 došlo k drobným posunům odjezdů hlavně z důvodu proložení spojů s linkou MHD číslo 13. Tyto dvě linky projíždějí kolem hlavního vlakového nádraží "Horní nádraží".

Karlovarská MHD se opět nedočká optimalizace ve vedení linek (Díl: 1)

17. prosince 2012 v 21:41 Aktualně
Bohužel ani tentokrát se nedočkáme optimalizace linek Městské Hromadné Dopravy v Karlových Varech. Optimalizace mněla začít platit od nového roku v době kdy začínají platit nové jízdní řády. Nechci se opakovat ale bohužel sliby jsou chyby a nemají se opakovat ale přeci jsme v Karlových Varech. V letošním roce bylo přes 20 návrhů optimalizace, některé horší a naopak některé na skvělé urovni nebudu zde zmiňovat co bylo a nebylo lepší v budoucnu se k tomu určitě vratím. Mam poslední dobou takový pocit že tu přeci jenom optimalizace každým rokem tak trochu je a tím je pomalu ale jistě zrušit MHD v Karlových Varech. Karlovy Vary už delší dobou patří rozhodně už k těm horším Dopravním Podnikům v České Republice, ono nestačí jezdit v nových autobusech když ve finále budou celej den odstavené v garážích. Rozhodně je ve Varech něco špatně hlavně že opět vedení společnosti si poplácají na ramenech jak jsme ušetřily a na to si určitě připíšou skvělé premie! Nechci zde spojovat rúzné dopravní společnosti (a už vůbec ne žádnou v Karlovarském Kraji) ale například ani nemusíme daleko. Společnost provozující MHD v Chomutově a v Jirkově není na nejlepší úrovni ale 9. Prosince tohoto roku zde vstoupil v platnost nový jízdní řád v rámci optimalizace a tím zde vznikly páteřní linky ve špičce do 15 minut a ostatní linky v rozmězí 30 až 60 minut. Spoustu odborníku zabívající se touto problematikou mají jedno jednoduché pravidlo u páteřních linek a tím je pokud je interval horší jak 15 minut nemůže být tato linka páteřní a neplní vůbec žádnou její funkci. Za druhé časy mají být lechce zapamatovatelné a pokud možno celotýdenně. Chápu že ve Varech tíží rozpočet nová Hala (Tunel KV Arena) a další kauzy ale proč to má odnášet zrovna MHD která má sloužit lidem. Co tedy přinese změna jízdních řádů v Karlových Varech od 1.1.2013?

Rozšíření zastávek na znamení

17. prosince 2012 v 20:35 MHD Karlovy Vary
od 1. ledna 2013 dochází k rozšíření počtu zastávek na znamení. Důvodem tohoto rozšíření je zvýšení plynulosti dopravy a snížení finančních nákladů na dopravu.
Nově budou autobusy zastavovat pouze na znamení v těchto zastávkách Městské Hromadné Dopravy v Karlových Varech:

• Doubský most
• Chodovská
• Letiště rozcestí
• Mlýnská
• Na Krachu
• Na Ostrůvku
• Obřadní síň
• Počernická
• Pod Hůrkami
• Sedlec zahrádky
• Svobodova

Výluka na lince č: 1 a 4

12. prosince 2012 v 19:21 MHD Karlovy Vary
Z důvodu konání sportovní akce "CARLSBAD SKI SPRINT" nebudou zajíždět linky MHD číslo 1 a 4 ve dnech 25.12.2012 a 26.12.2012 do zastávek MHD I.P.Pavlova, Lázně III a Hlavní Pošta!

Vlaky a autobusy spojil v Chebu šestiúhelník, podobný mají v Bayreuthu

10. prosince 2012 v 22:05 Media servis
Novou architektonickou dominantou se chlubí západočeský Cheb. V pondělí odpoledne tam představitelé města a kraje slavnostně otevřeli zrekonstruovaný dopravní terminál, který spojil autobusové a vlakové nádraží. Stavba šestiúhelníkové budovy spolkla necelých 110 milionů korun.
V šestiúhelníku, který je centrální budovou terminálu, najdou cestující infocentrum, úschovnu a občerstvení. Zázemí tu mají také řidiči a dispečeři. Z vlakového nádraží dojdou lidé krytí přístřeškem až k autobusovým nástupištím, včetně odjezdových stanic městské hromadné dopravy. Všechny linky zastavují kolem šestiúhelníkové centrální budovy.

TN.CZ VELKÝ PŘEHLED: České dráhy zdražily jízdné a změnily řády! Podívejte se, co je jinak

10. prosince 2012 v 14:58 Media servis
České dráhy opět zdražily jízdné. Kromě toho ještě v neděli změnily jízdní řády, lidé tak budou muset oželet některé regionální spoje, naopak jiné spoje byly posíleny.
Pokud jezdíte vlakem, pozor, v neděli se změnily jízdní řády. Na některých místech budou vlakové spoje posíleny, jinde však dojde na omezení provozu. České dráhy si navíc pro lidi připravily ještě jedno překvapení - zdraží jízdné!

Podle drah by se měly jízdenky v průměru zdražit o 2,5 procenta. Vychází to tak, že za každých padesát kilometrů zaplatí cestující o korunu víc. Paradoxně tak nejvíce zdraží jízdné, čím déle vlakem pojedete. Například na trase Praha - Brno jízdenka prodraží o pět korun korun, bude stát 215 korun. Na trase z Prhay do Kolína stála jízdenka 87 korun, od neděle vyjde na 89 Kč. Do Plzně jste se z Prahy až do teď dostali za 100 Kč, nyní si připlatíte o tři koruny více.

"Při jízdě v délce 20 kilometrů se cena zvedne z 34 na 35 korun," vypočítal už před časem Miroslav Šebeňa, ředitel Českých drah pro marketing a produkty.
Kromě zdražení jízdného České dráhy plánují změny v regionální dopravě a to se může dotknou obyvatel menších obcí. Například v Drahoňovicích na Olomoucku přijdou lidé o jeden ranní a dva večerní spoje. Když tedy někdo bude chtít cestovat o víkendu cestovat například do Prostějova. Musí jít buď pěšky, nebo si vzít taxík, ale ten vyjde o hodně dráž než pětatřicetikorunové jízdné.

Novinky z MHD Karlovy Vary

9. prosince 2012 v 22:44 MHD Karlovy Vary
V Karlovarských ulicích můžeme spatřit několik nových autobusů Dopravního Podniku Karlovy Vary určené výhradně pro městské linky. První byly dodány dva nízkopodlažní autobusy Iveco Citelis CNG v délce 12 metrů. První Citelis ev. číslo 416 vyjel dne 22.9.2012 na linku MHD číslo 15. S druhým Citelisem ev. č. 417 jsme se mohly svézt na lince číslo 8 a to 28.9.2012. V letošním roce Dopravní Podnik prodává rekordní počet autobusů mezi které například patří IVECO STRATOS L27 (ev. č. 403), MERCEDES-BENZ (ev. č. 139), KAROSA B 941 ( ev. č. 361), KAROSA C 943 (ev. č. 113), KAROSA B 932 (ev. č. 357 ) a autobus Karosa B932 (ev. č. 355) byl už odprodán a naposled Karosa B932 (ev č. 356 ) byl fyzicky zlikvidován. Dne 22. října poprvé vyjel nový minibus Iveco Stratos který byl nasazen na poslední kolečko linky číslo 14 a poté na noční linku číslo 51. Zatím poslední novinkou je první zastoupený třídveřový autobus Iveco Crossway u Dopravního Podniku Karlovy Vary. Autobus je přímo určen na linku MHD číslo 8 se kterým se můžeme svézt na této lince už od 12.11.2012. Letos se dočkáme ještě jedné premiery ve vozovém parku Dopravního Podniku Karlovy Vary. Již brzy se můžeme těšit na nový kloubový autobus Citelis (ev. č. 420). V letošním roce Dopravní Podnik odkoupil autobusovou společnost ČI-DU a veškerý autobusový park nyní spadá pod Dopravní Podnik Karlovy Vary (včetně zaměstnanců). DPKV ihned začal rozprodávat některé nepotřebné autobusy mezi které například najdeme: Karosa C 734, KAROSA C 934 nebo KAROSA C 935. Linky budou oficialně značeny zcela standartně "Příměstská Doprava Karlovy Vary" a to oficialně od 1. Ledna příštího roku. Nově tedy bude Dopravní Podnik Karlovy Vary provozovat (provozuje) čtyři nové linky: Karlovy Vary - Nové Sedlo - Sokolov, Karlovy Vary - Loket nad Ohří - Horní Slavkov - Krásno, Karlovy Vary - Kolová - Pila - Bochov, Javorná a poslední linka Karlovy Vary - Stanovice - Hlinky (zde na této lince se můžeme projet městským autobusem Karosa B932 ev. č. 370). Pro cestující po Karlových Varech také čeká velká změna ve vedení linek MHD, od 1. Ledna 2013 budou platit nové jízdní řády a trasy linek prošly určitou optimalizací. Již brzy na našem blogu otevřeme nový seriál (NE)Optimalizace dopravy MHD v Karlových Varech 2013, více: Karlovarská MHD se opět nedočká optimalizace ve vedení linek (Díl: 1)

Dopravní omezení

8. prosince 2012 v 23:48 Dopravní omezení


 • Ve dnech od 1.10.2012 do 31.12.2012 bude úplně uzavřen úsek místní komunikace Pod Jelením skokem - od hotelu Boston z důvodu provádění prací jeřábem při dostavbě hotelu Corso.
 • Od 25.1.2012 do doby konečného provedení sanačních prací je úplně uzavřena místní komunikace Stará Kysibelská (výjezd ze silnice I/6 za mysliveckou Střelnicí až ke křižovatce na II/222 s odbočkou na Sedlečko). Doba uzavírky je stanovena do doby konečného provedení provizorní sanace skalního svahu u silnice II/222 včetně zabezpečení místní komunikace.
 • Ve dnech 30.11. - 1.12. 2012 bude úplně uzavřen úsek místní Jiráskova, v úseku od křižovatky s ulicí Anglická po křižovatku s ulicí Palackého náměstí, z důvodu frézování před finální úpravou komunikace.
 • Ve dnech 3. - 4.12.2012 bude úplně uzavřen úsek místní Jiráskova, v úseku od křižovatky s ulicí Anglická po křižovatku s ulicí Palackého náměstí, z důvodu pokládky finální vrstvy.
 • Od 3.10.2012 do 14.12.2012 bude úplně uzavřena ulice Sládkova, uzavírka bude rozdělena do dvou etap.
  • I. etapa bude od 3.10.2012 do 25.11.012 od ulice Šumaská do ulice Myslbekova,
  • II. etapa bude od 16.11.2012 do 14.12.2012 od ulice Myslbekova k ulici Brožíkova,
  • pokládka finálního koberce bude od 26.11.2012 do 28.11.2012 od ulice Šumavská k ulici Brožíkova. Bude zde prováděna kompletní rekonstrukce místní komunikace a zřízení nových parkovacích míst. V případě potřeby zhotovitel zajistí vjezd vozidlům IZS.
 • Od 15.11.2012 do 8.12.2012 bude částečně uzavřena ulice Zahradní, od Střední zdravotnické školy k hlavní poště, z důvodu opravy povrchu komunikace.
 • Od 3.12. do 16.12.2012 bude úplně uzavřena část ulice Vilová (před domem č.p. 320/1), uzavírka je v délce 7 m, budou zde prováděny stavební práce v místní komunikaci za účelem zhotovení přípojky kanalizace. Objížďka není stanovena, není omezen přístup k okolním objektům v dané lokalitě.
 • Ve dnech 25.12.2012 - 27.12.2012 budou úplně uzavřeny úseky místních komunikací:
  • nábřeží Osvobození - od ulice Zahradní po křižovatku s ul. Varšavskou,
  • T. G. Masaryka - v úseku od České pošty po drogerii Rossmann
  • Zahradní - v úseku od čp. 27 k budově České pošty
  • Poštovní most
Důvodem uzavírky je pořádání sportovní akce CARLSBAD SKI SPRINT 2012


Pozor na nové jízdní řády

8. prosince 2012 v 23:45 Aktualně
Zítřejším dnem začíná platit celostátní nový jízdní řád autobusů a vlaků. Provoz na železnici se oproti uplynulému roku nepatrně zvýší, změny včetně časů budou však spíše kosmetické. Jízdné na kilometr zdraží o 2,5 procenta, ceny zákaznických jízdenek zůstanou. Své jízdní řády mění i soukromý RegioJet. Novinkou v Ústeckém kraji je přímé spojení s Karlovarským krajem bez přestupu v Klášterci nad Ohří prostřednictvím nových souprav RegioShark. Objem dopravy nepatrně naroste. V Karlovarském kraji se sníží počet spojů mezi Chebem a německým Plauen a zároveň mezi pohraničními Potůčkami a německým Johanngeorgenstadtem.

Projekt Karlovy Vary 3.0 pokračuje

8. prosince 2012 v 23:24 Games
Dmes se opět podíváme na připravovaný projekt Karlových Varů pro simulator OMSI. Na prvním screenshotu je (trošku neaktuálně) stavba nové budovy Komerční banky na Movskevské ulici.
Na dalším obrázku je zachycen nízkopodlažní autobus Renault Citybus na lince číslo 4 v ulici Krále Jiřího. Ploty na některých místech jsou už minulostí. V pozadí Karosa B932.
Citybus opět na lince číslo 4 ve stanici U Jezírka (kompletně upraven terén kolem rybníčka a nejem tam a konečně hladina jezírka jak má bejt :D).
Komunikace směrem na konečnou čtyřky už je upraven jak je ve skutečnosti.
Říčka Teplá už pomalu a jistě dostává finální podobu svého koryta
Poslední screenshot zabrazuje upravenou verzi interieru vozu Citybus Renault pro Dopravní Podnik Karlovy Vary. Soubory přepisují znaky SPZ nebo evidentních čísel podle skutečnosti (359, 360, 365, 366, 367, 365, 366, 367, 371, 372, 373, 379, 380, 381, 383 a 384). Dále jsou upraveny loga, tarif MHD KArlovy Vary a další).
* Heslo: DPKV

Dopravce v Chebu zavádí novinku: autobus na telefonickou objednávku

8. prosince 2012 v 23:02 Media servis
Městskou hromadnou dopravu v Chebu čekají změny. Na málo využívaných linkových trasách pojede autobus jen tehdy, když si cestující spoj nejméně půl hodiny před plánovaným odjezdem telefonicky objedná. Dopravce si od toho slibuje úspory. Pokud se novinka osvědčí, zavede opatření i na další linky.


Na telefonickou objednávku autobusu si od pondělí v první fázi budou muset zvyknout cestující na lince mezi nádražím a léčebnou dlouhodobě nemocných Amica.
Pokud na telefonní číslo společnosti Autobusy Karlovy Vary 354 400 190 žádný požadavek nepřijde, autobus prostě nevyjede.
Zavedení takzvaného radiobusu je podle ředitele dopravní společnosti Zdeňka Suchana pilotním projektem.
Jestliže se osvědčí, chce firma zavést nové typy spojů i v dalších městech i na některých málo využívaných linkových spojích.
"V Chebu radiobus vyzkoušíme vůbec poprvé. Vybrali jsme linku, kde je zájem cestujících minimální. Město Cheb dokonce uvažovalo, jestli spoj zcela nezruší," reagoval Zdeněk Suchan, podle nějž by zavedení autobusů na zavolání mohlo společnosti ušetřit desetitisíce korun ročně.
Telefonické objednávání autobusů se možná už brzy stane běžnou praxí i na některých málo využívaných meziměstských trasách. Dopravce o této možnosti už delší dobu jedná s vedením Karlovarského kraje.

"Radiobusy bychom chtěli zavést nejdříve na linkách do odlehlých částí kraje, na nichž jezdí málo cestujících," naznačil ředitel Suchan. Důvod je prostý. Autobus, který vůbec nevyjede, nespotřebuje žádné pohonné hmoty a dopravce tak ušetří.
Další peníze chtějí Autobusy Karlovy Vary uspořit nasazením menších vozů na nepříliš vytížených linkách. I tady jsou hlavním důvodem peníze.
"V Chebu jsme se dostali do situace, kdy nám město řeklo, že další finance už nedá. Proto chceme vyzkoušet menší autobus a pokud se to osvědčí, nasadíme už příští rok další. Nejen v městské hromadné dopravě, ale i na některých meziměstských linkách," vysvětlil Zdeněk Suchan. Podle něho se už menší vozy pro asi dvacítku cestujících osvědčily například v Aši.