Květen 2012

Uzavírka Západní ulice

28. května 2012 v 13:27 Dopravní omezení
Z důvodu realizace lávky pro pěší v ulici Západní, před KV Arénou, v obci Karlovy Vary, bude ve dnech 28.5. - 30.5.2012, 11.6. - 13.6.2012 a 18.6. - 20.6.2012 úplně uzavřena místní komunikace ul. Západní v úseku mezi kruhovými křižovatkami u haly. Objížďka bude vedena kolem sportovní haly. Autobusová zastávka KV Aréna ve směru na Doubí bude po dobu úplné uzavírky přeložena na zastávky na objízdné trase podél haly V současné době je silniční provoz veden obousměrně. Dopravní omezení v rámci výstavby lávky pro pěší potrvají do 30.6.2012.

Změna tras festivalových linek

27. května 2012 v 14:09 Mezinárodní filmový festival KV
Jako každý rok tak i letos budou o Mezinárodním filmovým festivalu v provozu zvláštní festivalové linky (značeny F1,F2 a F3), které jako každý rok budou převážet návštěvníky tohoto filmového svátku za kulturními a filmovými akcemi. V letošním roce se festivalové tzv. stanové městečko přestěhuje z AC Start do modernějšího areálu Rolava na Čankovské v Rybářích. Festivalové linky z tohoto důvodu budou zajíždět místo do Tuhnic k areálu koupaliště Rolava. Linky jako každý rok budou pro všechny návštěvníky festivalu zdarma. Letošní "47" Mezinárodní filmový festival se koná od 29.6.2012 do 7.7.2012.

Seminář k udržitelnému rozvoji MHD v Karlových Varech

27. května 2012 v 13:22 Aktualně
Dne 22. Května se konal veřejný seminář k udržitelnosti a rozvoje MHD v Karlových Varech. Za veřejnost jsme tam byly pouze dva. Seminář začal až v deset a skončil již v jednu hodinu. Nejdříve se diskutovalo o dotačních projektech pro budoucí roky ale vše je zatím pouze ve fázi dalšího vývoje ( autobusy CNG a další druhy dopravy ). Ohledně autobusů na CNG zde byla přednáška od společnosti RWE. Zajímavá debata se nesla o využití autobusů na elektrický proud že by přeci jenom v budoucnu mohl tento typ být nasazen na některou linku MHD. Ředitel DP pan Bohánek prozradil že vozový park by do pěti let mohl být pouze nízkopodlažní. Další kapitola se věnovala samotné historii MHD ve Varech ale zcela stejné materiály jsem již dříve zveřejnil na svém blogu. Také jsme směrovaly dotazy ohledně optimalizace MHD tak uplně všechny projekty byly schozeny ze stolu a další návrh bude znám až v polovině června. Do budoucna je stále otázka co bude s Tržnicí (velké naděje že bude umístěn někde v Drahovicích. Do budoucna je také plánováno s modernizací označníků (nejspíše opět jiný typ), informační panely na zastávkách (např. linka 1 směr Globus jede za 5min). Chytré prodejní automaty, nákup jízdenek pomocí SMS a další věci ale jen tak to nebude. Další seminář se bude konat na konci měsíce Června tohoto roku.

Man NL 202 CNG Mod

27. května 2012 v 13:11 Games

Modifikace CNG (stlačený zemní plyn) pro velmi oblíbený model nízkopodlažního autobusu Man NL 202 ve virtualním světě Omnibus Simulator.

Proč není OMSI komunita jednotná?

27. května 2012 v 13:10 Games

Stále dokola si musím říkat proč nemůže komunita OMSI fungovat stejně jako tomu je například u Trainz nebo u her od českého týmu SCS Software. Nejdříve vše začalo u nás v České republice kdy si české stránky OfpMafia a OMSI.cz začaly házet klacky pod nohy. Já musím přiznat že vše se nepovedlo nebo dokonce dodnes nebylo vydáno je to velká tíha ale člověk nemůže sedět u počítače od rána do večera a sedět u OMSI ale musí se také starat o svoji rodinu a chodit do práce (studenti do školy a učit). Už nějaký čas trápí tuto komunitu jedna ale jedna ošklivá věc. Například zde uvedu zcela poslední věc které se stala na konkurenčním webu. Všichni asi znáte studenta s přezdívkou Kosák který jako první "vůbec" vydal svůj model FBW 549 a navíc se nejednalo o žádnou beta verzi. Poté Kosák začal pracovat na novém a u nás velmi hojně zastoupeném modelu autobusu Karosa-Renault Citybus. Kosak v dobré víře poslal k testovaní několika lidem a to se stalo osudným. Model za prve se objevil na českém uložišti dat ULOZ.TO. Dokonce i dnes tento model najdete na některých forech v celém světě a osobně nezávidím autorovi protože aby se spíše věnoval dalšímu vylepšování tohoto modelu tak stále dokola musí někde něco hlásit že model byl tzv. odcizen. Lidi už si konečně uvědomte že ten model staví pro vás ale nikdo z vás nevidí kolik hodin, dnů, týdnů či měsíců to stálo práce že by Kosák mohl dělat něco pro sebe jezdit na kole, randit se svojí přítelkyní a podobně. Bohužel toto není jen tento případ toto samé se děje ve velkém u každého třetího modelu v Ruské komunitě. Proto si stále říkám proč tato komunita už nemůže konečně normálně spolupracovat a nedělat si naschvály, lumpárny, sprosté urážení a podobně. Jen přeji komunitě OMSI spousty hodin zábavy s nejlepším simulátorem autobusů co kdy byl.

Karlovy Vary II 2.10

7. května 2012 v 12:19 Games

Nejnovější mapa Karlových Varů se opět hlasí o své slovo. Nová verze obsahuje upravenou původní verzi mapy a dvě optimalizované verze více se dozvíte v samotném návodu přiloženém v balíčku s mapou. Nově obsahuje hlášení ( Každá linka ukazuje příští zastávku na panelech umístěné v autobuse, hlášení obsahuje příští zastávka, zastávka …… ( např Tržnice ), v čase odjezdu spoje (např Linka č: 4 směr Lázně III ), přepravní kontrola, požádání řidiče aby cestující předložil jízdní doklad, konečná zastávka prosíme vystupte ). na panelech se také zobrazuje Reklama i jiné informace pro cestující. Děkujeme za spolupráci městu Karlovy Vary a Dopravnímu podniku Karlovy Vary a.s.