Serial: Minulost DP Karlovy Vary ( 3. Díl )

29. února 2012 v 12:58 |  Historie DPKV
Druhá část historie Dopravního Podniku v Karlových Varech roku 1996. Třetí díl našeho serialu nás zavede na linky MHD číslo 11 až 19.
Linka číslo 11 byla určena hlavně pro turisty kteří v hjojném počtu jezdily do Karlových Varů. V roce 1996 nebylo tak kvalitní autobusové spojení z hlavním městem. Jedenáctka jezdila přes Elitku, Tržnice dále přes Vyhlídku až na Divadelní náměstí.

Linka číslo 12 jezdila v roce 1996 jako dnes krom jiných názvů zastávek. Změny na lince číslo 12 se konaly až po roce 2001.
Linka číslo 13 začínala svoji trasu u Lázní III dále pokračovala přes Tržnice, Horní Nádraží přes Rybáře do Staré Role, sídliště. Vybrané spoje pokračovaly až do Čankova kam dnes MHD nejezdí. Do Čankova po optimalizaci začala jezdit do Čankova devítka.
Linka číslo 14 jezdila pouze v úseku Tržice - Růžový Vrch a dále do Sedlce. Některé spoje byly ukončeny jiv na sídlišti na Růžovém Vrchu.
Linka číslo 15 jezdila trasu dnešní linky číslo 9 ( Čankov - Stará Role - Na Kopečku - Rybáře - Tržnice ). Vybráne spoje jezdily také přes Počerny.
Linka číslo 16 spojovala centum města s Tašovicema. Linka od Tržnice pokračovala přes Západní ulici dále kolem dnešního OC Varyada přes Dvory do Tašovic. Do dnes někteří cestující vzpomínají že takto vedená linka do Tašovic byla nejlépe zvolená trasa.
Linka číslo 17 v roce 1996 jezdila od Tržnice přes Elitku, Jachymovskou dále přes Bohatice do Dalovic.
Linka číslo 18 začínala na Dolním nádraží dále pokračovala přes západní ( v obou směrech ) přes Tržnici, Vyhlídku až k Lanovce Imperial. Linka byla obsluhována převážně minibusem Ikarus 405 a Karosou B732.
Trasa linky číslo 19 je uplně stejná jako v dnešní době. V roce 1996 byly ale o dost častější intervaly než jak devatenácku známe dnes. Některé spoje byly ukončeny na Růžovém Vrchu nebo v Dubové ulici.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pavel Hypš Pavel Hypš | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 1:03 | Reagovat

Můžete naskenovat i zbytek sešitu, po lince číslo 19?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama