Leden 2012

Karlovy Vary 1.0 full ( standart version )

26. ledna 2012 v 15:42 Games
První oficialní mapa Karlových Varů ( 1.0 full standart version ) do autobusového simulatoru OMSI: Omnibus Simulator. Celkem na vás čeká 22 linek městské hromadné dopravy v největším lázeňském městě v České republice a zárověň v nejmenším krajském městě v Česku.
Historie hromadné dopravy v Karlových Varech: První náznaky vznikající dopravy v Karlových Varech můžeme sledovat v 70. letech 19. století. Před vlakovým nádražím tehdy stávaly nájemní drožky a fiakry jednotlivých ubytovacích zařízení města. Přijíždějící návštěvníci byli pak těmito prostředky dopraveni do centra města, případně do jimi zamluveného ubytování a při odjezdu opět zpět k vlakovému nádraží. Fiakry a nájemní drožky daly počáteční impuls k řešení komplexnější hromadné dopravy v Karlových Varech a k vzniku pravidelných linek.

Změny v dopravě v Bohaticích a v Horních Drahovicích

26. ledna 2012 v 15:40 | MMKV |  Media servis
Odbor technický magistrátu města Karlovy vary vykonávající vlastnická práva na úseku dopravy a silničního hospodářství zveřejňuje záměry změny místní úpravy (dopravního značení) v městských částech města. Občané k nim mohou podávat svá vyjádření na webu města Karlovy Vary.

Úprava dopravního režimu je navrhována v těchto ulicích:1) Horní Drahovice - 5. Května, Anglická, Boženy Němcové, Italská, Jiráskova, Palackého náměstí, Vrchlického, Švermova

  • Dle zjednodušené projektové dokumentace společnosti IMK projekt existuje v současné době v řešené oblasti pouze 191 legálních parkovacích míst. Navrhovanou úpravou dopravního režimu by došlo k navýšení počtu parkovacích stání při zachování zeleně a stávajících sjezdů na soukromé pozemky.


Karlovy Vary 0.88

2. ledna 2012 v 18:23 Games
Nejnovější verze 0.88 ( předposlední beta verze ) mapy Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator. Nově se budete moci projet do Březové nebo projet Sadovou ulicí. Pro více informací ohledně OMSI doporučujeme navštívit náš herní web OfpMafia.


Zahájení rekonstrukce ulic Drahomířino a Mattoniho nábřeží

2. ledna 2012 v 17:42 | MMKV |  Dopravní omezení
Dne 4. 1. 2012 bude zahájena rekonstrukce komunikace Drahomířino a Mattoniho nábřeží. Práce si vyžádají dopravní a další omezení. Od 4. 1. do 1. 4. 2012 bude kompletně uzavřen úsek mezi "Drahovickým mostem" a ulicí Prašná.
Z důvodu této uzavírky nebude možné zaparkovat vozidla v tomto úseku, což je omezením především pro obyvatele přilehlých domů.
Práce by měly být zahájeny 4. ledna, záležet však bude na klimatických podmínkách. Stavbyvedoucí Michal Sakař proto žádá občany (obyvatele domů v tomto úseku), aby svá vozidla odstranili nejpozději 4. 1. 2012 do 8,00 hod. V případě, že tak neučiní, budou auta muset být odtažena.
Dále také nebude možné zajistit přístup vozidel do dvorů domů popřípadě obráceně. Pokud tedy lidé plánují výjezdy s vozidly ze dvorů ve výše uvedeném období, musí si svá auta přeparkovat opět do 4. 1. 2012.
V rámci snahy o co nejmenší zásah do životů místních obyvatel, bude v úseku ulice "Drahomířino nábřeží" (tj. od "Drahovického mostu" po křižovatku ul. Vítězná x "malá" Vítězná), který bude od 4. 1. 2012 zjednosměrněn, zřízeno šikmé parkování. Zde bude možné vozidla zaparkovat.


Výluka Lanové dráhy Diana

2. ledna 2012 v 17:39 Aktualně
V době od pondělí 16.1.2012 bude uzavřena lanová dráha Diana z důvodu provádění roční technické údržby zařízení.

Ředitel DP v Karlovarským týdeníku

2. ledna 2012 v 17:28 Media servis
Ředitel Dopravního Podniku Karlovy Vary byl hostem v posledním Karlovarským týdeníku. Manager DPKV hovoří například o nákupu nových autobusů pro městskou hromadnou dopravu v Karlových Varech. O nových jízdních řádech platné od 1.1.2012 a o dalších tematech spojené s MHD.