Říjen 2011

Karlovy Vary 0.58

30. října 2011 v 20:41 Games
Další nová verze mapy Karlových Varů do simulatoru OMSI. Od nové verze si toho moc neslibujte opravuje nespočet chyb a některé části se přibližují více k realitě hlavně v centru města.

Video: Linka číslo 6 a 14

29. října 2011 v 21:10 Games
Dvě ukázky z virtualní mapy Kalových Varů do autobusového simulatoru OMSI: Omnibus Simulator. V první ukázce se projedete linkou číslo 6 v úseku Stará Kysibelská - Drahomíra - Tržnice - Stadion ZM - Doubí.
V druhé ukázce se projedeme linkou číslo číslo 14 v úseku Garáže MHD - Drahomíra - Tržnice - Elite - Sedlec.

Karlovy Vary 0.56 + 0.57

29. října 2011 v 0:25 Games
Další aktualizace mapy Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator přináší dokončenou východní část města. Na mapě jsou zprovozněny nové zastávky Gagarinova, Národní, Slavia, Havlíčkova a Nemocnice. V systému MHD jsou také nové linky číslo 10,15,19 a 51. K mapě je přiložena příručka s kody pro váš palubní počítač ( C:\m-r-software\Omsi\Manual Karlovy Vary 0.56.pdf ).
Malá patch pro mapu Karlových Varů opravuje některé chyby v mapě.


Vodíkový autobus: Velmi tichý chod, pohodlí a žádný zápach

26. října 2011 v 19:24 | Denik |  Aktualně
Karlovy Vary - Karlovaráci se včera i dnes mohli svézt novým prototypem autobusu jezdícího na vodík.

Velké pozdvižení vzbudil na karlovarské tržnici speciální autobus. Ten je poháněný vodíkem a lidé si mohli vyzkoušet, že tento styl dopravy má rozhodně velkou budoucnost. Autobus bude k vidění na tržnici ještě dnes.
"Je to zatím jediný prototyp v celé republice. Normálně jezdí v Neratovicích, ale na požádání ho jezdíme předvádět i do jiných měst," uvedl Aleš Doucek z oddělení vodíkových technologií Ústavu jaderného výzkumu Řež, a.s.
"Jeho obrovskou výhodou je naprostá ekologičnost. Vychází z něj pouze pára. Autobus tedy nesmrdí a je velmi tichý. Má i velmi slušný tah," doplnil Doucek.
Ten připustil, že pořizovací cena je vyšší než u normálního vozu, ale na druhou stranu se náklady rychle vracejí. Náklady na výrobu tohoto prototypu činily milion eur a byly spolufinancovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj. "Náklady jsou vyšší, ale na druhou stranu provoz je o polovinu levnější než u běžného typu autobusu. Celkově by se dalo říct, že jde vlastně o takový trolejbus, který si ale elektrickou energii vyrábí sám s pomocí vodíku. Očekáváme, že by tento typ pohonu mohl nahradit zhruba za deset nebo patnáct let naftové pohony. Navíc bychom nebyli závislí na ropě, která často pochází z velmi politicky nestabilních zemí," popsal Doucek.
MHD: Je dobré to zkusit
Prototyp uvítal také karlovarský dopravní podnik, který je za dvoudenní zkoušku tohoto vozidla velmi rád. "Určitě je zajímavé si zkusit, jak podobný vůz funguje. Věřím, že v budoucnu by tento pohon mohl nahradit naftu i zemní plyn. Problémem jsou ale vysoké výrobní náklady tohoto autobusu," řekl Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary.
Ten také potvrdil, že by pro podnik bylo zatím problémem pořídit podobné autobusy. "Problémem je skutečně výrobní cena a také nevíme, zda má vůz takový dojezd, aby zvládl plný provoz. Jako pozitiva však vidím jeho tichost a ekologičnost. To je pro lázeňské město obrovské plus," vypočítal Bohánek.

Lidé: To je pokrok
Autobus si mohli zájemci nejen prohlédnout, ale zároveň se jím i svézt na lince číslo 12. Mezi lidmi způsobil autobus velké překvapení a většinou si projížďku pochvalovali. I nás cestou tímto autobuse zaujalo, že skutečně nebyl zvuk motoru vůbec slyšet. Překvapivě měl vodíkový pohon i velmi slušný tah a rozjížděl se s přehledem. Jeho interiér se cestujícím velmi líbil. "Jsme rádi, že i když už autobus jezdí dva roky, tak si na něj zatím neposvítili žádní vandalové," pochvaloval si Doucek.
Cestující hodnotili jako plus jeho ekologičnost. "Určitě je tišší než jiné autobusy a myslím, že dokonce i než ty na plyn. Navíc je tady pohodlí," zhodnotil projížďku Karlovarák Michal Krejsa. "Myslím, že pro město, jako jsou Karlovy Vary, by se velmi takový ekologický autobus hodil. Snad se to v budoucnu podaří," dodal.
Podobný názor měla i Magda Kaňovská z Karlových Varů. "Líbí se mi s ním jet. Nesmrdí a působí velmi příjemně a moderně. Navíc šetří naši přírodu a to je v dnešní době obrovsky důležité. Neměli bychom životní prostředí zanedbávat a toto je další možnost, jak ho trochu šetřit," dodala dívka.
Vodíkový autobus potěšil také třináctiletého Davida Moudrého z Karlových Varů. Ten je velkým příznivcem autobusů a tento prototyp si nenechal ujít. "Když jsem se dočetl, že tady bude, tak jsem vůbec neváhal. Byla skvělá možnost autobus vidět a také si ho vyfotografovat," řekl Moudrý. "Myslím, že by se do lázeňského města velmi hodil. Škoda že je jeho cena mnohem vyšší než u těch normálních, ale zase by se to rychle vrátilo," myslí si třináctiletý chlapec.

Ve Varech opraví silnici, která spojuje centrum s pražskou výpadovkou

26. října 2011 v 19:11 | IDNES |  Media servis
Zdevastovanou silnici opraví za necelých 46 milionů společnosti Strabag a Eurovia CS, které karlovarští radní vybrali ze sedmi zájemců. V soutěži se podařilo vedení města ušetřit 1,5 milionu korun.
"Firmy očekávají problémy s podložím, takže se nedařilo tlačit cenu nějak výrazně dolů. Nechávaly si spíš takový manipulační prostor, aby nemusely jít do víceprací," uvedl náměstek primátora Jaroslav Růžička.
Kromě nového asfaltu přinese rekonstrukce nábřeží nové přeložky inženýrských sítí, chodníky a úpravy podélných parkovacích míst. Jejich počet sice nenaroste, za to se ale zvýší bezpečnost řidičů i chodců.
"Mělo by dojít k určitému zúžení silnice, to se bude týkat zejména míst, na kterých vzniknou přechody pro chodce," doplnil náměstek karlovarského primátora.
Výraznou změnou, kterou rekonstrukce přinese, bude společná stezka pro pěší i cyklisty. Povede po nábřežní straně a naváže na několik metrů dlouhý cyklopruh, který začíná za kruhovým objezdem u Solivárny.
"Chceme zrekonstruovat cyklostezku, která vede od mostu Patrice Lumumby ke Sportovní ulici. Směrem od mostu k Vítězné uděláme nový úsek," přiblížil Růžička.

Sloučení zastávek v Dalovicích

25. října 2011 v 20:30 | DPKV |  Aktualně
Od úterý 1. listopadu 2011 budou sloučeny zastávky, MHD Nádraží Dalovice na lince číslo 19 a zastávka Nádraží Dalovice příměstské dopravy v ulici Mostecké, do jedné. Nově bude pro MHD i příměstskou dopravu sloužit pouze zastávka v Mostecké ulici.

TriHyBus dnes na lince číslo 12

25. října 2011 v 14:37 Aktualně
Jak jsme včera již informovaly na našem blogu dpkv jste se dnes mohly svézt nízkopodlažním autobusem na hybrydní pohon na lince číslo 12 od tržnice ve směru na Čankovskou v časech 12:08 a 13:56. Autobus bude dnes a zítra k vidění na hlavní přestupní stanici Tržnice.

TriHyBus v Karlových Varech

24. října 2011 v 21:55 | h2bus.cz |  Aktualně
Ve dne 25 a 26. října 2011 bude k vidění v Karlových Varech autobus na vodíkový pohon. Zítra bude představen na centrální přestupní stanici " Tržnice ". Cestující jej budou moci vyzkoušet na lince číslo 12 a to v časech 12:08 a 13:56.

Karlovy Vary 0.56

24. října 2011 v 21:45 Games

Další aktualizace mapy Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator přináší dokončenou východní část města. Na mapě jsou zprovozněny nové zastávky Gagarinova, Národní, Slavia, Havlíčkova a Nemocnice. V systému MHD jsou také nové linky číslo 10,15,19 a 51. K mapě je přiložena příručka s kody pro váš palubní počítač ( C:\m-r-software\Omsi\Manual Karlovy Vary 0.56.pdf ).

Lidé nechtějí kamiony v Chebu, vyřešit to má obchvat města

24. října 2011 v 21:43 | IDNES |  Media servis
Denně projíždějí Chebem těžké nákladní vozy od hraničního přechodu Svatý Kříž. Lidé z nejvíce postižené ulice 17. listopadu už ztratili trpělivost a v petici požadují zákaz vjezdu pro nákladní vozy. Nepříjemnou situaci má vyřešit obchvat města za 430 milionů korun.

"Projekt je zatím ve fázi zahájení územního řízení, doplňují se potřebné doklady," uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.
"Proběhne-li všechno bez problémů, Karlovarský kraj požádá o dotaci z ROP Severozápad, v případě získání dotace by mohla být akce zahájena v příštím roce," doplnil mluvčí kraje.
Jihovýchodní obchvat Chebu propojí příjezd od hranice s Německem s rychlostní silnicí R6. Celkové náklady na více než tříkilometrovou přeložku by měly dosáhnout asi 430 milionů korun.

Výluka na lince č. 4 dne 24.10.2011

21. října 2011 v 17:48 | DPKV |  Aktualně
V pondělí 24.10.2011 od 8:00 do 16:30 hodin bude z důvodu stavebních prací v ulici Krále Jiřího linka č. 4 vedena pouze po trase Lázně III - Tržnice - Svahová a zpět. Zastávky Obřadní síň, Krále Jiřího, U Jezírka a Křižíkova budou po uvedenou dobu mimo provoz. Zastávka Svahová bude ve směru k Tržnici přesunuta do zastávky opačného směru.

Karlovy Vary 0.54

20. října 2011 v 18:42 Games
Nová verze mapy Karlových Varů přináší nové lokace Růžový Vrch a Sedlec ( obsahuje zastávky Sedlecká, Sedlec - zahrádky, Sedlec, Růžový Vrch - sídliště a Růžový Vrch ). Doporučujeme nainstalovat aktualní verzi objekty Yufa.
Objekty ( Splines ) Yufa

Do konce roku opraví město ještě několik komunikací

19. října 2011 v 17:35 | MMKV |  Dopravní omezení

Na opravy nad rámec letošního rozpočtu chce město použít ušetřené prostředky z prozatím provedených městských zakázek, ve výběrových řízeních se často podařilo získat ceny citelně nižší, než byl původní rozpočet. Úspory činí 8,9 mil. Kč.
Rada města navrhuje zastupitelstvu města využít 7,7 milionu z nich na opravy vybraných komunikací a doporučuje zastupitelstvu schválit navrhované opravy na nejbližším jednání zastupitelstva, 1. listopadu. Pokud budou opravy schváleny, budou provedeny v listopadu a prosinci letošního roku.

Nad rámec rozpočtu pro rok 2011 by měly být ještě letos opraveny tyto komunikace:

Ulice
Nejnižší nabídnutá částka
Uchazeč
Horova - sjezd od Varšavské ulice k semaforům
948 474
Froněk
Luční - Stará Role
715 716
WWW - CZ
Moskevská (mezi Jízdárenskou/Chelčického)
971 059
Algon
Dr. Engla - centrum
925 801
Algon
Máchova - Drahovice
995 040
WWW - CZ
Krátká - Stará Role
356 904
Froněk
Příčná - Stará Role
881 976
WWW -CZ
Třeboňská - Rybáře (úsek Dlouhá/Mlýnská)
1 485 354
Eurovia CS
Jiráskova (mezi Máchovou/Havlíčkovou)
415 860
WWW - CZ

Zároveň bude v součinnosti firmou provádějící pokládku nízkonapěťového vedení v Sopečné ulici v Tašovicích opraven povrch této ulice. Firma se zavázala opravit dotčenou část ulice, město zafinancuje opravu zbývající části za 481 608 Kč včetně DPH, opravu provádí Eurovia CS.
Ulice Slovanská, rovněž v Tašovicích, doznala do této chvíle opravu ve dvou ze tří plánovaných etap. Třetí etapu město momentálně opravit nemůže, před ní je nutné nově uložit vedení plynu. Správce plynového vedení však informoval město, že kvůli topné sezóně provede práce až na jaře příštího roku. "Využijeme proto materiál vytěžený při frézování ulice Sopečné a provizorně jím pokryjeme třetí etapu Slovanské. Na lodičky to sice asi ještě nebude, ale aspoň se místní nebudou muset tuto zimu už brodit blátem," říká náměstek Růžička. Příští rok bude oprava Slovanské dokončena.

Dopravní uzavírky:


  • Do 14. 10. 2011 bude z důvodu opravy krytu vozovky, obrubníků, chodníků, šachet a uličních vpustí úplně uzavřen úsek místní komunikace Kvapilova v úseku od nám. V. Řezáče po schodiště. Provoz na komunikace Ondříčkova a v neuzavřeném úsek ulice Kvapilova bude obousměrný. Vjezd vozidel IZS pro provádění zásahu musí být po celou dobu uzavírky zachován.
  • Ve dnech od 15. 10. do 28. 10.2011 bude úplně uzavřen úsek místní komunikace Kvapilova od schodiště po křižovatku s ulicí Ondříčkova. Provoz na komunikace Ondříčkova a v neuzavřeném úsek ulice Kvapilova bude obousměrný. Vjezd vozidel IZS pro provádění zásahu musí být po celou dobu uzavírky zachován.
  • Ve dnech 20. 9. 2011 - 28. 12. 2012 bude světelným signalizačním zařízením řízena doprava na úseku místní komunikace Na Vyhlídce. Do 31. 10. 2011, kdy dojde k dokončení sanace opěrné zdi se jedná o úsek od probíhající opravy opěrné zdi k výstavbě bytového domu v proluce.
  • Ve dnech 5. 9. 2011 - 20. 11. 2011 bude zcela uzavřen úsek komunikace Dvořákova - od křižovatky s ulicí Truhlářská po křižovatku s ulicí Nové domky z důvodu I. etapy výstavby nového parkoviště, hřiště komunikace, kanalizace a sadových úprav.
  • Ve dnech 21. 11. - 16. 12. 2011 bude ve II. etapě zcela uzavřen úsek komunikace Okružní od křižovatky s ulicí Nové domky po křižovatku s ulicí Truhlářská z důvodu II. etapy výstavby nového parkoviště, hřiště komunikace, kanalizace a sadových úprav.
  • Ve dnech od 15. 6. 2011 do 30. 10. 2011 bude úplně uzavřena ulice Slovanská a U Brodu (úplná uzavírka bude v pracovních dnech pondělí až pátek, v čase od 7.00 hod. do 16.00 hod, mimo tento čas se bude jednat o částečnou uzavírku) a to z důvodu výstavby kanalizace. Objížďka při úplné uzavírce je vyznačena dopravním značením.
  • V termínu od 18. 10. 2011 do 30. 11. 2011 bude částečně uzavřena silnice III/220, v Karlových Varech, ulice Závodu míru, v úseku: od křižovatky s ulicí Holečkova, po křižovatku s ulicí Vančurova, z důvodu opravy povrchu vozovky. Oprava bude probíhat za plného provozu po polovinách, úseky budou členěny cca po 200 metrech. Provoz bude řízen poučenými pracovníky prováděcí firmy.
  • Z důvodu špatného stavebního stavu mostu ev.č. 00625-1, na silnici III/00625, u obce Stružná, Horní Tašovice v zájmu zajištění bezpečnosti silničního provozu bude do doby celkové opravy objektu most částečně uzavřen, z důvodu vymezení průjezdního profilu na střed mostu.
  • V termínu od 8. 10. 2011 do 30. 10. 2011 bude částečně uzavřena komunikace III/00625 v úseku Stružná - Žalmanov, z důvodu opravy silničního propustku.
  • Z důvodu velmi špatného stavu mostu ev.č. 22214-1 (dřevěný most přes řeku Ohře) na silnici III/22214 v úseku Šemnice - Sadov, Bor, bude do doby celkové opravy objektu most úplně uzavřen.

Zastávka Borová mimo provoz

19. října 2011 v 17:22 | DPKV |  Aktualně
Dne 25.10.2011 bude od 7.50 hodin mimo provoz zastávka MHD Borová. Důvodem je pokládání živičného koberce. Linka číslo 3 bude jezdit přes zastávku Okružní.

Nepříjemná zpráva pro řidiče, na R6 od dubna jen s dálniční známkou

19. října 2011 v 17:17 | IDNES |  Media servis
Až se v dubnu 2012 otevře poslední úsek rychlostní silnice R6 mezi Karlovými Vary a Chebem, čeká na řidiče z regionu šok. Ministerstvo dopravy chystá vyhlášku, podle které se tady bude smět jezdit pouze s dálniční známkou. Bez ní bude hrozit pokuta pět tisíc korun.

"Ke zpoplatnění je navržen úsek Jenišov - Cheb. A to po zprovoznění celého úseku rychlostní silnice," uvedla na dotaz MF DNES mluvčí resortu dopravy Květa Kočová.
Je to vůbec poprvé, co stát natvrdo přiznal, jakou změnu na R6 v Karlovarském kraji chystá. Zajímavé je tvrzení resortu dopravy, že kraj se proti zpoplatnění R6 vůbec nebránil.
Náměstek hejtmana pro dopravu Petr Navrátil vysvětlil, že by to stejně nemělo smysl. "Neměli bychom se o co opřít. Už před dvěma lety nám ministerstvo poslalo jasné stanovisko, že dostavěné úseky zpoplatní," uvedl Navrátil. Připomínkové řízení k vyhlášce skončilo 13. října.
Nesplněny tak zůstanou staré sliby politiků, že řidiči se obejdou bez dálničního kuponu, dokud R6 nebude napojena na českou dálniční síť. Na ni se nenapojí ještě dlouho, na stavbu dalších úseků čtyřproudovky směrem na Prahu nemá stát peníze.
Ze slov Kočové vyplývá, že podle ministerstva je 37,5 kilometru dlouhá dálnice z Chebu do Karlových Varů už uceleným úsekem. A na podobných se v Česku platí, i když na dálniční síť nenavazují.
Jde třeba o trasu Mohelnice - Křelov a několik jiných. Kupon má příští rok stát 1 500 korun, což je oproti letošku zdražení o 300 korun.

Karlovy Vary 0.52 fix

19. října 2011 v 17:09 Games
Malý opravný balíček pro mapu Karlových Varů do Hry OMSI: Omnibus Simulator.

Karlovy Vary 0.52

16. října 2011 v 21:30 | Ka |  Games
Nová verze Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator přináší dokončené městské části Dvory, Doubí a Dolní Drahovice. Nové zastávky MHD: Svatošská, Doubí, Chodovská, Tesco, Blahoslavova, Východní, Stará Kysibelská a Lidická. Počet funkčních linek je zatím pouze 11 s AI 2 linky MHD.
Manual pro mapu Karlových Varů ( IBIS )

Optimalizace linek MHD v Karlových Varech

16. října 2011 v 0:39 Aktualně

Magistrát města připravuje několik variant nového schématu linek městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Dnes se podíváme na jednu z nejpravděpodobnějších variant. Největší změnou bude rozdělení hlavního terminálu ( dnešní Tržnice ) na tři samostatné celky. Terminál Sever ( Rozcestí u Koníčka ), Terminál Střed ( Tržnice ) a Terminál Jih ( Lanovka Imperiál ). Páteřní linky budou značeny jako linky číslo 1,2,3,5,6 a 10. Vedlejší linky budou značeny čísly ( 4,7,8,9,11,12,13 a 14 ).

Linky budou vedeny následovně:

Linka číslo 1
Dolní Nádraží - Terminál Střed - Horní Nádraží - Růžový Vrch - Sedlec ( X )

Linka číslo 2
Divadelní náměstí - Lázně I - Nemocnice - Terminál Střed - Moskevská - Stadion ZM - OC Varyada - Dvory - Krajský úřad - Tašovice - Globus ( každý druhý spoj ) - Pod Rohem ( každý čtvrtý spoj ) - Hory ( každý druhý spoj )

Linka číslo 3

Stará Role - Terminál Sever - Depo ČD - Terminál Střed - Lidická

Linka číslo 4

Linka se opět vrací do Sadové ulice a nebude zajíždět do Křižíkové ulice.

Terminál Střed - Krále Jiřího - Sadová - Hlavní Pošta - Terminál Střed

Linka číslo 5

Dalovice ( X ) - Bohatice ( X ) - Vítězná - Terminál Střed - Čankovská - Terminál Střed - Vítězná - Dalovice ( X ) - Bohatice ( X )

Linka číslo 6

Doubí - Depo ČD - Terminál Střed - Vítězná - Lidická

Linka číslo 7

Terminál Jih - Březová

Linka číslo 8

Terminál Jih - Olšová Vrata - Letiště

Linka číslo 9

Na této lince je nejzajímavější její průjezd přímo kolem kolonády.
Terminál Střed - Lázně III ( zpět Hlavní Pošta ) - Divadelní Náměstí

Linka číslo 10

Doubí - Krajský úřad - Terminál Sever - Růžový Vrch - Otovice ( X )
Linka číslo 11

Terminál Sever - Tesco - Dvory II ( X )

Linka číslo 12

Terminál Sever - Na Kopečku - Stará Role - Čankov

Linka číslo 13

Stará Role, sídliště - Terminál Sever - Horní Nádraží - Terminál Střed - Nemocnice - Terminál Jih

Linka číslo 14

Terminál Střed - Garáže MHD

Provoz denních linek je zajišťován od 4:30 do 23:00
Provoz nočních linek je zajišťován od 23:00 do 4:30

Nové autobusy ( 2012 - 2013 )

16. října 2011 v 0:09 Aktualně
Dopravní podnik před týdnem uveřejnil na svých webových stránkách výběrové řízení na nákup nových autobusů pro rok 2012 a 2013. V příštím roce dopravce nakoupí šest nových autobusů pro městskou hromadnou dopravu. Dva autobusy budou tzv. malokapacitní pro málo vytížené spoje. Dva autobusy nízkopodlažní na pohon CNG ve 12 metrové verzi. Jeden kloubový nízkopodlažní autobus na naftový pohon a jeden městský autobus v provedení LE. V roce 2013 DP nakoupí dva autobusy nízkopodlažní na pohon CNG ve 12 metrové verzi. Dva autobusy nízkopodlažní na naftový pohon. Jeden městský autobus v provedení LE a jeden autobus pro meziměstskou dopravu.

Karlovy Vary 0.51

12. října 2011 v 20:53 Games

Další verze mapy Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator je tu. Nová verze opravuje nespočet chyb z minulé verze, hlavní přestupní stanice Tržnice dostala svůj realističtější vzhled. V mapě najdete také nové zastávky KV Arena, Kpt. Jaroše, Moser, Sklářská, Chebská, Rozcestí u koníčka, Škola Dvory, Dvory, Závodní, Plzeňská, Na ostrůvku a U Zámečku.