Září 2011

Lidé si za jízdné v MHD od ledna zřejmě připlatí

30. září 2011 v 10:26 | Deník |  Aktualně
Karlovy Vary - Zatím jde pouze o návrh

Od příštího roku se zřejmě zvedne cena jízdného v městské hromadné dopravě v Karlových Varech. Podle Jaroslava Růžičky (Alternativa), náměstka primátora, už představenstvo Dopravního podniku o vyšší sazbu jízdného magistrát zažádalo. "Zatím jde pouze o návrh, jímž se rada města bude teprve zabývat. Zda bude jízdné dražší, to bude jasné na konci října. Vše stále zvažujeme," vysvětlil Růžička.
Rozpočet Dopravního podniku, který od města na provoz ročně dostává dotaci ve výši přibližně šedesáti milionů korun, je podle něj velmi napjatý a ke zvýšení jízdného jej nutí vyšší ceny pohonných hmot i vyšší daň z přidané hodnoty, která začne platit od 1. ledna příštího roku.
Cena jednotlivé jízdenky se podle vedení magistrátu ale zdražovat rozhodně nebude. "Jednalo by se o zvýšení ceny u časových jízdenek," upřesnil náměstek Růžička. O kolik budou tarify v MHD vyšší, to náměstek odmítl specifikovat. Připustil pouze čtyři procenta. Se žádostí představenstva Dopravního podniku se podle něj musí nejprve seznámit rada města. Za měsíční časovou jízdenku nyní lidé zaplatí 330 korun a za čtvrtletní 770 korun. Roční jízdné pro seniory od sedmdesáti let a pro děti od šesti do patnácti let činí 200 korun. Jízdné v městské dopravě postupně zvyšují všechna města.

Demo: Karlovy Vary

27. září 2011 v 14:40 Games
Malá ukázka co vás čeká a nemine v podobě demoverze Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator. Mapa obsahuje dvě linky číslo 4 a 12 ( z těchto linek na vás čekají také dvě mise ). Příští verzi této mapy nabídnem již v druhé polovině tohoto týdne.
Mapa Karlovy Vary ( instalační soubor )
Mapa Karlovy Vary ( WinRar )


Video: Karlovy Vary ( 2 )

27. září 2011 v 14:36 Games
Další videoukázka z připravovaného projektu mapy Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator. Ukázka vás tentokrát zanese na linku číslo 12. Nebojte se nejedná se o finální podobu mapy, spousta věcí se bude časem dodělávat.

Video: Karlovy Vary

24. září 2011 v 19:06 Games
Mapa Karlový Varů již brzy do virtualního světa OMSI: Omnibus Simulator. V krátke ukázce se projedeme centrem Karlových Varů na lince MHD číslo 4.

Ve městě bez mého auta - Zapojte se i Vy!

20. září 2011 v 13:15 | MMKV |  Aktualně
Od 16. do 22. září se letos opět koná Evropský týden mobility. Na 22. září připadá "Evropský den bez aut", který podpoří také Dopravní podnik Karlovy Vary. Po celý den bude cestování městskou hromadnou dopravou zdarma!
Využijte této nabídky nebo zvolte jinou alternativu udržitelné dopravy ve městě - jezděte na kole či koloběžce, choďte pěšky.
Evropský týden mobility (16. - 22. září) je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. A k rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci. Nedílnou součástí tohoto projektu je také "Evropský den bez aut" (22. září).
Celý týden od 16. do 22. září bude město Karlovy Vary pořádat akce související s letošním tématem "alternativní doprava". Budeme se snažit zapojit nejrůznější cílové skupiny a podpořit myšlenku "cestujte chytřeji, žijte lépe".


Ikarus 415

20. září 2011 v 13:12 Games
Nový model autobusu Ikarus 415 od autorů ( Model ) Neutral VL-67, Scripty - DG, zvuky - Geri 556 do hry OMSI: Omnibus Simulator.
Skin Dopravního podniku Karlovy Vary stahujte http://www.uloz.to/10326910/festes-rar , soubory pouze přepište není nutná záloha původních souborů.

Screenshoty Karlových Varů

20. září 2011 v 13:05 Games
Naše redakce jak jsme již dříve informovaly o projektu Karlových Varů do hry OMSI: Omnibus Simulator.
Křižovatka ulic Sokolovská a Čankovská.
Na dalším obrázku je zachyceno Náměstí 17. Listopadu. Park včetně kostela bude mírně poupraven.
Ikarus na lince číslo 12 u Teska na Čankovské.
Most přes průtah za chebským mostem směrem do Rybář.
Opět most přes průtah zde už s dopravním značením.
Křižovatka u staré Becherovky směrem na Chebský most.
Označník zastávky Městské hromadné dopravy v Karlových Varech.
Zastávka MHD číslo 12 Čankovská.
Zastávka MHD číslo 12 Třeboňská.
Zastávka MHD číslo 12 Mlýnská.