Květen 2011

Skin DPKV Karosa B732

27. května 2011 v 21:23 Games
Zatím na žádném foru dosud není žádný skin skvělého modelu Karosa B732 od modeláře Redgunna. Dnes vám nabídnem první skin tohoto modelu v barvách Dopravního Podniku Karlovy Vary do simulatoru Omnibus Simulator. Původní model autobusu Karosa B732 stahujte zde. Skin Dopravního Podniku Karlovy Vary stahujte zde.

Připomínky cestujících MHD budeme řešit, slibuje ředitel

26. května 2011 v 14:25 | Deník |  Media servis
Připomínky cestujících MHD budeme řešit, slibuje ředitel Někteří lidé nejsou spokojeni se službami a četností linek Městské hromadné dopravy v Karlových Varech. To vyplynulo z hlasování veřejnosti o deseti problémech města. Podle ředitele dopravního podniku Pavla Bohánka však je některá kritika přehnaná. "Určitě na podněty lidí budeme reagovat a snažit se je zlepšit. Ne vše však můžeme ovlivnit přímo my, protože naším zřizovatelem je magistrát, který rozhoduje. V některých případech se mi zdá, že jsou lidé i hodně přísní a kritizují i věci, kterým třeba tolik nerozumí," konstatoval ředitel dopravního podniku. "Jde například o čistotu zastávek. Tu řeší město a firma, která má v něm úklid na starosti. My to skutečně neovlivníme. Stejně jako počet některých linek. Ten záleží na tom, kolik si jich město objedná a jaké jsou finanční možnosti. Pokud nechceme jízdné zdražovat, pak musíme vycházet z možností, které máme. To si například řada lidí neuvědomuje," doplnil ředitel. Některé náměty a připomínky lidí však bude dopravní podnik řešit. "Budeme například víc nabádat řidiče, aby zastavovali přímo u chodníku, což někteří vždy nedělají a to se lidem také nelíbí. Tady připouštíme, že se pokusíme situaci zlepšit. Samozřejmě ale některé zastávky tomu nejsou technicky přizpůsobené," dodal Bohánek. Další, co si dopravní podnik pohlídá, jsou reklamy v autobusech. "Lidem vadí reklamy, které zakrývají podle nich okna autobusů. Určitě tedy budeme opatrnější při uzavírání nových smluv na reklamu, či jejich obnovování a prodlužování. Na druhou stranu připouštím, že jsou to pro nás nemalé finanční prostředky, které nám reklamy přinášejí," sdělil Pavel Bohánek. "MHD využívám každý den a nemyslím, že by to bylo až tak špatné. Někdy mi třeba vadí, že je autobus přecpaný lidmi, ale to se holt nedá nic dělat. A je také pravdou, že reklamy v autobusech někdy umějí být dost otravné," zhodnotil dopravu Karlovarák Michal Tůma.

Omezení provozu linek 2 a 10

25. května 2011 v 19:38 MHD Karlovy Vary
Zítřkem začíná výluka z důvodu pokládání nového povrchu vozovky,mimo provoz zastávky MHD Náměstí Dr.Horákové a Jízdárenská pro linky číslo 2 a 10. Náhradní trasa těchto linek bude přes zastávku Západní a ulicí Charkovskou. Ulice Movskevská před Karlovarským Magistrátem bude pootevření pouze jednosměrná z důvodu rozšíření kapacity parkovacích míst.

Na Pražskou silnici ve Varech by se mohla vrátit kamenná dlažba

6. května 2011 v 21:18 Media servis
Do konce příštího týdne by měly být po zimě dokončeny úpravy ulic v Karlových Varech. Rozhodne se také, jestli se na Pražskou silnici, po které se jezdí do lázeňského města už od roku 1812, by se mohla vrátit zpátky kamenná dlažba.

Na její generální rekonstrukci včetně opěrných zdí, které jsou v prudkých svazích, chybí městu potřebných 40 milionů, a tak se pustilo jen do nejnutnějších oprav za čtyři miliony korun.

Dnes tady frézy začaly sundavat asfaltový koberec, do tří týdnu by ji mohli řidič opět používat. "Jen zatím nevíme, jestli se tady bude jezdit po asfaltu nebo po dlažbě," uvedl první náměstek karlovarského primátora Jiří Kotek.
Za týden se podle stavu podloží uvidí jestli nastoupí asfaltéři nebo dlaždiči.
"Chceme na její spodní polovině v délce jednoho kilometru obnovit původní dlažbu. Snad bude dlažba pod asfaltem v dobrém stavu," doplnil náměstek primátora Jiří Klsák.
Po zimě jsou Karlových Varech opravené teplou balenou směsí hlavní tahy, přes které jezdí autobusy městské hromadné dopravy. Jde především o nejvíc kritizovanou ulici Na vyhlídce, Bezručovou a Sedleckou. Dodělávají se komunikace ve čtvrti Drahovice a Tuhnice.
Celkem silničáři po zimě opravili 6,5 tisíce metrů čtverečních a práce přišly na 2,6 miliony korun. Město se chlubí, že díky nižším cenám je letos opravena téměř o polovinu větší plocha.
Po opravách děr plánuje magistrát celoplošné opravy silnic. V městském rozpočtu je na tyto investiční akce vyčleněno 100 milionů korun. Kompletní rekonstrukce čekají ulice Mattoniho a Drahomířino nábřeží, ulici Kvapilovu. Nový povrch dostane Slovanská ulice.
Zdroj: vary.idnes.cz

Na Sokolovsku začal hořet za jízdy autobus, naštěstí byl prázdný

6. května 2011 v 21:16 Media servis
Na obchvatu Sokolova u Královského Poříčí začal hořet za jízdy autobus. Naštěstí byl prázdný a nikdo nebyl zraněný, škoda byla odhadnuta na jeden a půl milionu korun.

Autobus jel ve směru od Karlových Varů na Sokolov. "Řidič stačil zastavit na kraji silnice a snažil se plameny sám zvládnout pomocí dvou hasících přístrojů," pokračoval mluvčí hasičů.
Jenže oheň se dál šířil do prostoru pro cestující, zasáhnout tak museli i přivolaní profesionální hasiči. "V době jejich příjezdu byla celá zadní část v plamenech," popsal mluvčí hasičů.

zdroj: vary.idnes.cz

Karlovarský kraj chce mít od roku 2012 jednotnou dopravní kartu

3. května 2011 v 15:58 Media servis

Karlovy Vary - Karlovarský kraj chce mít od příštího roku jednotnou dopravní kartu nazvanou K3, která umožní lidem cestovat v regionu vlaky i autobusy, aniž si budou muset kupovat více jízdenek. Pojmenování karty vzešlo ze soutěže pro veřejnost. Nyní vrcholí tendry na organizaci celého systému a zavedení odbavovacích terminálů. Přechod na jednotkou kartu ale bude technicky složitý, proto nelze proces více urychlit, řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek Petr Navrátil.

V případě celé organizace zavedení systému K3 posuzují odborníci jednotlivé nabídky, u tendru na odbavování v prostředcích hromadné dopravy už uchazeči o zakázku předali nabídky a patrně do dvou týdnů mají být zhodnoceny, poznamenal náměstek. Celkové náklady na rozjezd projektu dosahují zhruba 80 milionů korun. "Nadále platí, že bychom chtěli systém spustit už od ledna příštího roku. Jestli to bude opravdu reálné, to nám ukáží harmonogramy účastníků tendrů," podotkl Navrátil.

Karlovarský kraj získal na zavedení bezkontaktní čipové karty regionální dopravy dotaci z Evropské unie. Původně to měla být Karlovarská karta. Tento název ovšem kritizovali jak někteří lidé, tak i starostové jako zavádějící. Podle Navrátila měli patrně pocit, že karta je určena výhradně pro krajské město. "Pro úspěch projektu je přitom prvořadé, aby se karta využívala v co největší míře po celém kraji. Pokud by tuto kartu využívalo jenom málo lidí, asi by byl projekt neefektivní," dodal náměstek.

Do soutěže o název karty přišlo 194 návrhů. Mezi nimi i řada kuriózních. Za patrně nejpodivnější považuje Navrátil návrh, aby se dopravní karta jmenovala Chesokvojkychomlkrafla, což jsou počáteční písmena některých velkých měst v kraji. Přišla ale i řada názvů rozumnějších, podotkl Navrátil. Například, aby karta nesla název Karolinka, Regina nebo Lázkarta. "Název K3 je jednoduchý a prostý. Symbolizuje Karlovarský kraj a jeho tři okresy. Dobře se pamatuje a půjde i graficky ztvárnit," dodal.

Čipovou kartu pro všechny druhy hromadné dopravy už využívá například Plzeň. Podle Navrátila je právě tato karta pro Karlovarský kraj určitým vzorem. V Plzni ji však lidé mohou využívat nejenom k cestování, ale také s ní platit například v zoologické zahradě či v bazénu. "V budoucnu bychom chtěli i my, aby byla karta takto multifunkční. To je ovšem otázka dalších let. Nechceme nic uspěchat, abychom neměli problémy jako Praha s kartou Opencard," podotkl Navrátil.
zdroj: ČTK & www.karlovy-vary.cz

Krátké zprávy 3/2011

2. května 2011 v 20:26 krátké zprávy

V Karlovarské městské hromadné dopravě je nově zavedena linka číslo 23 do Lokte. Linka bude v provozu 6.května do 31.srpna 2011 v pátek a v sobotu. Linka z přestupní stanice Tržnice pojede přes stanice Západní, Depo ČD, Stadion ZM, KV Arena, Kpt. Jaroše, Moser, Chodovská , V Aleji, Jenišov rozcestí, Hory a konečná stanice Loket, železniční stanice. Jízdní řád linky číslo 23 Dopravního Podniku Karlovy Vary zde. Dopravní Podnik obdržel čtyři nové autobusy CNG Citelis 12m. Nové autobusy vyrazily do Karlovarských ulic již 27.4.2011, Iveco Citelis ev. č.412 na linku číslo 6 a Citelis ev. č. 413 na linku číslo 13. Zbyle dva nové autobusy byly nasazeny až o tomto výkendu. Iveco Citelis ev. č. 411 na linku číslo 3 a Citelis ev. č. 414 na linku číslo 22.