Magistrát uhradí Dopravnímu podniku sedmnáctimilionový dluh

27. dubna 2011 v 18:02 |  Media servis

Podle předsedy představenstva Jaroslava Růžičky se ceny jízdného zvyšovat nebudou

Dědictví. Tak nazval primátor Petr Kulhánek a náměstek Jiří Kotek sedmnáctimilionový dluh, který musí město uhradit Dopravnímu podniku.

Ten vznikl ještě za minulého vedení magistrátu, který podniku snížil dotaci na obnovení vozového parku a neuhradil služby, které si u této stoprocentní akciové společnosti města objednal.

"Uvažovali jsme o dvou variantách. Buď snížit základní jmění firmy, což by ale poškodilo dobré jméno Dopravního podniku, nebo že pohledávku zaplatíme z rozpočtu města. Rada rozhodla o druhé variantě," uvedl primátor Petr Kulhánek. Rozhodnutí radních musí ještě schválit zastupitelstvo města.

Podle předsedy představenstva Dopravního podniku a radního Jaroslava Růžičky (ALTERNATIVA) vznikl dluh na provozu autobusových linek, které si město u Dopravního podniku objednalo. "Náklady byly na kilometry projety, ale bývalý náměstek Petr Keřka rozhodl, že Dopravní podnik obdrží o dvacet milionů méně. Dopravní podnik pak vlastními opatřeními snížil dluh z dvaceti milionů na sedmnáct," vysvětlil.

Dopravní podnik město ročně dotuje šedesáti až sedmdesáti miliony. Současná zvýšená cena ropy i plynu firmě ale velmi komplikuje situaci.

"Snažíme se cenu jízdného udržet a letos ji zvyšovat rozhodně nebudeme," zdůraznil Růžička. Představenstvo se podle něj zabývá i podněty občanů k jízdním řádům. "Pracujeme na jejich optimalizaci a z těchto námětů a problémů lidí vycházíme. Nové představenstvo bylo jmenováno před měsícem, takže to nebude zítra. Snahu máme a mohu slíbit, že se budeme snažit vyhovět občanům i vedení města."
zdroj: www.karlovarskydenik.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama