Duben 2011

Magistrát uhradí Dopravnímu podniku sedmnáctimilionový dluh

27. dubna 2011 v 18:02 Media servis

Podle předsedy představenstva Jaroslava Růžičky se ceny jízdného zvyšovat nebudou

Dědictví. Tak nazval primátor Petr Kulhánek a náměstek Jiří Kotek sedmnáctimilionový dluh, který musí město uhradit Dopravnímu podniku.

Ten vznikl ještě za minulého vedení magistrátu, který podniku snížil dotaci na obnovení vozového parku a neuhradil služby, které si u této stoprocentní akciové společnosti města objednal.

"Uvažovali jsme o dvou variantách. Buď snížit základní jmění firmy, což by ale poškodilo dobré jméno Dopravního podniku, nebo že pohledávku zaplatíme z rozpočtu města. Rada rozhodla o druhé variantě," uvedl primátor Petr Kulhánek. Rozhodnutí radních musí ještě schválit zastupitelstvo města.

Podle předsedy představenstva Dopravního podniku a radního Jaroslava Růžičky (ALTERNATIVA) vznikl dluh na provozu autobusových linek, které si město u Dopravního podniku objednalo. "Náklady byly na kilometry projety, ale bývalý náměstek Petr Keřka rozhodl, že Dopravní podnik obdrží o dvacet milionů méně. Dopravní podnik pak vlastními opatřeními snížil dluh z dvaceti milionů na sedmnáct," vysvětlil.

Dopravní podnik město ročně dotuje šedesáti až sedmdesáti miliony. Současná zvýšená cena ropy i plynu firmě ale velmi komplikuje situaci.

"Snažíme se cenu jízdného udržet a letos ji zvyšovat rozhodně nebudeme," zdůraznil Růžička. Představenstvo se podle něj zabývá i podněty občanů k jízdním řádům. "Pracujeme na jejich optimalizaci a z těchto námětů a problémů lidí vycházíme. Nové představenstvo bylo jmenováno před měsícem, takže to nebude zítra. Snahu máme a mohu slíbit, že se budeme snažit vyhovět občanům i vedení města."
zdroj: www.karlovarskydenik.cz

V Karlových Varech přibývá spojů městské dopravy, příští rok asi zdraží

19. dubna 2011 v 21:55 Media servis

"V letošním roce ani přes astronomické ceny nafty jízdné zvyšovat nejspíš nebudeme. Nevíme však, jak bude vypadat situace v roce příštím s ohledem na ohlášené zvýšení sazby DPH z 10 na 14 procent. Tam je možné, že tento rozdíl se do ceny jízdenky dostane," uvedl šéf Dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek.

Vedení firmy se snaží pružně reagovat na potřeby cestujících. I proto v letošním jízdním řádu přibyly spoje na lince číslo 10 do Dvorů či večerní spoj do Křižíkovy ulice.
"Ve Dvorech se staví sídlo policie vedle nynějšího hejtmanství. Vyrostou zde i další úřady. To je oblast, kde bude zapotřebí dopravu rozšířit," naznačuje šéf karlovarských Dopravních podniků. Kdy přesně k tomu dojde, ale ještě neví.

Lidé často kritizují, že jim některé spoje při přesedání na Tržnici ujíždějí před nosem. "Všechny podněty od lidí řešíme a návaznosti spojů pak v průběhu roku upravujeme, pokud to technicky jde," tvrdí Bohánek.

Dopravní podnik Karlovy Vary má celkem pětaosmdesát autobusů. Šedesát jich zajišťuje městskou hromadnou dopravu, zbytek meziměstskou a zájezdovou. Do konce dubna přibudou čtyři nové autobusy na zemní plyn, celkem jich bude už šestnáct. Na podzim bude následovat dodávka dvou autobusů s naftovým pohonem.

V letošním roce bude zprovozněna linka MHD číslo 23 do Lokte. Linka bude v provozu v pátek a v sobotu, zatím jen sezónně !


Krátké zprávy 2/2011

12. dubna 2011 v 23:39 krátké zprávy

Rada města projednávala na svém 10. jednání v letošním roce městskou hromadnou dopravou v Karlových Varech. V prvním bodě pověřila k technickému odboru prověření místní situace v Tašovicích a předložení návrhu řešení zastávek v dané lokalitě. V druhém bodě rada města schválila uzavření Dílčí smlouvy č. 01/2011 pro rok 2011 o závazku veřejné služby a úhradě prokazatelné ztráty z provozu městské hromadné dopravy ve městě Karlovy Vary k Rámcové smlouvě ze dne 11.03.2009 se společností Dopravní podnik Karlovy Vary, a. s., IČ 48364282, sídlo Sportovní 656/1, 360 09 Karlovy Vary, v předloženém znění, kdy výše záloh pro úhradu prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku dopravce pro kalendářní rok 2011 bude poskytnuta dle přílohy č. 1 předmětné smlouvy a dle schváleného rozpočtu a bude činit celkem 69.826.000,- Kč s tím, že konečné prokazatelné vyúčtování prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku dopravce bude provedeno dle Rámcové smlouvy v roce 2012. Dne 23.3.2011 opustil areal garaží MHD autobus Ikarus 412 ev. Číslo 340. Dne 1.4.2011 byl v provozu naposled další Ikarus 412 ev. Číslo 341 na lince číslo 5. Dopravní Podnik momentálně už vlastní poslední dva kusy tohoto typu autobusu. Zítra 12.4.2011 vyjede na linku číslo 9 autobus Citelis Line ev. Číslo 408 s novou CVR na OC Varyada.

Nehoda zablokovala průjezd Karlovými Vary

12. dubna 2011 v 22:13 Dopravní nehody


Na střeše skončil v úterý 12. dubna krátce po poledni osobní vůz jedoucí po průtahu Karlovými Vary ve směru od Sokolova. Jeho řidička ze zatím nezjištěných důvodů narazila do sloupu veřejného osvětlení a poté i do plynového "domečku, z něhož po nehodě začal unikat plyn. Únik se ovšem záhy podařilo zajistit.

"Řidička Volkswagenu Golf utrpěla zranění, s nimiž ji záchranka převezla do karlovarské nemocnice," uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Nehoda na několik hodin zablokovala provoz na průtahu Karlovými Vary v obou směrech. Policisté proto odkláněli dopravu na objízdné trasy. "Ve směru na Sokolov vedla ulicí U Spořitelny kolem budovy magistrátu města přes Sokolovskou ulici. U bývalého zimního stadionu se pak motoristé vraceli zpět na průtah. V opačném směru navigovali policisté u tohoto sjezdu řidiče na Tuhnický most, do centra města se pak dostávali po Západní ulici," přiblížil komplikovanou situaci Valenta.
Situaci přímo na místě bezprostředně po nehodě zkomplikovali také motoristé, kteří více než situaci před svým vozem věnovali pozornost dění kolem havárie. "V důsledku toho došlo v tomto úseku průtahu městem ještě k několika drobným dopravním nehodám. Malé ťukánky si naštěstí jejich aktéři vyřešili sami mezi sebou," dodal mluvčí karlovarských ochránců zákona.
"Jednotka z karlovarské stanice byla u havarovaného auta za čtyři minuty od nahlášení, ve vozidle byla zaklíněná řidička, která s hasiči komunikovala. Po vyproštění řidičku odvezla sanitka záchranné služby," informoval mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.


Řidičce vyskočil v autě z tašky pes, nezvládla řízení a spadla ze srázu

7. dubna 2011 v 22:48 Dopravní nehody
V karlovarské čtvrti Na Vyhlídce prorazila krátce po sedmé hodině ranní řidička osobního vozu oplocení a po zhruba patnáctimetrovém letu vzduchem skončila i s vozem v prudkém srázu. Z nehody vyvázla bez zranění, na příjezd hasičů a záchranky čekala zpátky na silnici. Podle informací iDNES.cz vezla žena v autě psa, který jí krátce před nehodou vyskočil z tašky. Ona se lekla a v úseku, kde je řada ostrých zatáček, nezvládla řízení.


Dopravní uzavírky

7. dubna 2011 v 22:30 Dopravní omezení
Silnice II. a III. třídy

V termínu od 9.8.2010 do 1.10.2011 bude částečně uzavřena silnice III/00625, v úseku mostu ev.č. 00625-1, u obce Stružná, Horní Tašovice, z důvodu vymezení průjezdního profilu na střed mostu, z důvodu špatného stavebního stavu mostního objektu, v zájmu zajiště bezpečnosti silničního provozu do doby celkové opravy objektu v roce 2011. V termínu od 11.4.2011 do 19.4.2011 bude částečně uzavřena silnice III/22134, v Otovicích, ulice K Panelárně, z důvodu provádění stavebních prací.
Omezení drážní dopravy V termínu od 28.3.2011 - 1.4.2011 a od 4.4.2011 - 8.4.2011 dojde z důvodu provedení neodkladné opravy tratě a traťového svršku k omezení drážní dopravy na lanové dráze Diana. Rozsah omezení: uzavření lanové dráhy Diana.

  • Po dobu 14 dnů (dle aktuální situace) v termínu od 15.3.2011 do 30.4.2011, v době od 20:00 hodin do 6:00 hodin, bude v Karlových Varech uzavřena ulice Křižíkova, z důvodu zajištění jarního tahu obojživelníků. V době uzavírky bude umožněn vjezd IZS. Nedojde k omezení provozu MHD.
  • V termínu od 15.4.2011 do 12.5.2011 proběhnou na místní komunikaci ul. T.G.Masaryka Velikonoční trhy 2011, Řemeslný trh. České pivovary. V tomto termínu je povoleno v prostorách před hlavní poštou umístit prodejní zařízení a jídelní stan. Pořadatel zodpovídá za bezproblémový provoz trhů a zajištění průjezdu motorových vozidel v souladu s platným dopravním značením.


Karlovy Vary - Iniciativa Chceme cyklopruhy

7. dubna 2011 v 21:49 Media servis

Iniciativa Chceme cyklopruhy ve Varech se znovu probouzí k životu. Členové iniciativy napsali otevřený dopis, který adresovali primátorovi Petru Kulhánkovi.
"Vedení města pozastavilo některé rekonstrukce městských komunikací, kvůli nedostatkům v projektech. Proto je nyní vhodná doba pro začlenění cyklopruhů na tyto ulice," řekl Jan Nedvěd, člen iniciativy.
Dominik Jandl, další člen iniciativy, zdůraznil, že by koalice K20 mohla být cyklopruhům nakloněná. "Všechny strany koalice se k cyklopruhům a podpoře cyklistiky jako alternativního způsobu dopravy vyjadřovaly kladně už před volbami, proto s nimi nyní chceme jednat o podrobnostech. Situace vypadá nadějně, i když mají spoustu jiných věcí," řekl Jandl.