Březen 2011

Změna jízdních řádů MHD od 1.4.2011

24. března 2011 v 14:39 MHD Karlovy Vary
Od 1.4.2011 dochází k drobným změnám na linkách městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Na lince číslo 4 budou zavedeny nové večerní spoje ve 21.53 hodin od Lázní III do Křižíkovy a ve 22.08 hodin z Křižíkovy k Tržnici. Tyto spoje budou jezdit od 1.4. do 31.10. Na lince číslo 22 bude v dopoledních hodinách pracovního dne prodloužen jeden spoj navíc do Jenišova a Hor. Jedná se o spoj v 10.05 hodin od Tržnice. Zpět z Hor pojede v 10.39 hodin. Navíc od 2.4.2011 každou sobotu pojede vyhlídková linka číslo 91 Karlovy Vary-Bečov na trase Tržnice-Libušina-Sanssouci-Švýcarský dvůr-Divadelní náměstí-Lázně I-Richmond-Bečov nad Teplou. Autobus bude odjíždět od Tržnice ve 13.45 a z Bečova pojede nazpět v 16.30. Od 3.4.2011 každou neděli pojede vyhlídková linka číslo 92 na trase Karlovy Vary-Loket. Tato linka začíná na Divadelním náměstí a přes Lázně I-Richmond-Švýcarský dvůr-Sanssouci-Libušinu-Tržnici-Západní a Rozcestí u Koníčka jede do Lokte. Odjezdy jsou v 10.00 hodin a ve 14.00 hodin z Divadelního náměstí. Z Lokte bude linka odjíždět zpět ve 12.15 a 16.15 hodin. Od 1.4.2011 vyjede také autovláček ( značen Linka A ) s pohonem na zemní plyn. V měsíci dubnu vždy v pátek, sobotu a neděli a od 1. května pak denně na trase parkoviště KOME-Richmond-Lázně I-Divadelní náměstí Hlavní pošta-Lázně III a zpět. Od 1.4.2011 byla plánována zvláštní linka M ( Lázně III - Moser ), letos nebyla společností Moser objednána !

* archivní fotografie

Řidiči se musí v centru Karlových Varů připravit na dopravní omezení

21. března 2011 v 16:39 Media servis
"Zástavka ve Varšavské ulici pro městské autobusy bude dočasně zrušená," potvrdil plánované změny ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek.
"Nově začnou jezdit autobusy Horovou ulicí až na kruhový objezd U Solivárny, pak se přes Nábřeží Osvobození dostanou do Varšavské ulice. Na centrální autobusovou zastávku Tržnice tak přijedou z druhé strany, než se jezdí doposud, tedy od Alžbětiných Lázní," přiblížil mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.
Kdy přesně dopravní omezení v centru lázeňského města začne platit ale zatím není jasné. Podle Richarda Štrégla, zástupce pražské společnosti Eltodo, která se chystá Národní dům opravovat, se všechno ještě dolaďuje.
Jako první se dají očekávat práce při vyklízení domu. Vozidla budou na stavbu zajíždět z Varšavské ulice. Dá se předpokládat, že nejvíc bude kvůli stavbě zúžená Zeyerova ulice a třída T. G. Masaryka.
Potíže s parkováním v centru ale začnou už od úterý. Ve spodní části Bulharské ulice, u Alžbětiných Lázní, jsou značky oznamující, že tam od zmíněného data bude platit zákaz zastavení.


Lanová dráha Diana bude mimo provoz:

21. března 2011 v 16:28 MHD Karlovy Vary
V termínu od 28.3.2011 - 1.4.2011 a od 4.4.2011 - 8.4.2011 dojde z důvodu provedení neodkladné opravy tratě a traťového svršku k omezení drážní dopravy na lanové dráze Diana. Rozsah omezení: Lanová dráha Diana bude mimo provoz

V Sokolově si lidé stěžují na MHD, někdy autobus vůbec nepřijede

9. března 2011 v 21:12 MHD Sokolov

V Sokolově zaznamenali v poslední době větší počet stížností na fungování městské hromadné dopravy, kterou ve městě provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary. Dopravce tvrdí, že šlo o řadu drobných pochybení a slibuje nápravu.
"Požádali jsme provozovatele MHD oficiálním dopisem, aby věci napravil a informoval nás o provedených opatřeních," uvedl starosta Sokolova Zdeněk Berka (ČSSD).
Letos navíc došlo ke zdražení základního jízdného z dvanácti korun na čtrnáct. "Čekali jsme zlepšení služeb, ale zatím se tak nestalo," doplnil sokolovský starosta. Město dotuje MHD šesti miliony ročně.
Na webových stránkách města si lidé stěžují především na to, že některé spoje nejezdí včas nebo nejedou vůbec. Ve špičkách bývají autobusy přeplněné a občas se stane, že na některé zastávce nezastaví. Často prý nefunguje ani elektronický odbavovací systém.
"V poslední době se bohužel sešla řada drobných pochybení," připustil ředitel společnosti autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan určité nedostatky. "Situaci řešíme tak, aby se problémy do budoucna neopakovaly," slibuje Suchan.


Reskin DPKV

6. března 2011 v 0:52 Games

Jste šťastným majitelem nové hry Omnibus Simulator od německého vývojařského studia určitě neváhejte stáhnout první skin Dopravního Podniku Karlovy Vary. Momentálně stavíme mapu Karlových Varů podle realné předlohy. Momentálně je dokončena trasa linky číslo 1 a 4 v úseku Tržnice -Lázně III - Tržnice, hlavní přestupní stanice, část dolních drahovic a tuhnic. Brzy přineseme screenshoty. Skin Man DPKV stahujte zde.

Změna na lince Ostrov - Karlovy Vary - Plzeň

3. března 2011 v 19:47 Dopravní informace

Od 6.3.2011 bude mít páteční autobus odjíždějící z Plzně do Karlových Varů v 15.05 hodin posunutý odjezd o 10 minut. Nově bude odjíždět v 15.15 hodin.

zdroj: dpkv.cz