Leden 2011

Nové stránky Dopravního Podniku:

29. ledna 2011 v 21:20 MHD Karlovy Vary
Dne 27. Ledna 2011 spustil Dopravní Podnik Karlovy Vary novou podobu svých stránek. Nové stránky vypadají podstatně lépe než ty předešlé. Nově na nich naleznete rubriky Foto/Video, Ankety, Historie a Výroční zprávy. Pro cestující je to velký krok kupředu ohledně přehlednosti.

webové stránky: http://www.dpkv.cz/cz/

Dopravní uzavírka dne 28.1.2011

27. ledna 2011 v 16:36 Dopravní omezení
Dne 28. ledna bude v době od 11.30 h do 16.30 h částečně uzavřeno Divadelní náměstí se zachováním průjezdu kolem hotelu Central. Důvodem je očekávaný příjezd cca 100 vozidel veteránů 6. etapy WINTER TRIAL 2011.
veter6etap11
Karlovy jsou poslední etapou a zároveň tedy zastávkou mezinárodní zimní veteránské rallye. Automobilové skvosty přijedou od hotelu Richmond na Divadelní náměstí, kde se otočí a pojedou zpět ke Grandhotelu PUPP. Zde se bude konat slavnostní závěr závodů spojený s vyhlášením vítězů. V těchto místech bude omezena doprava, kterou budou řídit městští policisté. Uzavírka se dotkne také Městské hromadné dopravy, kdy bude konečná zastávka Lázně I.

Závod odstartoval 23. ledna 2011 ve Wolfsburgu v Německu a cíl je 28. ledna 2011 v Karlových Varech, délka trasy je tak 3 000 kilometrů. Rallye nemá uzavřené úseky rychlostních zkoušek a jede se po otevřené trati za běžného silničního provozu. Jezdci jsou hodnoceni za přesné dodržování stanoveného času průjezdu mezi jednotlivými časovými kontrolami. Pořadatel do soutěže připustí maximálně 100 posádek. Vzhledem k délce a značné obtížnosti trati rallye se na startu pravidelně objevují kvalitní posádky, mnohdy bývalí vrcholní jezdci a spolujezdci automobilových rally.

zdroj: MMKVFotogalerie: MHD Sokolov

26. ledna 2011 v 23:55 MHD Sokolov
Další zastávkou naší cesty je město Sokolov. Dole na snímku je zachyceno sokolovské nádraží.
Před budovou vlakového nádraží se hned kousek od východu nachází zastávka MHD. Městskou hromadnou dopravu v sokolově provozuje společnost autobusy Karlovy Vary. Zastávky mhd v sokolově jsou některé velice neobvyklé. Označník se nachází na veřejném osvětlení a jízdní řád je vylepen na okně vlakového nádraží.
Autobus městské hromadné dopravy vyjíždí ze zastávky parkoviště českých drach. ( linka č:3 )
Nízkopodlažní autobus značky Man projíždí zastávkou poblíž vlakového nádraží.
Některé označníky zastávek mhd v Sokolově jsou velice zastaralé.
Karosa B 932 na lince číslo 3 ve směru nádraží.
V centru města Sokolova už začala obnova zastávek mhd.
Minibus na lince městské hromadné dopravy v sokolově.
Autobusové nádraží, které využívá několik dopravců Nádraží slouží pro mhd tak meziměstské linky.
Dispečink městské hromadné dopravy a linkové dopravy na autobusovém nádraží.
Pohled na nástupiště autobusového nádraží.
Jízdní řád linka číslo 3 - zastávka autobusové nádraží.
Jízdní řád mhd linky číslo 2 - autobusové nádraží.
Naše redakce dpkv.bus.cz pro vás připravuje další fotoreportáže z měst Plzeň a Praha.

* upozorňujeme že fotogalerie není aktualní, děkujeme za pochopení !

Ukončení výluky na lince č. 7:

26. ledna 2011 v 16:53 MHD Karlovy Vary
Dnešním dnem byla ukončena výluka na lince MHD číslo 7 ( Březová - Tržnice ). O ukončení výkuky jsme již informovaly 6.1.2011, most byl dokončen začátkem měsíce. Kolaudace byla provedena 25. ledna 2011. Jízdní řád platný od 26.1.2011 najdete na stránkách dopravního podniku Karlovy Vary zde.

Web dpkv.cz mimo provoz:

19. ledna 2011 v 17:42 Aktualně

Dopravní podnik Karlovy Vary má opět internetové stránky www.dpkv.cz mimo provoz. Doufáme že vše bude brzy jak má. Tento měsíc bude spuštěna nová podoba stránek !

Jízdní řády:http://www.tadyvary.cz/

aktualizace 20. ledna 2011 v 11:24

Stránky dopravního podniku Karlovy Vary jsou již zprovozněny !

Do Lokte chtějí i kvůli trhům protáhnout městskou dopravu z Varů

18. ledna 2011 v 17:06 Media servis
Loket se chce stát v kraji centrem trhů a kultury. Vedení města by rádo, aby zdejší hradby ožily každou první sobotu v měsíci od května až do října populárním farmářskými trhy. Z Karlových Varů by sem mohly zajíždět autobusy městské dopravy.
"Všichni trhovci a stánkaři v Lokti dostanou prostor zdarma. Naším cílem je, abychom podnikatele neobtěžovali a aby město žilo. Farmářskými a třeba i květinovými trhy, koncerty, hradními slavnostmi novými výstavami," řekl místostarosta Petr Zahradníček.
V letních měsících by dokonce mohly v pátek a v sobotu do Lokte zajíždět autobusy městské hromadné dopravy z Karlových Varů. "Třeba tři spoje denně kvůli koncertům a trhům. Karlovarská MHD končí v nedalekých Horách a takže jde jen o to, aby autobus sjel serpentinami dolů do Lokte," uvažuje místostarosta.
Na stavbu tržnice chce radnice získat dotaci z Evropské unie. Stánky trhovců by se tu podle Zahradníčka měly objevit letos bez ohledu na to, jestli vůbec a kdy finanční pomoc do Lokte přijde.

Loketští přemýšlejí také o galerii pod širým nebem ve slepých oknech historických domů. Expozici v Černé věži zřejmě od května obohatí výstava předmětů z bohaté sbírky loketských měšťanů.


Krajský úřad pozastavil projekt dolního nádraží

12. ledna 2011 v 17:23 Karlovarský Kraj
Krajský úřad Karlovarského kraje ukončil posuzování vlivů na životní prostředí u projektů "Revitalizace Dolního nádraží Karlovy Vary a Revitalizace obou břehů řeky Ohře v části lávka pro pěší - Chebský most" v katastrálním území Karlovy Vary, Tuhnice a Rybáře.
tuhnice-dol2
Důvod? "Vyhověli jsme žádosti nové reprezentace města Karlovy Vary o delší čas pro posouzení charakteristik záměru z hlediska veřejného zájmu," uvedla Andrea Bocková, krajská mluvčí.

Doplnila, že s ukončením zjišťovacího řízení je možné se seznámit na webových stránkách a úřední desce Karlovarského kraje, na úřední desce města Karlovy Vary a na odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Karlovarského kraje.
Investor revitalizace dolního nádraží, firma Lordship, plánuje na těchto pozemcích rozsáhlý projekt, do něhož hodlá investovat stovky milionů korun. Na více než dvanáctihektarovém území plánuje postavit stovky bytů, několik hotelů, obchodní pasáže a zdravotnické centrum. "Společnost Lordship už od Českých drah odkoupila dvě třetiny pozemků a připravuje studie zastavitelnosti. Alfou a omegou celého projektu je vyřešení autobusové, traťové a městské hromadné dopravy. Toto území je páteřním dopravním uzlem, proto je v zájmu města vědět, co zde firma chce postavit, a s investorem probrat skladbu celého projektu," vysvětlil zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD), jenž jako bývalý náměstek magistrátu je s investičním záměrem detailně seznámen.

"Jedna věc jsou pozemky a druhá objekt dolního nádraží. Ten má několik vlastníků. Autobusy ČSAD Plzeň vlastní 7,5 procenta, Karlovy Vary 33,5 procenta a České dráhy 60 procent. Karlovy Vary chtěly od Českých drah odkoupit šedesátiprocentní podíl, který je odhadnut na 12 milionů. Podle mých informací tyto peníze jsou v rozpočtu připraveny. Což je dobře, protože většinový vlastník může rozhodovat, určovat výši nájmů a podobně. Jenom za služby a energie této budovy nyní město platí nájem ve výši 1,8 milionu ročně," sdělil Tomáš Hybner.

tuhnice-dol1
Podle Martina Pilky, předsedy představenstva společnosti Gamma Property, pod niž firma Lordship patří, požádala tato společnost o přerušení posuzování vlivů na životní prostředí Krajský úřad Karlovarského kraje sama. "S magistrátem o projektu jednáme a žádosti, aby nové vedení města mělo více času se s ním podrobněji seznámit, jsme chtěli vyhovět," vysvětlil.

zdroj. www.denik.cz

Lanová dráha Imperial bude mimo provoz:

9. ledna 2011 v 1:26 MHD Karlovy Vary
linka L 2011-2
Od 1.2. do 13.2.2011 bude z technických důvodů mimo provoz lanová dráha Imperial. Náhradní doprava bude zajištěna náhradní autobusovou linkou s označením "L". Jízdní řád výlukové linky L najdete na stránkách dopravce: http://www.dpkv.cz/jrady/L/L.htm

Linky MHD Karlovy Vary v roce 1971:

9. ledna 2011 v 0:53 Historie DPKV
Doprava v
Karlových Varech v
roce 1971,zdejší ČSAD pobočka Plzeň provozovalo
jedenáct
linek.

Vedení linek MHD:

č:1 směr Dvory-porcelánka-Centrum-Imperiál

Trasa:Dvory-Porcelánka-Na Průhoně-Závodní-Kpt.Jaroše-Chebská-Engelsova tř.-Chebský most-Varšavská, Most 1. Máje-Bezručova-Na Vyhlídce-Libušina-Imperiál

Zastávky:Dvory-Porcelánka-u závodiště-sklárna Moser-strojírna-Chebská ul-rozcestí-keramická škola-Pivovar-Elite-Centrum-nemocnice-rest. Jaro-Panaroma-Slunce-škola ČSP-imperiál

č:2 směr:Tuhnice-centrum-lázně I

Trasa:Tuhnice-Moskevská-náměstí družby-dr. Janatky-Koněvova třída-Varšavská-most 1.máje-Bezručova-Na vyhlídce-U Impe riálu-Slovenská-Volgogradská-Lázně I

Zastávky:Tuhnice-Moskevská-Náměstí družby-Dolní nádraží- centrum-nemocnice-Jaro-Panaroma-Slunce-škola ČSP-Sanssouci-Švýcarský dvůr-Richmond-Lázně I

č:3 směr Stará Role-centrum-Stará Role

Trasa:Stará Role-Gottwaldova-Nejdecká-Engelsova-Chebský most-Varšavská-Nábřeží Osvobození- tř.
ČS armády-Dimitrovova-Chebský most-Engelsova-Nejdecká Stará role

Zastávky:Stará Role-Gottwaldova-Řempo-U Rybníčku-Pozemní
stavby-rozcestí-keramická
škola-pivovar-Elite-centrum-hl.poš ta-kino Praha-Elite-pivovar-keramická škola-rozcestí-Pozemní stavby-U rybníčka-Řem po-Stará Role-Gottwaldova

č:4 směr Křižíkova-Lázně III-centrum-Křižíkova

Trasa:Křižíkova-Sadová-tř. jednotných odborů-tř. Čs.
Armády-Bulharská-Varšavská-Dimitrovova-Gottwaldova-Křižíkova

Zastávky:Křižíkova-Malé
Versailles-Sadová-Kriváň-Hlavní
pošta-centrum- Gottwaldova-Malé
Versailles-Křižíkova

č:5 směr:Bohatice-centrum-Bohatice

Trasa:Bohatice-S.M.Kirova-náměstí Říjnové revoluce-V. Noska-Táborská-most P.Lumumby-Vítězná tř-most 1. Máje-Zborovská , centrum-Horova-most. 1 máje-Vítězná-most P. Lumumby-Táborská-V Noska-náměstí, Říjnové revoluce-Bohatice-S.M.Kirova

Zastávky:Bohatice-náměstí Říjnové
revoluce-Orlov-autoškola-Kino
Drahomíra-Vítězná-centrum-Vítězná-kino Drahomíra-autoškola-Orlov-Náměstí Říjnové revoluce-Bohatice

č:6 směr:Doubí-centrum-Drahovice

Trasa: Doubí-Plzeňská-Koněvova-Varšavská-Horova-most 1.
Máje-Vítězná-
Kyjevská -Kalininovo
nábřeží-Pražská- Drahovice-stavební podnik města KV

Zastávky:Doubí-Beseda-zámeček-U ostrůvku-Technoplyn-most
Kapitána Jaroše- Stadion závodu míru -Meteor-dolní
nádraží-centrum-Vítězná-kino Drahomíra-Kyjevská-ČSAD-Drahovice-Staveb. Podnik KV

č:7 směr Březová-Centrum-Březová

Trasa:Březová-porcelánka-Tovární-ul.Pětiletky-Slovenská-U Imperiálu-Na Vyhlídce-Bezručova-most 1.máje-Zborovská- Horova-  most 1 .
Máje-Bezručova-Na Vyhlídce-U Imperiálu-Slovenská-ul.
Pětiletky-Tovární-porcelánka-Březová

Zastávky:Březová-porcelánka-Starý Mlýn- Slunce-internát-hotel
Junior-Alice- Motel- Toscana-rest. Poštovní -Dvůr- Richmond- Sanssouci-škola
ČSP-Slunce-Panaroma-rest. Jaro-nemocnice-centrum- nemocnice-rest.-Jaro- Panoráma-Slunce-škola
ČSP-Jaro-Sanssouci-Švýcarský dvůr-Richmond-rest Poštovní Dvůr-Toscana-Motel-Junior-Alice-internát-Slunce-Starý Mlýn Březová-Březová-porcelánka

č:8 směr:Olšová Vrata-centrum-Olšová Vrata

Trasa:Olšová Vrata-Golf-Hůrky- Pražská-Na vyhlídce- Bezručova-most 1.Máje- Zborovská- Horova- most 1.Má-je-Bezručova-NaVyhlídce-Pražská-Hůrky-Golf-Olšová Vrata

Zastávky:Olšová Vŕata-Olšová Vrata rozcestí-Golf-Hájovna-Hůrky-Pražská silnice-Černý Kůň-Slunce-Pano-ráma-Jaro-nemocnice-centrum-nemocnice-Jaro-Panoráma-Slunce-Černý Kůň-Pražská silnice-Hůrky-hájovna-Golf-Olšová Vrata rozcestí-Olšová vrata

č:9 směr:Dvory II-centrum-drahovice

Trasa:Dvory-Chebská-Engelsova-chebský most-Varšavská-Horova-most 1. Máje-Vítězná-Kyjevská ul.-Kalininovo nábřeží-nová pražská-Drahovice staveb. Podnik města KV

Zastávky:Dvory II-Teplotechna-Úhelné sklady-zastávka ČSD-strojírna-Chebská-rozcestí-keramická škola-pivovar-Elite-centrum-Vítězná-kino Drahomíra-Kyjevská-ČSAD-Drahovice

č:10 směr:Otovice-centrum-Drahovice-Lidická

Trasa:Otovice-Jachymovská-Nákladní-Engelsova-Chebský most-Varšavská-Horova-most 1. Máje-Bezručova-Havlíčkova-Lidická

Zastávky:Otovice-panelárna-nádražíČSD Dalovice-Kovošrot-Elektrosvit-Silnice-Sedlecká u-Elite-centrum-nemocnice-Havlíčkova- stadion Slavie-Dvořákova-Lidická

č:11 směr:Horní nádraží-centrum-Leninovo náměstí

Trasa:Horní nádraží ČSD-Nákladní-Engelsova-Chebský most-Varšavská-Horova ul.-most 1 . Máje-Bezručova-Na vyhlídce-U Imperiálu-Slovenská-Volgogradská-tř.manž. Rosenbergových-Leninovo náměstí

zastávky:Horní
nádraží
ČSD-Nákladní-Elite-centrum-nemocnice-Jaro-Panoráma-Slunce- škola ČSP-Sanssouci-Švýcarský dvůr- Richmond-Lázně I-náměstí V.I.Lenina

Fotogalerie MHD Karlovy Vary

8. ledna 2011 v 22:36 Fotogalerie
mhd-l1
Linka číslo 1 ( Lázně III - Tržnice - Globus ) 

mhd-l2
Linka číslo 2 ( Divadelní náměstí - Tržnice - Stadion ZM - OC Varyada )

03
Linka číslo 3 ( Stará Role - Stadion ZM - Tržnice )

04
Linka číslo 4 ( Křižikova - Tržnice - Lázně III )

mhd-l5
Linka číslo 5 ( Bohatice - Tržnice - Dolní nádraží )
01
Linka číslo 6 ( Stará Kysibelská - Tržnice - Doubí )

linka7-citelis
Linka číslo 7 ( Březová - Tržnice )

mhd-l8
Linka číslo 8 ( Tržnice - Olšová Vrata - Letiště )

mhd-l9
Linka číslo 9 ( Tržnice - Stará Role - Čankov )

mhd-l10
Linka číslo 10 ( Stará Kysibelská - Lidická - Tržnice - Stadion ZM - Dvory - Tašovice )

mhd-l11
Linka číslo 11 ( Stará Role - Tržnice - Divadelní náměstí ) * Linka je zrušena

mhd-l12
Linka číslo 12 ( Tržnice - Čankovská - Tržnice )

mhd-l13
Linka číslo 13 ( Stará Role - Tržnice - Lanovka Imperial )

015
Linka číslo 14 ( Garáže MHD - Tržnice - Sedlec )

03715
Linka číslo 15 ( Stará Role - Tržnice - Lidická )

mhd-l17
Linka číslo 17 ( Tržnice - Dalovice )

Linka číslo 19 ( Tržnice - Otovice - Tržnice )

Linka číslo 20 ( Lázně I - Parkoviště Kome )

Linka číslo 21 ( Hřbitov Drahovice - Tržnice - Krematorium )

mhd-l22
Linka číslo 22 ( Tržnice - Tesco - Hory )

mhd-l35
Výluková linka číslo 35 ( Bohatice - Růžový vrch - Bohatice ) * linka není v provozu

ostatní fotogalerie:

areal dp-karosa šl

car dealer

citybus

citelis 399

dolni nadrazi 015

egronet logo

mhd-l91

mhd-ll
Výluková linka L ( Divadelní náměstí - Lanovka Imperial ) * Linka v provozu Od 1.2. do 13.2.2011

linka g-1002
Zvláštní linka G ( Globus - Tržnice ) * Linka byla v provozu při otevření nákupního centra Globus

ikarus 280-222222

lanovka imperial 1010


jizdni doklad

kurr

lanová dráha diana

ostrov 10102

plcng1plcnghot1


prutah kvary

london28

odtah12

dsc shol

Student agency

trznice-015

vylukatuh1

vylukatuh2

vyluka4-10

zastavkabus

mff43iff

veterane2008

Denis Hopper 08

Czech Truck 08


Iveco Crossway ev.č. 136 nasazen na linku T

7. ledna 2011 v 15:58 MHD Karlovy Vary
Iveco Crossway
Od 3.1.2011 byl převeden linkový autobus Iveco Crossway ev.č. 136 na městskou hromadnou dopravu. Autobus bude stabilně nasazen na zvláštní lince T.

Krátké zprávy 1/2011

7. ledna 2011 v 15:34 krátké zprávy
kv-znak
Dne 11. Ledna 2011 se bude Rada města Karlovy Vary zabývat změnou tarifu MHD Karlovy Vary a stížnostem cestujicích ohledně obsluhy části města Tašovice. V letošním roce se konečně také cestující dočkají prodloužení linky číslo 17 do obce Vysoká. Krajský úřad spolu s obcí Dalovice na jaře vybuduje točnu pro autobusy MHD.

Konec výluky na lince číslo 7:

6. ledna 2011 v 17:46 MHD Karlovy Vary
linka7-citelis
V druhé polovině ledna bude ukončen výlukový stav na lince číslo 7. V obci Březová bude otevřen most přes řeku Teplá. Most prošel kompletní rekonstrukcí.

Lanová Dráha Diana bude mimo provoz:

6. ledna 2011 v 17:38 MHD Karlovy Vary
lanovka-diana
Od 10. ledna do 31. ledna 2011 nebude v provozu lanová Dráha Diana. Důvodem výluky je pravidelná roční údržba.

Ředitel DPKV Pavel Bohánek v TV Duha:

5. ledna 2011 v 23:17 Media servis
Ředitel dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek byl hostem posledního karlovarského týdeníku v minulém roce. Ředitel společnosti prozradil že v tomto měsíci spustí dopravní podnik Karlovy Vary nové internetové stránky, nejspíše se bude jednat o format stránek který již byl krátkodobě testován v minulém roce. Karlovarský týdeník spustíte zde.

Nové jízdní řády MHD pro rok 2011

5. ledna 2011 v 23:01 MHD Karlovy Vary
logo DPKV
Od 1. ledna 2011 jsou v platnosti nové jízdní řády MHD. Rozsah zajišťování MHD je podobný jako v roce 2010, došlo k zapracování některých požadavků cestující veřejnosti a k lepší návaznosti některých spojů. Tarif jízdného se nemění.


                   http://www.tadyvary.cz/

                   http://jizdnirady.idnes.cz/karlovyvary/spojeni/

01