Prosinec 2010

Výluka na linkách č. 1 a 4

20. prosince 2010 v 20:19 MHD Karlovy Vary
01

Z důvodu konání sportovní akce "CARLSBAD SKI SPRINT 2010" nepojedou od soboty 25.12. (od 7.00 hodin) do neděle 26.12. (24.00 hodin) linky č. 1 a 4 v úseku Tržnice - Lázně III. Zastávka I.P.Pavlova, Lázně III a Hlavní pošta budou zrušeny.

Od nového roku bude vyšší jízdné MHD

19. prosince 2010 v 23:20 MHD Sokolov
mhd sokolov
Od 1.1.2011 dochází k zvýšení ceny základního jízdného v sokolovské městské hromadné dopravě o 2 koruny na 14 korun. Při použití čipové karty bude stát jízdenka 11 korun, což je o 1,50 koruny více než dosud. Zlevněné jízdné pro důchodce do 70 let a studenty od 15 do 26 let je 7 korun, z čipové karty 5,50. Zároveň město zvýší dotaci na MHD o 300 tisíc korun. Důvodem je dlouhodobá ztrátovost provozovatelské společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Vjezd do centra Karlových Varů budou hlídat mechaničtí strážníci

17. prosince 2010 v 22:36 Media servis
Mechaničtí strážníci, neboli automatické závory, by měly v příštím roce usnadnit řidičům vjezd do vnitřního lázeňského území Karlových Varů. Předpokládaný termín zahájení zkušebního provozu je duben až květen.

"Řidiči už nebudou muset chodit kvůli povolence k vjezdu na městskou policii. Pokud nastanou nějaké problémy, strážníci se domluví s lidmi na vjezdovém terminálu pomocí mikrofonu a instalované kamery. Závoru lze v krajním případě zvednout na dálku," vysvětlil Martin Hájek z investorské společnosti Transfer Europe Information.
Původně chtěl investor ukončit zemní práce do konce letošního roku, momentálně předpokládá zahájení zkušebního provozu, který by měl fungovat asi tři měsíce, na duben až květen.
"Chtěli bychom všechno stihnout do zahájení lázeňské sezony," řekl Hájek. Zpoždění vzniklo tím, že karlovarští zastupitelé změnili obecně závaznou vyhlášku, která posunula hranice vjezdu do vnitřního lázeňského území.
Lidé z okolí ulice Na Vyhlídce si totiž stěžovali, že nemají kde parkovat. Společnosti Transfer Europe Information tak musela nově zaměřit místa kontrolních bodů, aby byly v souladu s vyhláškou a lázeňským statutem.
Bezobslužný kamerový systém mechanických závor automaticky pustí do centra Karlových Varů jen řidiče, kteří budou mít povolení od městské policie. Zamezí se tak nelegálnímu vjezdu do vnitřního lázeňského území.

zdroj: http://vary.idnes.cz/


Na místě dolního nádraží v Karlových Varech má vyrůst luxusní čtvrť

17. prosince 2010 v 22:31 Media servis
Britská developerská firma chce změnit nevzhledný areál dolního nádraží v Karlových Varech. Na jeho místě by měla vyrůst úplně nová luxusní čtvrť. Vedení města, které by mělo do projektu vstoupit, ale nadšení firmy pro monstrózní plán mírní.

dolni nadrazi

Osmdesát procent zmiňovaných pozemků (12,4 hektarů) už společnost Gamma Prosperity, která patří pod britskou developerskou firmu Lordship, už koupila od Českých drah. Nyní by mělo do do odvážného projektu mělo finančně vstoupit i město Karlovy Vary.
Celý článek.........


MHD Karlovy Vary má opět nedostatek vozů

17. prosince 2010 v 22:20 MHD Karlovy Vary
01
Každý rokem v zimním období se dopravní podnik v Karlových Varech potýká s nedostatkem vozů pro linky MHD. Opět zamrzají autobusy Ikarus 412, Renault Citybus a Iveco Citelis. Momentálně nelze garantovat nízkopodlažní spoje jak je uvedeno v jízdních řádek linek MHD. Na neurčito se můžeme setkat například na lince číslo 8 do Olšových Vrat, kde je pravidelně nasazována Karosa C 934 evidentního číslo 116. Tento vůz je jinak vypravován na příměstských linkách.

DOPRAVNÍ PODNIK TESTUJE IVECO-STRATOS

17. prosince 2010 v 22:12 MHD Karlovy Vary
IVECO-STRATOS
Dopravní podnik testuje v provozu MHD nový minibus IVECO-STRATOS. Do provozu MHD v Karlových Varech byl nasazen 10. Listopadu 2010. Vůz dostal evidentní číslo 410, DPKV tento vůz v lednu zakoupí což vysvětluje proč má přidělené evidentní číslo. IVECO-STRATOS můžeme potkat ve všedních dnech na lince číslo 5 a každý den ve večerních hodinách na třech spojích linky číslo 15 a poté na lince číslo 51.

Aktualizace 27.12.2010

Dopravní Podnik Karlovy Vary podle očekávání odkoupil minibus Iveco - Stratos !

Dopravní omezení v Karlových Varech

17. prosince 2010 v 21:27 Dopravní omezení
zv

V době od 3.5.2010 do 31.12.2010 bude z důvodu stavebních prací v komunikaci uzavřena místní komunikace ul. Stará louka od Jánského mostu k Labického lávce. Úplná uzavírka tohoto úseku bude probíhat v dílčích úsecích. Po dobu prací na jednotlivých úsecích budou tyto pod úplnou uzavírkou bez možnosti vjezdu. Po dokončení jednotlivých úseků bude umožněn následně vjezd pro zásobování objektů a to v souladu s přechodným dopravním značením. Přístup k sousedním nemovitostem bude umožněn. Vjezd IZS bude stavbou umožněn v souladu s přechodným dopravním značením.

·         V době od 25.11.2010 do 23.12.2010 je na místní komunikaci T.G.Masaryka povolena kulturní akce, umístění podia a provoz prodejních stánků v rámci vánočních trhů 2010. V době konání trhů zajistí pořadatel zásobování v dané lokalitě v souladu s dopravním značením. K omezení provozu nad rámec stanoveného dopravního značení nedochází.

·         V době od 25.12.2010 do 27.12.2010 z důvodu pořádání sportovní akce SKI SPRINT 2010 dojde k úplným uzavírkám úseků místních komunikací:
 nábř. Osvobození - od ulice Zahradní po křižovatku s ulicí Varšavskou;  
 T. G. Masaryka -
v úseku od České pošty po drogerii Rossmann;  
 Zahradní od č.p. 27 k budově České pošty.
·         Do doby provedení provizorních prací na krovu na domě náměstí Vítězná ul. / nám. V. Řezáče č.p. 58 v Karlových Varech, Drahovicích, kde došlo k požáru, je úplně uzavřena část místní komunikace nám. V. Řezáče a přilehlý chodník. Provoz na komunikaci je jednosměrný, a to ve směru nám. V. Řezáče - Vítězná.  

zdroj: mmkv.cz