Červenec 2010

Kraj připravuje změny v jízdních řádech na železnici

18. července 2010 v 20:08 Karlovarský Kraj

kv kraj
cd
Karlovarský kraj připravuje návrhy změn v jízdních řádech na regionální železnici. U některých vlaků se mírně změní čas odjezdu či trasa, jiné například nepojedou o sobotách a o nedělích. Tři spoje mají být zcela zrušené.  "Kraj musí zabezpečit svým obyvatelům přiměřenou veřejnou dopravu především do škol, zaměstnání, úřadů a do zdravotnických zařízení. U těchto tří vlaků víme, že jsou téměř bez cestujících, což souvisí i s časy, v nichž jezdí," vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil. Jde o vlak z Chebu do Lubů u Chebu ve 3.49, vlak z Lubů u Chebu do Chebu ve 23.22 a vlak z Nejdku do Karlových Varů jedoucí o sobotách, nedělích a svátcích v 0.02 hodiny. 

zdroj: http://www.sedmicka.cz/karlovy-vary

Dopravní omezení v Karlových Varech

17. července 2010 v 21:29 Dopravní omezení
45544544545

  • V době od 1.5.2010 do 30.11.2010 bude z důvodu probíhající výstavby budov v ul. Pod Jelením skokem provedeno uzavření schodiště podél domů čp. 4 a 6.
  • V době od 15.02.2010 do 31.8.2010 bude z důvodu kompletní rekonstrukce uzavřena místní komunikace ul. Lázeňská, Tržiště (od Mlýnského mostu k Morovému sloupu). Úplná uzavírka tohoto úseku bude probíhat v dílčích úsecích. Po dobu prací na jednotlivých úsecích budou tyto pod úplnou uzavírkou bez možnosti vjezdu. Po dokončení jednotlivých úseků bude umožněn následně vjezd pro zásobování objektů a to v souladu s přechodným dopravním značením. Přístup k sousedním nemovitostem bude umožněn.
  • V době od 3.5.2010 do 31.12. 2010 bude z důvodu stavebních prací v komunikaci uzavřena místní komunikace ul. Stará louka od Jánského mostu k Labického lávce. Úplná uzavírka tohoto úseku bude probíhat v dílčích úsecích. Po dobu prací na jednotlivých úsecích budou tyto pod úplnou uzavírkou bez možnosti vjezdu. Po dokončení jednotlivých úseků bude umožněn následně vjezd pro zásobování objektů a to v souladu s přechodným dopravním značením. Přístup k sousedním nemovitostem bude umožněn. Vjezd IZS bude stavbou umožněn v souladu s přechodným dopravním značením.

  • V době od 1.6.2010 do 31.10.2010 bude uzavřena Divadelní lávka z důvodu úplné rekonstrukce.

  • V době od 1.7.2010 do 30.6.2011 bude z důvodu výstavby bytového domu na p.p.č. 1234 uzavírka ulice Zámecký vrch - odbočka k muzeu.   
  • V době od 17.7.2010 do 30.9.2010 bude z důvodu rekonstrukce horkovodu úplná uzavírka v úseku Tržnice-autobusového nádraží MHD, ulice Varšavská a to mezi ulicemi Zeyerova a Jugoslávská, část Zeyerovy ulice. V souvislosti s tímto dopravním omezením dojde k dílčím změnám umístění zastávek MHD. Cestující veřejnost bude informována na označnících prostřednictvím Dopravního podniku Karlovy Vary, a.s.


Strom spadl na cyklistu, který na místě zemřel

17. července 2010 v 21:22 Dopravní nehody
001235
 Tragická nehoda se stala v sobotu 17. července okolo 15.30 hodin na Karlovarsku. Na silnici mezi Karlovými Vary a Kyselkou, nedaleko od penzionu Hubertus, spadl na projíždějícího čtyřiapadesátiletého muže strom. Cyklista byl na místě mrtvý.

Podle zasahujících hasičů je těžké říct, jestli se jednalo o následky ranní bouře, která v ranních hodinách zasáhla celý region.

"Nehoda se dá připsat na vrub silného větru," poznamenal Jiří Buček, velitel zásahu.
Hasiči po nehodě porazili několik stromů, které ještě hrozili zřícením na vozovku.

V Karlovarském kraji řešili hasiči v ranních hodinách téměř osmdesát případů kvůli řádění bouřky. Problémy zaznamenali také energetici. Bez proudu byla zhruba polovina kraje. Silnice na Horní Hrad, Krásný Les a Dolní Nivy byly neprůjezdné. Nejhorší situace byla podle silničářů na staré silnici č. I/6 u Zlaté, kde došlo k závalu.

zdroj: http://karlovarsky.denik.cz 

Karlovy Vary: Změna nástupišť MHD u Tržnice

17. července 2010 v 11:48 Dopravní omezení
zv

Dnešním dnem bude uzavřena část ulic Zeyerova a Jugoslávská z důvodu výstavby horkovodu změna nástupišť MHD a linkové dopravy v prostoru přestupní zastávky Tržnice. Zastávky linek MHD budou přemístěny do Varšavské ulice. Jednotlivé linky budou zastavovat ve stejném směru jako nyní a přibližně ve stejné rovině, jen posunuty vedle do Varšavské ulice. Zastávka, kde nyní zastavují dálkové autobusy z Prahy, bude posunuta o 50 metrů dál ve směru jízdy naproti prodejně Kniha. Na této zastávce budou zastavovat na nástup a výstup i autobusy IDKV ve směru na Ostrov, Abertamy a Potůčky.