Květen 2009

Finální asfaltová vrstva omezí dopravu:

29. května 2009 v 22:19 Dopravní omezení
Ve dnech 4 a 5. Července dojde k uplné uzavíce části Sokolovské ulice ( křižovatka ulice Sokolovská a Čankovskou až k poště v rybářích ) z důvodu " pokládání finální asfaltové vrstvy.

Do centra lázní vyjede atrakce:

29. května 2009 v 21:57 MHD Karlovy Vary
Karlovy Vary - Už od září letošního roku mohou obyvatelé Karlových Varů i návštěvníci města počítat s novým veřejným a nevšedním dopravním prostředkem. Bude jím vláček.


Licenci na provozování vláčku získal Dopravní podnik Karlovy Vary. Za tažným vozidlem budou cestujícím k dispozici maximálně tři vagonky. "Maximální rychlost soupravy je 30 kilometrů v hodině," řekl Petr Keřka, náměstek karlovarského primátora.
Soupravu bude pohánět klasický spalovací motor s katalyzátorem. "Elektromotory ani agregáty spalující zemní plyn nemá výrobce homologované," doplnil Keřka.
Netradiční prostředek hromadné dopravy bude možné spatřit na trase vedoucí od parkoviště KOME přes ulice Mariánskolázeňskou, Vřídelní a Zahradní. Zpět do lázeňského centra se pak vláček bude vracet přes ulici I. P. Pavlova.

V Karlových Varech to není první počin tohoto typu. Už počátkem devadesátých let provozoval soukromý podnikatel vláček v lázeňském centru města.
S novou atrakcí se Karlovy Vary zařadí k dalším lázeňským městům v regionu, kde už tato služba funguje. Vedle Františkových Lázní se mohou návštěvníci lázní svézt v otevřených vagonech i v Jáchymově.
"Kvůli tomu, že souprava neposkytuje dostatečnou ochranu proti nepřízni počasí, bude v provozu od dubna do října," dodal náměstek Keřka.

zdroj: www.denik.cz