Březen 2009

Do obchodního centra Tesco pojede opět i linka T:

28. března 2009 v 18:05 MHD Karlovy Vary

Od 10. dubna 2009 bude opětovně zavedena bezplatná linka do nákupního centra OC Tesco. Linka byla v provozu v době otevření prvního velkého nákupního centra Tesco, linka pojede každou jednou za hodinu a bude v provozu každý den. Důvodem zavedení této linky je poslední dobou malé využití hlavní linky číslo 22. Tato zmiňovaná linka jezdí kvůly rekonstrukci Sokolovské ulice po průtahu kolem zimního stadionu a vynechává zastávky Elite, Pivovar a Keramická škola a to je hlavní důvod proč tato linka není dostatečně využita. Linka T pojede po trase Tžnice - Tesco bez zastavení a bude označena jako T9.

Další změna z důvodu opravy Sokolovské ulice:

26. března 2009 v 17:13 MHD Karlovy Vary

Od 1.4.2009 bude obnoven provoz na původní zastávce Elite pro autobusy MHD číslo 9 a 12. Linky číslo 14 a 19 budou nadále jezdit po objízdné trase přes Ostrovský most. Zastávka Pivovar - směr centrum bude přesunuta zpět o cca 150 metrů naproti poště v Rybářích.

zdroj: www.dpkv.cz

Změny v MHD od 1.4.2009

19. března 2009 v 11:20 MHD Karlovy Vary
Od 1. dubna dochází ke změnám v jízdních řádech některých linek městských autobusů. Na lince číslo 1 ubyde počet spojů, které zajíždějí až na konečnou zastávku v Tašovících. To dopravní podnik vykompenzuje na lince 10, kterou v jednom směru prodlouží až do ulice Stará Kysibelská, na druhé pak právě do Tašovic. Na lince 19 bude jezdit nový spoj od Tržnice ve 23.10 do Bohatic. Poslední novinkou je zavedení nové vyhlídkové linky číslo 92, která bude o nedělích zajíždět dvakrát denně až do Lokte.

Karlovy Vary : MHD čeká několik změn:

13. března 2009 v 21:16 MHD Karlovy Vary
V sobotu 14. března bude pro provoz MHD uzavřeno Divadelní náměstí z důvodu demontáže stavebního jeřábu. Autobusové linky budou končit na zastávce u Lázní I.
Od pondělí 16. března 2009 dochází ke změně trasy na lince číslo 7. Z důvodu havarijního stavu mostu v Březové budou autobusy této linky jezdit po objízdné trase a do Březové budou odbočovat až u hotelu Starý mlýn a dále pojedou na zastávky restaurace Slunce, restaurace St. Michael a dočasná konečná zastávka bude na zastávce hotel Alice. Zpět do Karlových Varů pojedou autobusy v opačném směru. V důsledku těchto změn budou provedeny změny v jízdním řádu linky číslo 7 u zastávky hotel Alice - dřívější odjezd směrem do Karlových Varů než je stávající jízdní řád.

informace ( zdroj: dpkv ) zde

Karlovy Vary : Omezení provozu kvůli stavbě protihlukové stěny u Čertova ostrova

5. března 2009 v 11:01 Dopravní omezení
Od 3. března do 31. března bude částečně uzavřena silnice I/6 v Karlových Varech v Pobřežní ulici ve směru Karlovy Vary - Ostrov. "Doprava v uvedeném úseku bude svedena do jednoho jízdního pruhu," uvedla Andrea Bocková, mluvčí Krajského úřadu.
Důvodem uzavírky je výstavba protihlukové stěny.