Únor 2009

V Sokolově mají být všechny autobusy nízkopodlažní:

10. února 2009 v 12:43 MHD Sokolov

Karlovarský kraj, Sokolovsko - Největší obnovu vozového parku autobusů ve své historii provedla společnost Autobusy Karlovy Vary, která zajišťuje městskou a linkovou přepravu cestujících po celém Karlovarském kraji.

V posledních dvou letech investoval dopravce do výměny autobusů částku přesahující čtvrt miliardy korun. Za peníze se jich podařilo nakoupit přes třicet. Podle ředitele společnosti Zdeňka Suchana se tak podařilo snížit stáří vozů na osm let. V Sokolově a Chebu se navíc podle něj mohou do několika let těšit cestující v městské hromadné dopravě na zajištění úplné nízkopodlažnosti.
"Do systému městské dopravy v Sokolově a Chebu nakupujeme již několik let pouze nízkopodlažní městské autobusy. Jejich průměrné stáří je necelých sedm let. Plnou nízkopodlažnost v obou městech chceme zajistit do roku 2013," doplnil Suchan.
Obnovu vozového parku vnímají lidé vesměs pozitivně. Poukazují však na přeplněné autobusy v odpoledních hodinách.
"Je pravda, že cestování městskou hromadnou dopravou se hodně zlepšilo. Nízkopodlažní autobusy jsou opravdu pohodlné. I v nich je ale katastrofa cestovat ve všedních dnech například kolem třetí hodiny odpoledne. V tuto dobu by jich mohlo jezdit víc," říká například Věra Kulíčková ze Sokolova.
Podle ředitelky sokolovské Agentury osobní asistence Dany Janurové mají špatné spojení jejich klienti dojíždějící z Březové. Agentura sídlí v Háječku u hřbitova a Březovští musejí přestupovat na zastávce u sokolovského autobusového nádraží. "Tito lidé tedy musejí platit při přestupu ještě jednou. Pro naše klienty to znamená finanční zátěž," upozornila Janurová.
Březovští chtějí přímý autobus na sokolovské sídliště Michal, kde se nachází množství supermarketů. "O takových spojích budeme letos jednat s dopravcem. Záleží na finančních požadavcích. Na takzvanou ztrátovost dopravy vynakládáme z městského rozpočtu nemalé částky," říká březovský starosta Bouda.
Dopravce počítá také letos s obnovou vozů. Na linkách by jich mělo přibýt devět. "O možnosti větší obnovy bude rozhodnuto ve druhém pololetí," doplnil Suchan.

Autor: Dita Urešová

Změna ve vedení linek:

7. února 2009 v 14:23 MHD Karlovy Vary
Linky č. 9 a 12 : Zastávka Elite bude pro tyto linky přemístěna 200 m směrem k Pivovaru před křižovatku s Nákladní ulicí.
Linky č. 14, 19 a 21 : Nepojedou přes zastávku Elite, ale přes dočasnou zastávku Nákladní, která bude zřízena na Nákladní ulici u křižovatky s ulicí Jáchymovskou. Linka č. 21 již nebude zajíždět na Horní nádraží. Odjezdy ze zastávky Nákladní jsou pro linky č. 14, 19 a 21 shodné jako původní odjezdy ze zastávky Elite.

zdroj: www.dpkv.cz

Změny na webu v letošním roce:

4. února 2009 v 22:29 Aktualně
Od 20.3.2009 spouštíme test nových webových stránek ofpmafia.eu a také idoprava.eu, současné weby idpkv,mhd-kv.kvalitne.cz budou zcela zrušeny. Stránky buskv.wz.cz a dpkv.wz.cz budou v provozu jak je znáte do 31.12.2009. Blog ofpmafia bude i nadále v provozu, ale od 30.6.2009 některé rubriky už nebudou aktualizovány. Děkujeme za pochopení, naše redakce nechce být závislá a proto budujeme vlastní webové stránky.