Září 2008

Jak nedostat na Sokolovské pokutu?

24. září 2008 v 15:53 Dopravní informace
Karlovy Vary - Velké dopravní omezení zažívají v těchto dnech lidé, kteří žijí na karlovarské Sokolovské ulici, konkrétně v úseku, do nějž se v současnosti kvůli kompletní rekonstrukci nedá autem vůbec zajet.
Řeč je o části Sokolovské ulice v lokalitě u Chopper baru, do které je v obou směrech zákaz vjezdu. Povoleno sem vjet má pouze dopravní obsluha. Zatímco v pracovních dnech masivní většina řidičů toto omezení respektuje, daleko horší je to o víkendech. To úsekem projede během několika minut i řada vozidel, aniž by podle značek dané místo řidiči objeli, a další auta postávají v zákazu vjezdu.
"Proč bych dodržovala zákaz vjezdu, když ten tady je umístěn jen kvůli opravě Sokolovské ulice a o víkendu se tu nepracuje?" nechápala jedna z řidiček, kterou redakce oslovila.
To jiný motorista, který v dopravně omezeném úseku navíc bydlí, nebere značky na lehkou váhu. "Nejsou tu pro nic za nic. A jak se znám, mám takovou smůlu, že kdybych tu auto nechal zaparkované jen o víkendu, stejně dostanu pokutu," svěřil se Karel Novotný.
Jak zareagovala mluvčí policie Zdena Papežová, v Rybářích se jedná o místní úpravu. "Nepodceňujeme to. Stav na Sokolovské ulici bězně monitorujeme, ale není to naše priorita. Spíše se zaměřujeme na silniční kontroly," uvedla.
To, zda řidiči na Sokolovské ulici respektují dopravní omezení, kontroluje podle ní tedy především městská policie.
"Sice nechápeme, proč by to mělo být věcí hlavně městské policie, je ale pravda, že dopravní značení v daném úseku v Rybářích je dost nešťastné," konstatoval zástupce velitele městské policie Jan Trojáček. Na mysli tím má právě označení, že dopravní obsluha má do daného území vjezd povolen. "To se týká nejen lidí, kteří v daném území podnikají, ale bydlí," upřesnil Trojáček.
Podle Trojáčka člověk může i v tomto úseku zaparkovat před domem i přes zákaz vjezdu.
"To ale pouze za předpokladu, že tam není značka omezující stání," doplnil zástupce šéfa městské policie s tím, že i přesto karlovarští strážníci problematické místo na Sokolovské ulici kontrolují a udělili zde už několik pokut.
Podle velitele městské policie Marcela Vlasáka je jádro problému právě v povoleném vjezdu dopravní obsluhy. "Přestupek se v takových případech pak hůře dokazuje. Sokolovskou ulici ale monitorujeme. Když se například před časem opravovala její dolní část a byla tehdy také uzavřená, vybrali jsme za měsíc téměř sto tisíc korun na pokutách," dodal.

zdroj: www.denik.cz

Videa

19. září 2008 v 20:20 Videa

OMSI - Projekt Karlovy Vary 3.0 (WIP) Linka číslo 4 Tržnice-Křižikova, Citybus Renault:

OMSI - Projekt Karlovy Vary 3.0 (WIP) Linka číslo 12 Tržnice-Čankovská-Tžnice, Citybus Renault:

Linka číslo 13 MHD Karlovy Vary

*-Stará Role, sídliště - Stará Role - U Kostela - Pivovar

Sadová ulice v Karlových Varech:

19. března 2004 přestala jezdit linka MHD číslo: 4 přes Sadovou ulicí. Dnes vám přinášíme tři krátká videa z provozu této linky v Sadové ulici.
Omezení na linkách MHD dne 20.9.2008

19. září 2008 v 14:55 MHD Karlovy Vary

Dne 20.9. dojde z důvodu konání 63. ročníku cyklistického závoduPraha - Karlovy Vary - Praha k omezení na linkách MHD. Omezení se dotkne linek č. 1, 2, 5, 6, 7, 8, 10, 13, 14, 15 a 17. V době od 11.30 do 13.30 hodin může na těchto linkách dojít ke zpoždění až 30 minut. Linka č. 1 nepojede v této době od Tržnice k Lázním III. Linka č. 2 bude v době od 11.00 do 13.45 hodin ukončena u Lázní I. Spoj vyhlídkové linky č. 91 ve 13.00 hodin z Divadelního náměstí nepojede v úseku Divadelní náměstí - Tržnice.

Iveco Daily

12. září 2008 v 18:33 MHD Karlovy Vary
Včera vyjel do ulic Karlových Varů nový přírustek dopravního podniku Karlovy Vary, jedná se o midibus Iveco Daily.

Autobusy značky Karosa budou vyřazeny

10. září 2008 v 17:40 MHD Karlovy Vary
DP Karlovy Vary nabízí k prodeji městský autobus KAROSA B731.1657 evidentní číslo 322 a předměstský autobus KAROSA B732.20 evidentní číslo 300.

Uzavření Sokolovské ulice přidělalo motoristům vrásky

8. září 2008 v 19:30 Dopravní informace
Úlek a zmatenost. To byly pocity, které zažívali někteří řidiči, kteří v sobotu ráno chtěli projíždět Sokolovskou ulicí. Ta totiž byla podle harmonogramu její rekonstrukce právě v sobotu ráno uzavřena. Dopravní omezení zde budou dlouhodobá. Motoristé tak budou muset využívat objízdných tras.
"Ještě včera tady bylo vše normální, a najednou v sobotu ráno bylo vše jinak. Připadá mi to jako lehkovážnost stavební firmy i magistrátu, takto během noci pozměnit značení. Navíc nechápu, proč ta ulice byla uzavřena na víkend, to mi hlava nebere," posteskl si řidič Martin Bárta. "Chápu, že oprava je důležitá, ale takové náhlé kroky opravdu nemůžu vzít jako ideální řešení," dodal řidič.
Karlovarský magistrát však tato nařčení motoristů odmítá.
"Chápeme, že některým motoristům mohla uzavírka způsobit starosti, ale není pravda, že bychom ulici uzavřeli bez toho, aby o tom lidé věděli. Informace o tomto projektu už několikrát během řady měsíců prošly médii, byly v Radničních listech a také jsou na našem webu a na vývěsní tabuli na magistrátu," oponoval Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarské radnice. "Vše tedy postupuje podle dohody se stavební firmou a není to náhlá uzavírka. Vše je podle stanoveného harmonogramu a na základě řady jednání se stavbaři," dodal mluvčí Pokorný.
Sokolovská ulice je tedy podle něj od soboty uzavřená v plánovaném rozsahu, to znamená od křižovatky s ulicí Celní ke křižovatce s ulicí Čankovskou.
"Vjezd do této části bude povolen vozidlům dopravní obsluhy, zásobování, veřejné hromadné dopravy osob a integrovaného záchranného systému," uvedl Pokorný.
V uvedeném úseku Sokolovské ulice bude zřízen jednosměrný provoz od křižovatky s Železniční ulicí po křižovatku s ulicí Čankovskou. Ve směru od křižovatky Sokolovské a Dolní Kamenné směrem do centra bude vyloučen veškerý provoz (jednosměrná ulice). Od křižovatky Sokolovské a Čankovské směrem ke křižovatce Sokolovské a Dolní Kamenné nebude vjezd vozidel omezen. Pro provoz na Sokolovské ulici a v ulicích Celní, Buchenvaldské, Majakovského, Železniční, Kosmonautů, Dělnické a Požární je zpracována situace (výkres), která je vyvěšena ve vstupním vestibulu budovy Magistrátu města Karlovy Vary na Moskevské ulici.
"Tento výkres obsahuje i dopravní značení na vybraných příjezdových komunikacích k Sokolovské ulici," dodal mluvčí.
Ode dneška budou zahájeny intenzivní práce na rekonstrukci Sokolovské ulice v uvedeném uzavřeném úseku. "Před zahájením prací v jednotlivých místech bude probíhat takzvaná pasportizace okolních domů, to znamená dokumentování jejich stávajícího stavu. Cílem pasportizace je dokladovat stav domů, případně jiných stavebních objektů, před prováděním rekonstrukčních prací za účelem případného porovnávání stavu stavebních objektů před rekonstrukcí Sokolovské ulice a po ní," informoval Pokorný.
Rekonstrukci provádí společnost Stavby silnic a železnic, a.s., pasportizaci provede spol. BARTOŠ - ENGINEERING. Při dokumentování stavebních objektů budou její pracovníci vstupovat do jednotlivých bytů, každý pracovník bude vybaven pověřovací listinou od zhotovitele.
Při hutnění spodních konstrukčních vrstev komunikací bude docházet k vibracím, jež se částečně přenesou do okolních domů. Tyto práce zahájí stavbaři zhruba ve druhé polovině září 2008 a provedou je s maximálním ohledem k okolním stavbám.
"O harmonogramu těchto prací a postupu občanů při případných poruchách na domech způsobených rekonstrukcí budeme informovat v dalších zprávách," přislíbil Pokorný.
zdroj: www.denik.cz

Výluka Bečov nad Teplou - Karlovy Vary

4. září 2008 v 16:54 Dopravní omezení
Na trati mezi stanicemi Bečov nad Teplou a Karlovy Vary, Dolní nádraží ode dneška do 23. září platí výluka. Účelem výluky je rekonstrukce mostu na 34. kilometru, přejezdu na 45. kilometru, čištění skalních masivů a dalších prací. Po dobu výluky jsou všechny vlakové spoje v úseku Bečov nad Teplou - Karlovy Vary, Dolní nádraží nahrazeny autobusovými spoji, pro které platí stejný jízdní řád jako pro vlaky. Přeprava cestujících na vozíku, přeprava jízdních kol a přeprava kočárků je omezena v závislosti na kapacitě daného autobusového spoje. Objízdná trasa náhradní autobusové dopravy je vedena následovně: Bečov nad Teplou (vlaková stanice Bečov nad Teplou - ul. Mariánskolázeňská - ul. Karlovarská) - II/230 - I/20 - Vodná - Krásný Jez - Teplička - Kfely - Cihelny - Březová - Karlovy Vary, Doubí (ul. Studentská) - Karlovy Vary (ul. Plzeňská - ul. Západní - vlaková stanice Karlovy Vary d.n.). Dopravce VIAMONT a.s. se předem omlouvá za případné komplikace, které by cestujícím mohly v období této výluky při cestování vzniknout.

Zastávka Lázně III přemístěna

2. září 2008 v 19:42 MHD Karlovy Vary
Konečná zastávka Lázně III linek číslo 1 a 4 je přemístěna do Sadové ulice poblíž vojenského ústavu. Zde se pokládal na chodník nový asfaltový koberec.

Dopravní Podnik uveřejnil výlukové jízdní řády

1. září 2008 v 15:38 MHD Karlovy Vary
Dnes Dopravní podnik Karlovy Vary uveřejnil výlukové jízdní řády platné od soboty 6.9.2008. Výlukové jízdní řády: Linka č:1 Lázně III - Tržnice - Horní Nádraží - Elite - Rozcestí u Koníčka - Dvory - Tašovice - Globus. Linka č: 9 Tržnice - Rozcestí u Koníčka - Na Kopečku - Stará Role - Čankov. Linka č: 13 Stará Role, sídliště - Okružní - Stará Role - U Kostela - Pivovar - Horní Nádraží - Tržnice - Lanovka Imperial. Linka č: 15 Lidická - Tržnice - Rozcestí u Koníčka - Stará Role. Linka č: 22 Tržnice - Rozcestí u Koníčka - Tesco - Hory. Linka č: 51 Garáže MHD - Drahomíra - Lidická - Tržnice - Horní Nádraží - Elite - Rozcestí u Koníčka - Stará Role.
* - odkazy www.dpkv.cz ( stránky dopravce )