Červenec 2008

Omezení MHD během Srpna

30. července 2008 v 19:03 MHD Karlovy Vary
Během srpna začne očekávaná rekostrukce Sokolovské ulice v Karlových Varech. Výluky během stavby: Linka číslo 1 pojede z horního nádraží po průtahu do stanice Rozcestí u koníčka, linka číslo 9 pojede ze stanice Tržnice po průtahu do stanice Rozcestí u Koníčka. Linka číslo 12 pojede beze změn. Linka číslo 13 pojede po své trase do stanice Pivovar, dále pojede po trase U Kostela - Konečná - Stará Role - Krátká - Stará Role, sídliště. Linka číslo 22 na trase Tržnice - Rozcestí u koníčka pojede po průtahu. Linka číslo 51 - odkloněna v úseku Horní nádraží - rozcestí u Koníčka po průtahu.

Obyvatelé Lokte si stěžují na hlučný vlak

27. července 2008 v 10:21 Karlovarský Kraj
Před dvěmi lety obnovily České dráhy provoz na kilometrovém úseku mezi hlavním nádražím a stanicí Loket předměstí. Spoj využívá minimum cestujících. Vlaky, které tam projedou asi šestnáctkrát za den, podle místních obyvatel zbytečně ruší.
Obyvatelé Lokte si stěžují na to, že vlak, který projíždí okolo jejich domů, pokaždé několikrát zahouká a považují to za zbytečné. Jenže strojvůdci musí dodržovat bezpečnostní předpisy. "Vlak musí houkat celkem čtyřikrát, před místy jako je tunel, most a železniční přejezd," vysvětluje Anna Kodysová, Správa železniční dopravní cesty.
Úsek leží na někdejší železnici mezi Loktem a Horním Slavkovem a Krásným Jezem. Provoz na této patnáctikilometrové trati zrušily jako ztrátový České dráhy v roce 1997. Dnes je kolejiště zarostlé, drážní zařízení zčásti rozkradené a zčásti zdevastované. Především v pětitisícovém Horním Slavkově se s tím dodnes nesmířili. Zprovoznění loketského úseku se v regionu pokládá za příslib obnovení celé železnice.
Správa železniční dopravní cesty teď projednává s krajem s městem a s hospodářskou radou, jestli dojde k obnovení železnice mezi Horním Slavkovem a Loktem. Podle některých odhadů by realizace stavby přišla na 300 milionů korun. Skeptici říkají, že je to velmi střízlivý odhad.

Spanilá jízda Karlovarské Veteran Rallye 2008 dne 2.8.2008

24. července 2008 v 9:38 Dopravní informace
Dne 2.8.2008 se bude konat v Karlových Varech další ročník spanilé jízdy Karlovarské Veteran Rallye.
Trasa průjezdu:

1. etapa (8.30 - 9.30 h)
- Slovenská, Mariánskolázeňská, Mírové náměstí, Mariánskolázeňská, Nová louka, Divadelní náměstí, Vřídelní, I. P. Pavlova, Lázeňský most, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, Horova, náměstí Republiky, Západní, Tuhnický most (dále po průtahu a mimo město);

2. etapa (14.00 - 15.00 h) Krokova, Lidická, Jiráskova, Máchova, Polská, Lidická, Havlíčkova, Bezručova, Horova, náměstí Republiky, Dr. Janatky, Moskevská, Šumavská, Kpt. Jaroše (k OC Varyáda), Závodní (cíl u OC GLOBUS);

hromadný odjezd cca v 18.00 h
(od OC GLOBUS) Studenstká, Plzeňská, Západní, Šumavská, Moskevská, Krále Jiřího, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, Bezručova, Na Vyhlídce, U Imperiálu, Mariánskolázeňská, Slovenská.

Uzavírky v Karlových Varech

24. července 2008 v 9:36 Dopravní omezení

Omezení dopravy: Místní komunikace

  • V době od 1.4.2008 do 31.8.2008 budou probíhat v ulicích nám. Dr. M.Horákové, Jaltská a v části ulice Dr. D. Bechera (od křižovatky s ulicí Jaltská po úroveň s pěší zónou - ul. Zeyerova) výkopové práce z důvodu výměny stávajícího horkovodu. V uvedené době nebude možno v těchto ulicích parkovat. Průjezd motorových vozidel bude v průběhu stavebních prací umožněn.
  • V době od 9.5.2008 do 30.9.2008 bude probíhat postupná oprava místní komunikace ul. Západní v úseku od křižovatky s ul. Šumavská po okružní křižovatku u Dvorského mostu. Opravy budou probíhat za provozu a budou řízeny přechodným dopravním značením.
  • V době od 16.6.2008 do 15.11.2008 bude z důvodu stavebních prací uzavřen most nad železniční tratí v ul. U Trati v Karlových Varech. Objízdná trasa bude vedena ulicemi: U Trati, Teplárenská, Dubová, Jáchymovská, Fričova, U Trati. Trasa pro pěší bude vedena ulicemi: U Trati, F.X.Šaldy, Štúrova, Vilová, Příkopní, Lomená, U Trati.
  • V době od 2.6.2008 do 21.7.2008 bude z důvodu opravy krytu místní komunikace částečně uzavřena ul.Havlíčkova, Lidická, Krokova, Pražská. Provoz bude střídavě veden po polovinách vozovky.
  • V době od 2.6.2008 do 31.12.2008 bude z důvodu probíhající výstavby budov v ul. Pod Jelením skokem č.4 a 6 provedena bezpečnostní uzavírka na pěších komunikacích.
  • V době od 11.6.2008 do 28.7.2008 bude z důvodu opravy krytu komunikace částečně uzavřena ul. Vítězná. Frézování bude probíhat za provozu, označník MHD bude posouván dle aktuálních potřeb stavby.
  • V době od 18.7.2008 - 10:00 hodin do 20.7.2008 - 07:00 hodin bude z důvodu pořádání kulturní akce megakoncertu skupiny Whitesnake na AC Startu uzavřena místní komunikace za benzinovou stanicí v Tuhnicích.
  • Dne 29.7.2008od 07:00 do 20:00 hodin bude z důvodu montáže jeřábu uzavřena část Divadelního náměstí a to spojnice mezi křižovatkami ulic Nová Louka a Divadelní ulice.

Opravy Sokolovské ulice zahájí v srpnu

24. července 2008 v 9:33 Dopravní omezení
Rekonstrukce by měla zahrnovat letos investici ve výši 50 milionů korun. Kromě zmíněné opravy této komunikace se v Karlových Varech dělají i další rekonstrukce.
"Kvůli opravě Sokolovské ulice se už konala koordinační schůzka. Další je naplánována na 25. července," uvedl Lukáš Pokorný, mluvčí magistrátu. "Rekonstrukce by měla zahájit začátkem srpna směrem od rozcestí U Koníčka k archivu," dodal mluvčí.
V současné době se pracuje také na rekonstrukci místní komunikace v Šumavské ulici až k novému přemostění. "Jedná se například o položení nového povrchu, ale i o úpravu povrchu, úpravu podloží, vpustí a chodníků," dodal Pokorný.
Během tohoto měsíce se pracuje také na pokládce asfalto-betonové směsi. Termín dokončení je stanoven na 21. října. "Předpokládáme však, že budou práce hotové dříve," dodal Pokorný.
Dále se pracuje také v ulicích Chebská, Vítězná a Západní, které jsou rekonstruovány Ředitelstvím silnic a dálnic v rámci komunikací dotčených výstavbou průtahu městem.
"Rekonstrukcí je skutečně celá řada, ale zatím se na nich pracuje v souladu se stanoveným harmonogramem a řada firem také dokončuje práce s určitým předstihem," dodal mluvčí magistrátu.

Omezení: oprava ulice Sokolovská

13. července 2008 v 12:04 Dopravní omezení
Každým dnem začne očekavaná rekonstrukce Sokolovské ulice. tato stavba je rozdělena na dvě etapy. První etapa je úsek od Kruhové Křižovatky Dolní Kamenná - Pivovar, příští rok bude ulice Sokolovská zcela dokončena. Tato stavba přinese dopravní omezení. Lidé se budou muset po dobu stavby obejít bez kloubových autobusů a tím přes Rybáře nepojede linka číslo 15 a 22.

Zastávka Lázně I přesunuta

13. července 2008 v 11:48 Mezinárodní filmový festival KV
Po dobu mezinárodního festivalu byla zastávka MHD Lázně I přesunuta o 200 metrů do ulice Mariánskolázeňská. Toto omezení se týkalo linek 2,52,91.

Fotogalerie MFF 43

13. července 2008 v 11:41 Mezinárodní filmový festival KV
Sobota byla posledním dnem mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Dnes vám přinášíme fotogalerii z mezinárodního festivalu. Najdete zde složky car, festivalové linky a jak to vypadalo u hotelu Thermal. Podívejte se zde.