Červen 2008

Linky MFF F1 a F2

29. června 2008 v 8:43 Mezinárodní filmový festival KV
Jako každý rok po dobu mezinárodního filmového festivalu budou v provozu zvláštní festivalové linky označené jako F1 a F2, doprava je na těchto linkách zdarma. LInky budou v provozu od 8:00 hodin 4.7.2008 do 3:00 hodin 13.7.2008. Jízdní řády zde. ( odkaz dopravce www.dpkv.cz )

Nové autobusy Citelis CNG

27. června 2008 v 23:30 MHD Karlovy Vary
Od dnešního dne jsou v provozu nové autobusy značky Iveco Citelis CNG, vozy mají evidentní čísla 400 a 401, vůz 400 jezdil na lince číslo 13 a vůz 401 na lince číslo 3.

Změny v MHD od 1.7.2008

27. června 2008 v 23:02 MHD Karlovy Vary
Od 1.7.2008 bude zahájen v MHD Karlovy Vary letní provoz autobusových linek. dále dochází ke změně na lince číslo 3, která bude nově vedena ze Staré Role přes nové přemostění do Tuhnic a dále po Západní ulici k Tržnici. U linky číslo 1 dochází k časovým úpravám některých spojů, aby byla zajištěna lepší návaznost na linku číslo 10. Dále některé spoje této linky nebudou zajíždět do Tašovic a tím budou mít zkrácenu jízdní dobu.

Stávka zasáhla hlavně dopravu

25. června 2008 v 21:53 Aktualně
Každý kdo se ocitl v úterý 24. června po třinácté hodině na tržnici v Karlových Varech si musel připadat, jako by se zastavil čas. Všude stály zaparkované autobusy městské hromadné dopravy a někteří lidé nechápali, co se vlastně děje.
Důvod tohoto desetiminutového zmrazení dopravy byl jednoduchý - řidiči MHD podpořili generální stávku.
Naštěstí ovšem šoféři protest na rozdíl od některých jiných oborů zkrátili svůj protest na deset minut. "Já osobně jsem byl ochotný stávkovat i delší dobu, ale nakonec jsem se rozhodl pouze pro deset minut. Chtěl jsem tak symbolicky dát najevo svůj nesouhlas s vládními reformami, které se mi nelíbí. Nevím však jestli cestující naši inciativu chápou," uvedl řidič městské hromadné dopravy Vladimír Mach.
Řada lidí skutečně s rozhodnutím řidičů omezit dopravu nesouhlasila.
"Podle mě je toto nevhodný způsob protestu, protože řidiči do stávky zatáhli i cestující. Ono se deset minut zdá jako krátká doba, ale v tuto dobu jezdí autobusy nejvíce lidí a tak to řadu cestujících zdrželo, včetně mě," posteskla si Jitka Štychová.
Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou by se lidé marně obraceli také na karlovarský magistrát, kde stávkovalo několik desítek Řada lidí skutečně s rozhodnutím řidičů omezit dopravu nesouhlasila.
"Podle mě je toto nevhodný způsob protestu, protože řidiči do stávky zatáhli i cestující. Ono se deset minut zdá jako krátká doba, ale v tuto dobu jezdí autobusy nejvíce lidí a tak to řadu cestujících zdrželo, včetně mě," posteskla si Jitka Štychová.
Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou by se lidé marně obraceli také na karlovarský magistrát, kde stávkovalo několik desítek Řada lidí skutečně s rozhodnutím řidičů omezit dopravu nesouhlasila.
"Podle mě je toto nevhodný způsob protestu, protože řidiči do stávky zatáhli i cestující. Ono se deset minut zdá jako krátká doba, ale v tuto dobu jezdí autobusy nejvíce lidí a tak to řadu cestujících zdrželo, včetně mě," posteskla si Jitka Štychová.
Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou by se lidé marně obraceli také na karlovarský magistrát, kde stávkovalo několik desítek úředníků.
"Vzali jsme si hodinové náhradní volno, které si pak budeme napracovávat," uvedl Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarského magistrátu.
Ke stávce si připojeli i strojvedoucí, kteří stávkovali od 13.00 do 14.15. "Měli jsme připravený plán, který měl zajistit, aby se tato zpoždění nepřesouvala i do odpoledních hodin," konstatoval Ondřej Kubala, mluvčí Českých drah.
Celkově se stávky zúčastnilo po celé republice přes milion lidí.
zdroj:http://karlovarsky.denik.cz, Jan Havelka

Řidiči MHD podporují stávku

21. června 2008 v 23:54 Aktualně
KARLOVY VARY - Na úterý 24. června plánují šoféři karlovarské hromadné dopravy protest.
Ke generální stávce, kterou na úterý 24. června vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů, se připojí i pracovníci Dopravního podniku Karlovy Vary. Jakou formu protestu řidiči nakonec použijí, zatím není ještě zcela rozhodnuto.
Mezi odboráři a vedením dopravního podniku došlo k intenzivním jednáním.
"Řidiči původně chtěli zastavit hromadnou dopravu na celou hodinu. Tato možnost se nám ovšem zdála nepřípustná. Během čtrnácti dnů jsme s odboráři jednali několikrát. Nakonec jsme se s nimi dohodli, že dopravu 24. června přeruší pouze na deset minut od třinácti hodin. Pokud bude tato dohoda platná, tak pro naše cestující nebude stávka nijak velkým problémem. Samozřejmě však všichni řidiči nejsou organizováni, proto se třeba někteří ke stávce nepřipojí," konstatoval Pavel Bohánek, ředitel společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary.
Podle Bohánka společnost s touto stávkou nesouhlasí. "My si nejsme vědomi toho, že by naši zaměstnanci měli důvod stávkovat formou nějakých přerušení dopravy. Pokud se jim nelíbí například vládní reformy, určitě mají právo stávkovat, ale tak, aby neohrozili naše cestující a zakázky," dodal Bohánek.
Tomáš Gazárek, předseda odborové organizace Dopravního podniku Karlovy Vary, včera odmítl vysvětlit důvody stávky a její konečnou formu.
"Cestující se vše dozvědí na letácích, do médií se k tématu vyjadřovat nechci," uvedl Gazárek.
Většina cestujících považuje desetiminutové přerušení za nejvyšší možnou prodlevu. "Myslím, že by řidiči měli protestovat ke konkrétním lidem a ne si brát jako rukojmí cestující. Pokud chtějí na něco upozornit, ať zvolí seriózní a inteligentní formu. Asi mají právo stávkovat, ale my za jejich problémy nemůžeme," shodli se lidé.
zdroj: www.denik.cz

Nový Citelis CNG

20. června 2008 v 23:26 Fotogalerie
Dnes vyjel nový nízkopodlažní vůz Dopravního Podniku Karlovy Vary Iveco Citelis 12,8m CNG, premieru mněl dnes vůz na lince číslo 13. Nový vůz je zajímavým hlavně svoji metalízou. Vůz dostal evidenční číslo 399. Každým dnem se očekává že do Karlových Varů dorazí tři vozy tohoto typu ale v klasických barvách DPKV. První vůz z letošní dodávky Citelisů na CNG včera dorazil okolo sedmé hodiny do garážích dopravního podniku. Více fotografií zde.

Fotogalerie: Denis Hopper párty Karlovy Vary

19. června 2008 v 10:00 Fotogalerie
Dnes vám přinášíme fotogalerii z Denis Hopper párty , která se konala tuto sobotu v Karlových Varech. Podívejte se zde.

Fotogalerie " Veterán Rally"

19. června 2008 v 9:49 Fotogalerie
Dnes vám přinášíme fotogalerii z Veterán Rally, která se konala nedavno v Karlových Varech. Podívejte se zde.

Ligneta zajíždí k OC Globus

17. června 2008 v 14:15 Karlovarský Kraj
Společnost Ligneta upravila linku číslo: 421705 a zajíží nové k obchodnímu centru OC Glubus. Tato linka jede z Chodova a jede přes nákupní centra OC Globus, Tesco a Varyada, dále pokračuje na Dolní nádraží v Karlových Varech, jízdní řád zde ( odkaz www.ligneta.cz )


Dnes začala výluka na lince č:5

16. června 2008 v 23:32 MHD Karlovy Vary
Dnes jak jsme vás již informovaly začala výluka na lince číslo 5. Tato linka je ukončena ve stanici Bohatice náměstí, zastávka Bohatice je obsluhováno výlukovou linkou číslo 35. Ostatní už můžete vidět.

Dopravní omezení během 1. Karlovarského karnevalu

13. června 2008 v 14:43 MHD Karlovy Vary
V neděli 15.6.2008 od 11.00 do 14.00 hodin se koná 1. Karlovarský karneval. V této době dojde k omezení provozu linek MHD v ulicích Moskevská, nám. Dr. M. Horákové, I.P.Pavlova a Zahradní. Linky č. 2 a č.10 budou odkloněny po Západní ulici a linka č. 1 v této době nepojede k Lázním III. Zpoždění může vzniknout i na lince č. 4. Děkujeme za pochopení.

Zastávka Stadion ZM přemístěna

13. června 2008 v 14:39 MHD Karlovy Vary
Mezi železniční přejezdem a novou kruhovou křižovatkou na Tuhnický most silničáři frézují povrch vozovky. Zastávka Stadion ZM je přemístěna o cca 10 metrů v obou směrech. Někteří řidiči ale tuto zastávku nerespektují protože je v nepřehledném místě a navíc zde autobusy nabírají spoždění až 15 minut. V místě se tvoří kolony dlouhé cca 500 metrů.

Výluka na lince č. 5 v Bohaticích od 16.6. do 15.11.2008

10. června 2008 v 13:39 MHD Karlovy Vary
Z důvodu opravy přemostění železniční trati v ulici U Trati dojde od 16.6. do 15.11.2008 k ukončení linky č. 5 v Bohaticích na náměstí. V tomto období bude zavedena náhradní autobusová výluková linka č. 35 ( odkaz www.dpkv.cz - dopravce MHD v Karlových Varech ) v trase Bohatice - Sedlecká - Růžový Vrch sídliště - Bohatice. Ranní školní spoj v trase Bohatice - Dalovice a Dalovice - Bohatice - Růžový Vrch sídliště bude zachován, ale z důvodu objížďné trasy pojede o několik minut dříve.

Dostavba objezdů se neobešla bez problémů

10. června 2008 v 13:18 Media servis
Zmatky a chaos. Tak to v pondělí ráno vypadalo v karlovarské čtvrti Rybáře v úseku mezi Kauflandem a Lidlem, který byl od pátku zcela uzavřen kvůli dostavbě dvou kruhových objezdů.
Práce zde měly skončit během nedělního odpoledne, což se také podle Radomila Havrdy, šéfa Ředitelství silnic a dálnic Karlovy Vary, stalo.
Jenomže auta do tohoto úseku byla vpuštěna až teprve včera ráno. Ani sám Havrda ještě včera odpoledne nevěděl, kde konkrétně nastala chyba. Problémy totiž neměli jen řidiči osobních aut, ale především autobusů městské hromadné dopravy, které v té době byly plné Karlovaráků spěchajících do práce.
"Ještě v sedm hodin ráno byly křižovatky uzavřené, autobusy musely jezdit odklonovými trasami a desítky lidí se tak dostaly do práce a do škol pozdě. Zarážející je, že práce byly ukončeny v neděli v devatenáct hodin a podle dělníků byly potřeba tři hodiny na zatvrdnutí asfaltu.
Otevření až v sedm hodin ráno druhý den je tedy velké selhání stavební firmy," kritizoval student Jan Pech.
Nejhůře na tom přitom byli cestující, kteří čekali na aubusy v Rybářích na obvyklých stanovištích. Ty ale pro ně přijet nemohly.
"Autobusy byly na trasu vpuštěny až v půl osmé ráno. Vůbec jsme s tím nepočítali a oficiální důvod stále neznám. Stavbaři údajně dokončili stavbu včas, ale jiná firma včas neupravila značení. To, co se dělo dnes ráno, bylo opravdu drama. Firma totiž přidělala problémy i nám. My to sice zvládli, ale poškodili jsme cestující," postěžoval si ředitel Dopravního podniku Pavel Bohánek.
I podle šéfa Havrdy měl být úsek zprůjezdněn už dříve. "Dozvěděli jsme se o tom ráno, kdy situaci řešil stavební dozor. Stále ale nevíme, proč nedošlo k odstranění závor a přeinstalování značek," konstatoval šéf stavební firmy.
I když byly křižovatky i se všemi novými nájezdy průjezdné už včera, na některých místech však stále visí značky, že z průtahu se řidiči na sjezd do Rybář nedostanou.
www.denik.cz!!! Fotogalerie z výluky " Rozcestí u Koníčka!!!

7. června 2008 v 21:54 Fotogalerie
Od dnešního rána je uzavřen úsek Rozcestí u Koníčka pro veškerou dopravu včetně pro MHD a linkovou dopravu. Dnes byl náš redaktor na místě a připravil pro vás několik fotografií a jednu video ukázku.

Omezení MHD

2. června 2008 v 22:55 MHD Karlovy Vary
z důvodu dokončovacích prací na kruhových objezdech na Sokolovské ulici a jejich úplného uzavření dojde od soboty 7.6. od 6.15 hodin do neděle 8.6. k odklonění linek č. 1, 3, 9, 13, 15, 22 a 51.
Změna ve vedení linek:
· Linkač. 1 :V úseku Tržnice - Dvory bude odkloněna přes zastávky Západní, Depo ČD, Stadion ZM a Kpt. Jaroše.
· Linka č. 3 : V úseku Tržnice - Borová pojede přímo bez zastávky po průtahu.
· Linka č. 9 : V úseku Tržnice - Na Kopečkupojede přímo bez zastávky po průtahu.
· Linka č. 13: V úseku Pivovar - Truhlářská bude odkloněna přes zastávky U Kostela, Vančurova, Stará Role, Školní a Krátká.
· Linka č. 15: V úseku Tržnice - Okružní pojede přímo bez zastávky po průtahu.
· Linka č. 22: V úseku Tržnice - V Aleji bude odkloněna přes zastávky Západní, Depo ČD, Stadion ZM, Kpt. Jaroše a Moser.
· Linka č. 51: Vedena po trase Garáže MHD - … - Tržnice - Elite - Horní nádraží - Pivovar - U Kostela - Vančurova - Stará Role - Školní - Krátká - Okružní.
Změna zastávek:
· Zastávky Rozcestí u Koníčka, Chebská a Sklářská budou po dobu výluky zrušeny.
· Zastávka U Kostela bude po dobu výluky zřízena obousměrně.

Trať 144 se možná dočká obnovy

1. června 2008 v 8:47 Karlovarský Kraj
Už více než deset let nefunguje železniční trať z Lokte do Horního Slavkova a teď to vypadá, že by se mohla znovu zprovoznit. Správa železniční dopravní cesty si nechala vypracovat průzkum, ze kterého vyplývá, že náklady na obnovu by se mohly vyšplhat až na 150 milionů korun.¨
Technická studie počítá s tím, že trať budou využívat hlavně těžební společnosti. V takovém případě by provozovatel železnice mírně vydělával. Podle studie by rekonstrukci tratě platilo více organizací. "Na společné investici by se podílela Evropská unie, železnice a případní těžaři," říká Anna Kodysová mluvčí Správy železniční dopravní cesty.
Předseda představenstva jedné z největších těžařských společností v regionu říká, že o takových plánech zatím neslyšel. Železnici budou těžaři využívat jen za určitých podmínek. Překladiště musí být mimo město, důležitá je cena za přepravu a kapacita tratě. "Největší problém je s tou propustností tratě. Ta na takovou zátěž nebyla stavěná a to se jednoduše předělat nedá," předkládá možné technické problémy Miroslav Kolbasa, předseda představenstva KMK Granit a.s.
Není tedy zcela jisté, zda bude technicky proveditelné trať obnovit i pro nákladní dopravu a zda se najde dostatek financí. O tom jestli radnice podpoří obnovu tratě rozhodnou slavkovští zastupitelé v březnu příštího roku.