Červenec 2007

Uzavírka ulice Bezručova

31. července 2007 v 15:08 MHD Karlovy Vary
Od 5. srpna 2007 bude uzavřena ulice Bezručova v centru Karlových varů. Objízdná trasa pro osobní a nákladní dopravu povede přes ulice Lidická, Stará Kysibelská a Vítězná. Autobusová doprava městské hromadné dopravy pojede ze stanice Nemocnice přes ulice Americká a Vítězná ( a zpět ) Výluka platí pro linky číslo 2,7,8,13,15,51,52 a 91. Cestujícímusejí počítat s požděním cca 5 minut v obou směrech.

Veterán Rallye omezí dopravu v centru Karlových Varů

31. července 2007 v 14:44 Dopravní omezení
V sobotu 4. srpna 2007 se bude v Karlových Varech konat Veterán Rallye. S určitým omezením je tedy třeba počítat v následujících lokalitách, kde budou automobily projíždět:
I. etapa
8.00 - 8.20 hod. - Slovenská, Mariánskolázeňská, Divadelní náměstí, Nová Louka, Vřídelní, I. P. Pavlova, Lázeňský most, Dvořákovy sady, Dvořákova lávka (na prostranství před Thermalem).
9.00 - 10.00 hod. - Dvořákova lávka, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, okružní křižovatka, Bezručova, Na Vyhlídce, Pražská silnice, Svobodova, Okružní, Borová, Nad Dvorem, Sokolovská, Chebský most, Horova, okružní křižovatka, nábřeží Osvobození, I. P. Pavlova, Karla IV., Lázeňský most, Dvořákovy sady,
Dvořákova lávka - (na prostranství před Thermalem).
II. etapa
14.30 - 15.30 hod. Dvořákova lávka, Dvořákovy sady, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, okružní křižovatka, Vítězná, Stará Kysibelská, Lidická, Jiráskova, Máchova, Polská, Lidická, Havlíčkova, Bezručova, Na Vyhlídce, U Imperiálu, Slovenská, Mariánskolázeňská, Nová Louka, Divadelní náměstí, Vřídelní, I. P. Pavlova, Lázeňský most, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, Varšavská, Horova, náměstí Republiky, Západní, Dr. Janatky, Moskevská, Šumavská, Západní, Chebský most, Sokolovská, Hybešova, (Dolní Kamenná - parkoviště firmy LIDL - Dolní Kamenná), Sokolovská, Chebská, Kpt. Jaroše, (OC Varyáda - cíl).
17.45 - 18.00 hod. (od OC Varyáda) Kpt. Jaroše, Závodní (na parkoviště Krajského úřadu Karlovarského kraje).
V cca 18.00 hod. hromadný výjezd z parkoviště krajského úřadu na trasu: Závodní, (I/20, kruhový objezd, I/20), Plzeňská, Západní, Šumavská, Moskevská, Krále Jiřího, Sadová, Zahradní, nábřeží Osvobození, I. P. Pavlova, Karla IV., Vřídelní, Divadelní náměstí, Nová Louka, Mariánskolázeňská, Slovenská - dojezd do cíle v Autocampu Březová je plánován cca ve 20 hodin.
Závod se jede za běžného silničního provozu a za podmínek dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Trasy sportovní akce budou zajištěny pořadatelskou službou, která bude označena, a s podporou Městské policie Karlovy Vary.

Karlovy Vary : Ulice Nákladní a Jáchymovská celoplošná oprava

23. července 2007 v 21:10 Dopravní informace
Ulice Nákladní a Jáchymovská Od středy 25. července do 12. srpna budou probíhat celoplošné opravy ulic Nákladní a Jáchymovské. v Karlových Varech. Rekonstrukci Jáchymovské ulice předcházejí ještě opravy chodníků a zastávek MHD, které měly být zahájeny už v tomto týdnu. Po dobu oprav bude na uvedených komunikacích částečně omezen provoz.

Zájezd s redakcí dpkv.bus.cz

18. července 2007 v 21:41 Aktualně
Redakce dpkv.bus.cz pro Vás připlavila zájezd o výkendu od 24.srpna do 26.srpna. Do hlavního města Prahy,cena je 1000 Kč která zahrnuje pobyt v příjemných chatičkách v samotném hlavním městě. Program zájezdu je náštěva technického muzea a 3D kina (a další spetření programu)cena již zahrnuje cestovné z Karlových Varů do hlavního města Prahy a zpět. Záloha činí 500 Kč a zbytek při odjezdu.Máte-li zájem piště mi na e-mail Myslbek@seznam.cz , mestskadoprava@seznam.cz nebo Somethingfree@seznam.cz nejpozději do 15.srpna

Tržnice - centrála mhd ( jaký bude osud )

11. července 2007 v 18:10 Media servis
Hlavní přestupní stanice " TRŽNICE " změní na určitý čas své místo, nejvhodnější místo připadá Dolní nádraží. pokračování v článku ZDE

!!! Ostrovský most uzavřen !!!

11. července 2007 v 16:18 Dopravní omezení
Od minulého týdne je uzavřen Ostrovský most pro osobní a nákladní dopravu, objízdná trasa přes Chebský most. Od 11. Července 2007 je také odkloněna také autobusová doprava městské hromadné dopravy a příměstské dopravy. Linka číslo 12 jede po trase Tržnice - Elite - Pivovar neobsluhuje zastávku Horní nádraží, Linka číslo 13 jede po své pravidelné trase Zastávkou Elite jen projíždí. Zastávka Horní nádraží obsluhuje jen linka č: 13 a 51. výluka potrva do pátka 13. Července 2007

!!! Zastávka MHD U Jara dokončena !!!

6. července 2007 v 9:30 MHD Karlovy Vary
Dnešní dnem převzal Dopravní podnik Karlovy Vary zastávku " U Jara " v samotném centru Karlových Varu, původní zastávka MHD byla umístěna o cca 20 metrů ve směru Panorama. Nová zastávka je umístěna mimo komunikaci a tím autobusy nebudou brzdit dopravu.
Více fotografii najdete ZDE
!!! Zastávka není zatím v provozu !!!
Redakce DPKV-BUS.cz
Doplněno 23.července 2007
Zastávka městské hromadné dopravy byla přestavěna z důvodu: hlavní dodavatel stavby ulice Ondřejská postavila zastávku bez možnosti najíždění vozu mhd, což způsobovalo když autobus přijel na zastávku byl až cca 40 - 50 cm od chodníku. Zastávka do dnešního dne není stále v provozu.
Doplněno 27. července 2007
Od poledních hodin dne 26. července 2007 je konečně zastávka městské hromadné dopravy v provozu, zastávku obsluhují denní linky 2,7,8,13 a noční linka 51.

Fotogalerie z mff

1. července 2007 v 22:11 Mezinárodní filmový festival KV
Malá fotogalerie zachycující zastávky mezinárodního filmového festivalu a nízkopodlažní vůz na lince F2. V dalších dnech přibudou další. Náhled ZDE

Vozy festivalových linek

1. července 2007 v 14:56 Mezinárodní filmový festival KV
Na linkách mezinárodního festivalu ( F1 a F2 ) jsou nasazovány nízkopodlažní vozy ani letos tomu není jinak.
Linka F1 vůz 365 Karosa Renault Citybus
Linka F2 395 Karosa Irisbus Citelis CNG

Zahájení mff 42 komplikovalo dopravu

1. července 2007 v 14:27 Mezinárodní filmový festival KV
Při zahájení letošního čtyřicátehodruhého ročníku mezinárodního filmového festivalu došlo ke zkolabování dopravy v centru Karlových Varů ( Thermal - Lázně III - Divadelní náměstí - Lázně I ). Autobusy městské hromadné dopravy dopravního podniku například musely couvat ze zastávky Lázně I ( směr OC Varyáda ) až k hotelu Carlsbad Plaza. Situace byla komlikována v celém centru města. Můžeme jen doufat že se situace nebude opakovat a mff proběhne bezpotíží.