Červen 2007

Vodafone BUS

27. června 2007 v 16:12 Mezinárodní filmový festival KV
Letošní mezinárodní filmoví festival v Karlových Varech nabízí několik zajímavých novinek, každý rok byl partnerem O2 ( dříve český telecom ) letos je partnerem festivalu společnost Vodafone. Společnost Vodafone na trase Praha - Karlovy Vary připravil zvláštní linku VODAFONE BUS, doprava pro zákazníky vodafone je zcela zdarma a pro ostatní 50,- kč, kapacita 42 míst
Praha, Dejvice
7:30
13:30
19:30
Karlovy Vary, terminál ( stanice číslo 23 )
10:30
16:30
22:00
*- linka je v provozu od 30.6. - 7.7.2007

Město si nechává zpracovat studii na obnovení lanovky

26. června 2007 v 20:19 Lanové dráhy Karlovy Vary
Vedení karlovarského magistrátu se stále nevzdává představy, že město do několika let obnoví provoz lanové dráhy na Tři kříže. Nyní vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele studie. "V rozpočtu na letošní rok na ni máme půl milionu korun. Studie by měla obsahovat nejen popis samotného tělesa lanové dráhy, ale i její výstupní část či mezistanici Na Vyhlídce včetně nového parkovacího domu.
Zároveň by měla počítat s využitím plochy na vrcholu, kde měl podle původních plánů při výstavbě lanovky stát hotel," informoval náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD), který je projektu lanovky velmi nakloněn. Projekční kancelář vybere vedení města v rámci poptávkového řízení, ve kterém oslovilo čtyři společnosti. "V rámci soutěže musí předložit veškeré podkladové materiály včetně zvolené technologie. Až v případě, pokud se prokáže funkčnost projektu, se budeme zabývat způsoby financování," upřesnil Hybner.
Předpokládané náklady na kolejovou variantu lanovky se pohybují kolem 250 milionů korun. V úvahu přicházejí tři možnosti financování. Buď se město pustí do výstavby samo, což je podle Hybnera s ohledem na současnou hospodářskou situaci Karlových Varů nereálné, nebo získá město dotace z regionálních operačních programů. "Třetí variantou je projekt PPI, který by zafinancoval soukromý investor, přičemž Karlovy Vary by připravily projekt a vložily do akce své pozemky," vysvětlil náměstek primátorky.
Zatím se s podobnou nabídkou na město obrátili podle něho asi čtyři soukromí investoři. Obnovení lanové dráhy však stále více zůstává na papíře. Od začátku by se na něm měli podílet zástupci všech dotčených oganizací, tedy i z Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Pokud se projekt podaří prosadit v zastupitelstvu, se stavbou by se podle náměstka Hybnera mělo začít nejdříve v roce 2010.
článek je publikován s deníku karlovarska ( http://karlovarsky.denik.cz )

Černý pasažér to nemá snadné

26. června 2007 v 20:10 Aktualně
Společnosti, které provozují v regionu autobusové linky městské hromadné dopravy, využívají při boji proti černým pasažérům výhradně služeb externích revizorů. Pro tento způsob kontrol se rozhodl Dopravní podnik města Karlovy Vary i firma Autobusy Karlovy Vary. Považují je za efektivní nejen z hlediska ekonomického, ale i proto, že se revizoři v podstatě nemohou "okoukat" a kontroly jsou potom mnohem účinnější. Dopravní podnik města Karlovy Vary se rozhodl najmout agenturu zaměřenou na kontroly v prostředcích hromadné přepravy zhruba před pěti lety.
Vyřešil tak problém s nesolidním počínáním některých revizorů, kteří vybírali pokuty do vlastní kapsy, uvedl ředitel Pavel Bohánek. "Měli jsme o tom určité signály a potvrdily to i kontroly. Funkce revizorů jsme zrušili a stáli před otázkou, zda přijmout nové, nebo uzavřít smlouvu s agenturou.
Zvolili jsme agenturu a ukazuje se, že to bylo dobře," uvedl Bohánek. Dopravnímu podniku tak odpadly starosti s organizováním kontrol a placením vlastních revizorů. Všechno je nyní starostí smluvního partnera, který pouze předává podniku hlášení o výsledcích kontrol. Podle Bohánka jsou úspěšné a problém černých pasažérů není v současnosti aktuálním problémem. "Samozřejmě k nějakým úniků na jízdném určitě dochází, ale jsou téměř zanedbatelné. Ročně revizoři v Karlových Varech odhalí zhruba 1500 až 2000 lidí bez platné jízdenky," konstatoval Bohánek.
Za jízdu bez platné jízdenky v karlovarské městské dopravě je pokuta 500 korun plus jízdné v případě, že ji hříšník zaplatí do týdne v přepravní kanceláři podniku. Pokud tuto lhůtu překročí, dostane složenku na 1000 korun. O něco nižší sankce, 300 korun, hrozí černým pasažérům odhaleným revizory v autobusech městské dopravy v Sokolově, v Chebu nebo v Aši, kde ji provozuje podnik Autobusy Karlovy Vary. Také on podle ředitele Zdeňka Suchana už řadu let využívá externí kontrolory.
Jak uvedl, pro společnost je to mnohem pohodlnější, než zaměstnávat vlastní revizory. Ale i těch někdy využije. Firma ovšem zavedla ještě jedno preventivní opatření, jež počet černých jízd výrazně redukovalo. "Do autobusů na městských linkách se nastupuje výhradně předními dveřmi. To šanci na jízdu bez platné jízdenky výrazně snižuje," řekl Suchan.
článek je publikován s deníku karlovarska ( http://karlovarsky.denik.cz )

Každý rok dochází k omezení provozu mhd Karlovy Vary v době prázdnin

21. června 2007 v 19:57 MHD Karlovy Vary
Od 1. Července 2007 do 31. Srpna 2007 dochází k omezení provozu na linkách městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Zvláštní jízdní řády platí na linkách číslo: 3, 6, 10, 12 a 15.
linka č: 3
linka je mimo provoz
linka č: 6
interval v době špičky je 15 minut ( běžně 12 minut )
linka č: 10
Linka obsluhuje jen úsek Tržnice - Stadion ZM - Tašovice ( některé spoje jsou ukončeny u Krajského úřadu ) intervaly: špička 30 minut, sedlo 30 - 60 minut, So+Ne 60 -90 minut
linka č: 12
interval v době špičky je 20 minut ( běžně 15 minut )
linka č: 15
Linka je posílane po celý den a supluje linky číslo 3 a 10. Nahrazuje linku číslo 3 na trase Tržnice - Stará Role. Nahrazuje linku číslo 10 na trase Tržnice - Lidická. intervaly: špička 10 minut, sedlo 15 - 20 minut, So+Ne 20 minut
Redakce DPKV-BUS.cz

42. Mezinárodní filmový festival se neobejde opět bez F1 a F2

10. června 2007 v 19:38 Mezinárodní filmový festival KV
Karlovy Vary hostí jako každý rok mezinárodní filmový festival v pořadí již 42, ke každému ročníku patří i zvláštní festivalové linky, které nesou označení F1 a F2. Od minulého roku nedochází k zásadním změnám v jízdním řádu. Jediná vyjímka je prodloužení linky F1 v úseku Hotel Festival - Stará Kysibelská. Přeprava na obou festivalových linkách je zdarma.

Zastávka Stadion ZM přesunuta

7. června 2007 v 15:58 MHD Karlovy Vary
V Karlovarské čtvrti Tuhnice, došlo k přemístění zastávka městské hromadné dopravy Karlovy Vary stadion ZM. Stanice je v obou směrech přesunuta o cca 25 metrů blíže k železničnímu přejezdu.

Obnova zastávek MHD Karlovy Vary

7. června 2007 v 15:57 MHD Karlovy Vary
Během dvou měsíců prošlo částečnou nebo celkovou obnovou zastávek na trase linky číslo šest. Jedná se o stanice: Západní, Depo ČD, plzeňská a na ostrůvku.

Egronet za památkami " Fotogalerie "

6. června 2007 v 9:46 Karlovarský Kraj
Egronet za pámátkami ze dne 19. května 2007. Na hlavních stránkách www.dpkv.wz.cz se 20. května 2007 objevila fotogalerie z tohoto dne, na vaše podněty uvádím odkaz i zde v diskusní skupině. Odkaz ZDE

Redaktor dpkv bus.cz minulí měsíc zavítal do měst na západě čech

6. června 2007 v 9:37
Redaktor Daniel Sládek zavítal do několik měst na západě čech, o jaká se jedná to neprozradíme Fotogalerie z jiných měst jako vždy najdete v levém sloupku " JINÁ MĚSTA " Odkaz ZDE poznámka : připravujeme na tento výkend

Dopravnímu podniku Karlovy vary klesly výnosy o šest milionů korun

6. června 2007 v 9:35 MHD Karlovy Vary
V letošním roce nepočíta dopravní podnik Karlovy Vary se zvýšení jízdného a to přesto že společnost obdržela výnosy o šest milionů korun méně ( 2006 ) než v roce 2005. Důvodem snížení výnosů jsou: poloviční počet stánků na nábřeží Jana Palacha a druhý ztráta z tržeb restaurace Diana. Město Karlovy Vary kompenzuje strátu dotací.

Obnova vozového parku v Karlových Varech pokračuje

5. června 2007 v 6:56 MHD Karlovy Vary
Karlovy Vary obdrží v letošním roce čtyři nízkopodlažní vozy Iveco- Citelis, tyto vozy Dopravní podnik obdržel na konci minulého roku ( prosinec 2006 ), evidentní čísla vozů: 390,391,392 a 393, které splňují přísné evropské normy EEV. Cena jednoho vozu přasahuje sedm milionů korun. Dopravní podnik Karlovy Vary má příslíbeno na tyto dva vozy dotaci z ministerstva dopravy.