Květen 2007

s EgroNetem za památkami v Karlovarském kraji

8. května 2007 v 12:59 Karlovarský Kraj
Dne 19. května 2007 od 8:00 do 15:00 je pro vás připravena výstavní akce. Akce se koná na terminálu dolního nádraží v Karlových Varech. Vystavěna zde bude nejmodernější vozoví park společností Dopravní Podnik Karlovy vary, Ligneta, Cvinger Bus s.r.o. , František Farář, Věra Havlovičová, VV autobusy s.r.o. , ČI-DU, Viamont a České Dráhy. Součástí výstavy bude také prodej občerstvení a upomínkových předmětů. Největší atrakcí bude bezplatná doprava historickými či moderními vozy ( autobusové nebo vlakové spojení ) , spojení se týka na tyto pomátky : Hrad a Zámek Bečov, Hrad Loket, Hrad Hauenštejn. Každý cestující obdrží lepenkovou speciálně vydanou k této akci, která opravňuje bezplatné dopravě z Dolního nádraží k uvedeným památkám a zpět Každému bude plus poskytnuta zajímavá sleva na vstupném. Zároveň tento den slaví 100 let lanová draha imperial. Bude zavedená zvláštní linka která pojede po trase Dolní nádraží - Lázně III- Hlavní Pošta- Lanovka imperial - Divadelní náměstí - Dolní nádraží. Lanová dráha imperial a na této lince bude doprava ZDARMA. Linka bude obsluhována Škoda 706RTO. Stahujte ZDE

Do ulic Karlových Varů vyjely dva vozy na zemní plyn

1. května 2007 v 19:52 ekologická doprava
Dopravní podnik Karlovy Vary nasadil dva zbylé nízkopodlažní vozy Citelis na zemní stlačený plyn z letošní dodávky čtyř vozů. Jedná se o stejný typ který byl nasazen již před týdnem. Nové vozy mají evidentní čísla 396 a 397. V dalších letech bude situace obdobná, každý rok přibudou čtyři nová vozidla na zemní stlačený plyn. Letos se ještě můžeme těšit na další čtyři nové vozy typu Citelis. Vozy budou stejného typu které si DPKV pořídila na konci minulého roku jedná se o vozy 390, 391,392 a 393.

První výročí našich stránek dpkv.wz.cz

1. května 2007 v 5:34 Download
Naše redakce dpkv.bus.cz vám děkuje že vám už jeden rok přinášíme nové informace, zajímavé fotogalerie a spousta downloadu.
Dnes vám přinášíme pár bonusů v sekci Download
Doplněné fotogalerie linky č:2, 7 a 21. Spořiče obrazovky zapujčeného vozu na plyn, nových vozů 394 a 395, vše o dpkv, spořič hl. města prahy, nová prezentace mhd karlovy vary ( 2 ).