Duben 2007

Dnes vyjely dva nové vozy Citelis evidentní čísla 394 a 395

21. dubna 2007 v 12:39 ekologická doprava
Od dnešního dne jsou v provozu městské hromadné dopravy dva nízkopodlažní vozy Karosa, citelis. S Pohonem na stlačený zemní plyn. Vozy jsou v nátěru dopravního podniku. Dnes vozy byly v provozu na lince číslo dva. Hned také máte možnost nahlédnout do fotogalerie ( pod článkem 394 a 395 ) Nové vozy budou v budoucnu obsluhovat lázeňské území Karlových Varů. Tyto vozy jsou v první tohoto typu v Karlových Varech. V První etapě se počíta se čtyřmi vozy ale v budoucnu počet zvíší až na sedmnáct vozů.

Další aktualizace v sekci jiná města " Praha"

20. dubna 2007 v 9:52 Fotogalerie
Opět vám přinášíme další fotogalerie z našeho hlavního města Prahy. Tentokrát jsme pro vás připravily fotografie v sekcích: autobusy, mapy mhd, metro, ostatní ( historická část města a podobně ) tramvaje. Stahujte ZDE

Další informace o nízkopodlažním Citelisu na plynový pohon

17. dubna 2007 v 20:43 ekologická doprava
Dopravní podnik si zapůjčil nízkopodlažní vůz Citelis na stlačený zemní plyn od ruského dopravce ( PZN: H - 08 41 ) Vůz má zapujčen dopravní podnik Karlovy Vary po dobu jednoho měsíce ale z technického důvodu je vůz již tři týdny odstaven v areálu dopravního podniku. Podle nejnovějších správ je možné že zítra ( 18. dubna 2007 ) bude v provozu na linkách MHD Karlovy Vary a to nejspíše na linkách číslo 2 nebo 13. Stahujte Fotogalerii ZDE.

Nová sekce "Kuriozity"

17. dubna 2007 v 8:21 Kuriozity
Dnes vám v diskusním foru přináším novou sekci našich stránek ( www.dpkv.blog.cz ) sekci Kuriozity které ani nemusí souviset s dopravou v Karlových Varech ani s českou republikou, dnes vám přináším video poměrně zajímavě předělaný školní autobus v USA.

Autobus na plynový pohon v garážích dopravního podniku

15. dubna 2007 v 20:05 ekologická doprava
Karlovy vary se připravují na plynovou městskou dopravu. V areálu dopravního podniku již přes měsíc stojí zcela nová plnící stanice na stlačení zimní plyn. Zde vám přinášíme pár zajímavých obrázků vozu Citelis na stlačený zimní plyn, který je odstaven v garážích DPKV. Tento vůz možná je první v dodávce vozů na plyn pro Karlovy vary. Je také zcela možné že to je pouze testovací vůz.

Nová fotogalerie v sekci Historie + záznam z vyhlídkové linky č: 91

2. dubna 2007 v 8:43 Fotogalerie
Naše redakce dpkv.bus.cz vyslyšela vaše náměty které chodí na náší kontaktní adresu ( mestskadoprava@seznam.cz ) a uveřejnila několik historických obrázků Karlových Varů, které souvisí s dopravou.