Březen 2007

Karlovy Vary pomalu opouští Karosy řady 7xx

31. března 2007 v 23:36 MHD Karlovy Vary
Dopravní podnik Karlovy vary vyřadil Karosy ( evidentní čísla 315,321,324a 332 ) Dopravní podnik ještě vlastní Karosy B 732 ( ev. č. 299 a 300 ) B 731 ( 316, 317, 320 a 322 )

Opět je v provozu vyhlídková linka číslo 91

31. března 2007 v 23:35 MHD Karlovy Vary
Od 1.4.2007 je opět v provozu vyhlídková linka s označením 91. Na lince bude opět nasazován vůz Karosa ŠL 11 evidentní číslo 114, žádným změnám tedy ani počtu spojů ( 13:00, 15:00 a 17:00 ) ani tarifu.

Změny jízdních řádů MHD Karlovy vary

31. března 2007 v 23:33 Jízdní řády
bzv222
Od neděle 1.4.2007 dochází ke změnám jízdních řádů na linkách městské hromadné dopravy Karlovy Vary. Změny jsou na linkách číslo 5, 7, 9, 13 a 17. Změny jsou jen v časových posunech na linkách MHD více v sekci Jízdní řády.

!!! Centrum Karlových Varů bylo neprůjezdné !!!

16. března 2007 v 10:53 MHD Karlovy Vary
Karlovy vary kvůly nehodě cisterny byly zcela ( 15. Března 2007 ) neprůjezdné. Nehoda se stala okolo dvanácté polední v městské čtvrti Rybáře ( Sokolovská ). Na všech křižovatkách byly vypnuté semafory a dopravu řídila Policie ČR. Osobní doprava byla vedená zcela z centra Karlových Varů. Městská hromadná doprava byla vedena přes Horní nádraží ( 1, 3, 5, 9, 15, 22 ) stanice Elite byla průjezdná až kolem šestnácte hodiny. Autobusy mívaly zpoždění až 30 minut. Hasiči odstraňovaly zbytky nehody až do pozdních večerních hodin.

Zastávky ničí vandalové

12. března 2007 v 19:21 MHD Karlovy Vary
Karlovy Vary
Sprejem postříkaná nebo rozbitá skla a všudy přítomný nepořádek. To jsou scenérie, které nabízí některé autobusové zastávky v Karlových Varech. Dopravci i radnice se shodují proti řádění vandalů jsme téměř bezmocní.
Doslova ´ začarovaná ´ je autobusová zastávka v Bohaticích. Zde lidé upozorňují na to, že je zastávka ve velmi špatném stavu. Koupili jsme tedy za sto tisíc nový moderní přístřešek, který ovšem během několika měsíců potkal stejný osud. Nejdříve někdo skla posprejoval a pak je dokonce rozbil. Některé zastávky jsou cílem chuligánů opakovaně a často. Je to nekonečný koloběh. , vysvětlil Jakub Kaválek, mluvčí karlovarského magistrátu. Samozřejmě se snažíme pravidelně zastávky modernizovat, uklízet a vylepšovat, ale proti útokům vandalů jsou zastávky bezbranné. Smutné je, že většina škod skutečně nevzniká následkem vlivů počasí, ale kvůli úmyslným útokům , dodal mluvčí karlovarské radnice.
Podle něj je na tento problém jediný recept aby lidé nebyli lhostejní. Na poškozené zastávky nás mohou lidé upozorňovat například prostřednictvím našeho technického odboru, který se snaží situaci řešit. Na škody nás upozorňují také řidiči autobusů a policisté, dodal Kaválek.
Problematickou situaci potvrzují také samotní dopravci. Naši řidiči mají za úkol nám případné škody hlásit. Je pravda, že my odpovídáme pouze za to, aby byl na zastávkách platný jízdní řád. Kvalitu přístřešků a zastávek má na starosti magistrát, kterému případné škody hlásíme, potvrdil Pavel Bohánek, ředitel karlovarského Dopravního podniku. äZastávky jsou často cílem nejrůznějších sprejerů a dalších chuligánů, doplnil ředitel Bohánek.
Jan Havelka
Foto: U tržnice je nástupiště v pořádku. Některé odlehlejší zastávky ovšem vandalové nešetří.
Foto Jan Havelka ( článek je publikován s deníků Karlovarska )

Dopravci změnami šetřili

12. března 2007 v 19:18 Karlovarský Kraj
Karlovarský kraj Sobotní půlnoc přinesla cestujícím změnu jízdních řádů. Dopravci tak reagovali na podněty některých lidí, poukazující například na problematickou návaznost spojů. Většina dopravců se ovšem shoduje stížností bylo minimum a změn je tedy pomálu. Někteří dokonce nemuseli s jízdními řády hýbat vůbec.
České dráhy připravily jen několik změn. Těmito úpravami jsme chtěli docílit ještě efektivnější návaznosti spojů. Rozhodně nejde o žádné závažné změny. Rozsah dopravní obslužnosti zůstává ovšem zachován ve všech krajích a nedochází k jeho snížení, vysvětlil Aleš Ondrůj, mluvčí Českých drah.
Autobusoví dopravci plánují závažnější změny až během června. Podnětů a stížností od cestujících bylo velice málo. Proto jsme od 4. března zvolili jen kosmetické úpravy, které nikomu život nezkomplikují, potvrdil Zdeněk Suchan, ředitel Autobusů Karlovy Vary. Další šanci na změnu jízdních řádů máme podle plánu 10. června. Tehdy se zohledňuje nastávající letní sezona, dodal ředitel.
Nové seznamy jízdních řádů si nemusejí zjišťovat ani cestující, kteří využívají služby karlovarského Dopravního podniku. äMěstská hromadná doprava v Karlových Varech zůstává i po 4. březnu stejná jako doposud,ô prohlásil Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku. Byli jsme mile překvapeni, že nemusíme nic měnit, protože nám na kvalitu spojů a řádů nedorazila ani jedna stížnost. Vše mohlo zůstat při starém, dodal Bohánek.
Jan Havelka
Foto: Cestující karlovarskou hromadnou dopravou se nemusejí bát, že by jim autobusy ujely. Dopravní podnik totiž nepřichystal ani jedinou změnu jízdního řádu.
Foto Jan Havelka ( článek je publikován s deníků Karlovarska )

Na silnice půjde málo peněz

12. března 2007 v 19:16 Dopravní informace
Karlovy Vary ľ Na běžné opravy silnic, které spravuje město Karlovy Vary, půjde letos ještě méně peněz než v loňském roce. Zatímco v roce 2006 investovalo město do dílčích oprav komunikací třicet milionů, letos to bude ještě o čtyři a půl milionu korun méně. Může za to stavba multifunkční haly, do které letos město investuje přes tři sta milionů korun.
Škrty v rozpočtu a obzvláště v resortu dopravy se nelíbí opozičním zastupitelům. äBěžte se podívat na chirurgii do nemocnice jako já. Uvidíte, kolik lidí se zlomeninami končetin tu léčili. Jde přitom většinou o Karlovaráky. Řada z nich upadla právě na rozbitých chodnících,ô kritizoval rozdělení financí v rozpočtu Jiří Kotek (ODA ľ SNK ľ ED).
äDáváme návrh, aby se takto navržený rozpočet stáhl a přepracoval se s ohledem na priority města, kterými není jen jedna velká investiční akce,ô žádal například Petr Kulhánek (KOA).
Podle Kotka by na běžné opravy komunikací bez provizorního flekování bylo potřeba minimálně čtyři sta milionů korun. Přístup města, co se týče oprav silnic, kritizují i profesionální karlovarští řidiči. Podle nich je údržba nedostatečná.
äI po mírné zimě se objevily na silnicích díry. Je to právě důsledek toho, že jámy se pouze provizorně zaflekují,ô uvedl před časem ředitel Dopravního podniku Pavel Bohánek.
Vedle 25,5 milionu na běžné opravy město letos investuje 17 milionů do veřejného osvětlení. Rekonstrukce se má dočkat chodník v ulici Závodu míru, a to za 750 tisíc korun. Město chce l opravit také chodník ve Studentské a Plzeňské ulici, což by mělo stát 3 miliony dvě stě tisíc korun. Na přelomu roku pak má dojít ke kompletní rekonstrukci Sokolovské a Chebské ulice.
Jana Kopecká ( článek je publikován s deníku Karlovarska )

Dopravní omezení v blízkosti Lázně I

9. března 2007 v 0:36 MHD Karlovy Vary
Na linkách MHD ( č: 2 a 52 ) došlo k přemístění stanice Lázně I, zástávka Lázně Í je na hlavní komunikaci spojující Divadelní náměstí a Richmond ( toto omezení je platné z důvodu kongresu Fabia )

Zdražení na příměstských linkách

9. března 2007 v 0:35 Příměstská doprava Karlovy Vary
Další zdražení na příměstských linka Dopravního podniku Karlovy Vary. Jedná se o navýšení ceny přibližně cca 5 %, například cena z Karlových Varů do ostova dříve stálo 19 Kč a dnes 20 Kč.

Omluva Redakce DPKV.Bus.cz

2. března 2007 v 9:42 Aktualně
Naše redakce se omlouvá za výpadek našich stránek v období 26.2.2007 - 2.3.2007. Bohužel některé sekce budou zprovozněny až v průběhu měsíce Března.