Únor 2007

SPECIÁLNÍ OZNAČNÍKY PRO WORLD DEALER CONFERENCE 2007

17. února 2007 v 12:19 Media servis
Dnes Vám přinášíme foto speciálních označníků pro hosty World Dealer Conference 2007, které se nachází v blízkosti hotelu Thermal (u tunelu) a u Grandhotelu Pupp. Hosty obsluhují celkem 7 vozů, které mají reklamu Fabia (viz aktualita výše).

NOVÉ OZNAČENÍ PRO ŠKOLNÍ SPOJE

17. února 2007 v 12:17 MHD Karlovy Vary
Od 12.2. 2007 se objevuje na digitálních transparentech školních autobusů nové označení pro školní spoje. Tyto spoje jsou přednostně určeny pro žáky základních a středních škol. V případě volné kapacity je mohou využít i ostatní cestující. Na těchto linkách platí tarif MHD. Zde Vám přinášíme foto školního autobusu, který se nachází na výstupní stanici MHD. Jedná se o školní spoj v 7:34 z Tržnice k Základní škole Libušina, kde následně vůz jede MANIPULAČNÍ JÍZDU na Parkoviště KOME, kde následně jede linku č. 20.

!!! Nové fotogalerie na našem webu !!!

16. února 2007 v 23:00 Fotogalerie
Další aktualizace zahrnuje pouze nové či doplněné fotogalerie. ( Student Agency , Car Dealer , Linka 2, Linka 8 , Linka 12 , Linka 13 a Linka 15 )

!!! Student Agency začala jezdit do Varů !!!

12. února 2007 v 18:21 Student Agency
Dnešní den zahajila společnost Student Agency provozovat svoji pravidelnou linku Karlovy Vary - Praha. Redakce pro vás připravuje fotogalerii a další informace ohledně této linky Student Agency. Linka je konkurence pro společnost Letuška která vypravuje spoje do Prahy každých 60 minut.

Nová zastávka usnadní provoz

9. února 2007 v 8:21 Aktualně
Karlovy Vary
Zúžená vozovka, chybějící kus zábradlí, utržená krajnice chodníku a čilý pracovní ruch ľ takový pohled se naskytne každému, kdo se v těchto dnech ocitne poblíž křižovatky ulic Na Vyhlídce a Ondřejské.
Bude tady autobusová zastávka, ale víc vám nepovíme, ozvaly se z výkopu hlasy dělníků.
Nová autobusová zastávka MHD vzniká v rámci celkové rekonstrukce Ondřejské ulice. Oproti té stávající je posunuta dopředu, blíže k penzionu Jaro, informuje Renata Rojovská z karlovarského magistrátu.
Bývalá zastávka byla přímo u silnice, což pro řidiče znamenalo složité objíždění autobusu, který zde zrovna zastavil. V rámci této rekonstrukce se ve svahu vystaví opěrná zeď a nový ostrůvek pro zastavování autobusu bude umístěn tak, aby nezasahoval do silnice. Pro řidiče to tedy bude znamenat pohodlnější a přehlednější průjezd tohoto území, tvrdí Renata Rojovská.
Celkové náklady na rekonstrukci Ondřejské včetně zastávky budou přibližně 18 milionů korun. Všechno by mělo být hotové o letních prázdninách, dodala. Foto: Desítky tun betonu padnou do mohutného soklu, na kterém bude umístěna nová autobusová zastávka v ulici Na Vyhlídce. Stojící autobusy tak již nebudou brzdit provoz. ( článek je publikován s deníků karlovarska )

!!! Naše Redakce pro vás tento měsíc připravuje !!!

7. února 2007 v 7:36
Tento měsíc Redakce DPKV.Bus.CZ připravuje fotogalerie z jiných měst ( Mariánské Lázně a Cheb ) nebo výstava dopravy v Karlových Varech.

!!! Dojde k obnovení linky číslo 11 . . . .???? !!!

7. února 2007 v 7:33 MHD Karlovy Vary
Po měsíci zrušení linky číslo 11 došlo k velkému množství stížností jak na Dopravní Podnik Karlovy Vary ale i na samostatný Magistrát města, zda dojde k obnovení této linky je zatím osud nejasný ale některá informace hovoří že by mohlo dojít k obnovení provozu od 1.3. 2007 nebo 1.4.2007. Situaci kolem zrušené linky č: 11 budeme nadále sledovat. Tato informace je neoficialní - děkujeme za pochopení.

Žluté autobusy vyjedou později

4. února 2007 v 15:04 Student Agency
Karlovy Vary /Praha ľ Žluté autobusy společnosti Student Agency vyjedou na trasu Karlovy Vary ľ Praha až 12. února. Důvod, proč dopravce nedodržel původně avizovaný termín 1. února, je podle Radima Jančury, majitele firmy, prostý. äZařizujeme svou pobočku v Karlových Varech, a dříve to prostě nestihneme.ô
Podle jeho slov však stále platí původní slib, že žluté autobusy budou z Karlových Varů do Prahy odjíždět každou hodinu. Radim Vančura připravuje cestujícím i jedno zásadní překvapení ľ zaváděcí ceny jízdného.
äCenu jízdenky zatím neprozradím, veřejnost se ji dozví v okamžiku, kdy naše autobusy vyjedou. Mohu ale nastínit jedno: bude velice zajímavá,ô slíbil Jančura.
Zaváděcí cena bude podle jeho slov platit minimálně tři měsíce. Reálná hodnota jedné jízdenky z Karlových Varů do Prahy se podle Jančurových odhadů pohybuje kolem 120 korun.
Za obdobnou cenu už dnes někteří dopravci jezdí. Největší konkurenci bude mít ovšem Student Agency ve společnosti Asiana. Ta podle slov majitele Alexeje Litvina připravuje kroky, které by měly stálé zákazníky motivovat k tomu, aby její služby využívali i nadále.
Krajský úřad Karlovarského kraje zatím vydal licence na tuto linku čtyřem firmám. Další jsou ale registrované na druhém konci, tedy v Praze.
Petr Kozohorský
Foto: První cestující uvítají stevardky společnosti Student Agency na palubě žlutého autobusu 12. února. Minimálně první tři měsíce se lidé do stanou z Karlových Varů do Prahy a zpět za zaváděcí ceny. Jejich výše má být podle majitele firmy Radima Vančury pro cestující příjemným překvapením. ( článek byl vydán s denících karlovarska )

!!! Karlovy Vary budou hostit dealery z celého světa !!!

3. února 2007 v 9:20 Aktualně
Od 14. Února do 28 března tohoto roku budou Karlovy Vary hostit světové dealery automobilových značek. Tato akce se bude dotýkat celého Karlovarského Kraje. Účastníky konference bude přepravovat Dopravní Podnik Karlovy Vary. Dopravní podnik vyčlenil na tuto akci sedm nízkopodlažních vozů. Účastníkům bude zajištěn převoz z letiště do hotelů, nebo také na různé doporovodné akce spojene s akcí.Náklady na přepravu se pohybují kolem 300 000,- kč. Naklady hradí pořádající agentura.

!!! Jízdní řády na našem webu v zcela novém a lepším kabátě !!!

1. února 2007 v 19:44 Aktualně
Náše Redakce ( autor: Daniel Sládek ) pro vás připravil zcela novou sekci.Stránky můžete najít i samostatně na www.jizdnirady.unas.cz, doporučujeme vám tuto sekci navštívit.

Aktualizace WRONG WAY + Jiná města ( Německo )

1. února 2007 v 19:42
Další aktualizace v sekci Wrong way. Tentokrát zde najdete ( * Tesco ) jak si OD Tesco představovalo obsluhu systémem MHD a jízdní doklad z linky Karlovy Vary - Ostrov. Jízdenka má označení ČSAD MHD Karlovy Vary.