Leden 2007

U tržnice se lidé brodili marastem

26. ledna 2007 v 12:31 Media servis
Karlovy Vary Středeční sněhová kalamita zkomplikovala i tak prostou činnost, jakou je jindy snadná chůze v obchodně ľ správním centru lázeňského města.
Na otázku: Jak se Vám v té břečce kráčí? odpověděla 76letá Karlovaračka Luisa Kozinková: Jak vidíš, chlapče, s tou francouzskou holí a taškou na kolečkách to není žádný med. Proč to u Tržnice neodklidí přednostně, když tudy denně projde polovina obyvatel města?
Její slova zanikla v hukotu přijíždějícího sypače, který však lidi také nepotěšil: Tak a kalhoty jsou v ..., vyhrkl 19letý Míra Kolenský a zděšeně si prohlížel své potřísněné oblečení.
A. Klimeš
Foto: Pro seniorku Luisu Kozinkovou bylo pár metrů chůze z haly tržnice na peron autobusového nádraží hazardem se zdravím.
Foto: Sypač, který přijel krátce po 14. hodině k Tržnici, byl více k vzteku než užitku. Sůl vytvořila v panujícím mrazu další vrstvu marastu a navíc potřísnila oděvy všech, kteří nestačili včas uskočit. To byl i případ Chodovana Miroslava Kolenského a jeho přítelkyně (snímek vpravo).
Foto Jan Havelka, Alexander Klimeš, Petr Kozohorský ( článek je půblikován s Deníků Karlovarska, více na http://karlovarsky.denik.cz/zpravodajstvi_kv/ZV20070125160180.html

Další aktualizace v sekci Wrong Way

24. ledna 2007 v 18:04 wrong way
Tentokrát dnešní část ( této sekce Wrongway ) nemá nic společného s MHD Karlovy Vary ale pouze velice zajímavý model vozu Taxi, který byl zachycen v samotném centru Karlových Varu poblíž Komerční Banky.

Den dopravních nehod v MHD

24. ledna 2007 v 16:29 Dopravní nehody
Dne 22.1. 2007 se stalo v karlovarské MHD dvě dopravní nehody. Jedna se stala ráno na Růžovém Vrchu - linka č. 5, mezi zastávkou Růžový Vrch sídliště a Fričova řidič MHD vjížděl z vedlejší silnice na hlavní, kde nedal přednost a řidič osobního automobilu, který byl na hlavní silnici, narazil do autobusu evidenčního čísla 316, SPZ: KVA 51-45. Nehoda se stala krátce po 7.30 hodině. Autobus zablokoval část hlavní silnice a také zablokoval vjezd do ulice, odkud vyjížděl autobus. Za linkovým autobusem linky č. 5 hned jel školní spoj, který jel do Dalovic. Jelikož řidič linky č. 5 zablokoval výjezd z vedlejší ulice, musel řidič školního spoje vyjet z trasy a jet po náhradní trase, kde vynechal zastávku Fričova a Škoda na autobuse značky Karosa B731, evidenční číslo 316, SPZ KVA 51-45 nebyla žádná. Další dopravní nehoda se stala po 18 hodině na Sokolovské ulici mezi zastávkou Keramická škola a Pivovar. Řidič autobusu značky Ikarus 412, evidenční číslo 340 na lince č. 3 jel po svém pravém pruhu, kde se najednou rozjelo zaparkované auto. Řidič MHD prudce zabrzdil a rozjeté auto bez řidiče narazilo do přední části autobusu. Na autobusu byla minimální škoda - jen upadla registrační značka autobusu MHD. Policisté dorazili k místě nehody krátce po 20 hodině. Během vyšetřování jezdila za linku č. 3 záloha. Na místě nehody byl také náš redaktor a fotograf, který pro Vás připravil řadu fotek.

Nové fotogalerie + aktualizace v sekci Wrong way

21. ledna 2007 v 21:30 wrong way
   Dnešní aktualizace přináší nové fotogalerie ( Linka L,    Benzínová stanice na plyn ) a doplnění sekce WRONG WAY ( stanice U Jezírka - linka č: 4 , Březová ).

Fotogalerie linky č:7

21. ledna 2007 v 11:21 Fotogalerie
Od 1.1.2007 je v provozu MHD Karlovy Vary obnovená linka číslo 7, která spojuje Tržnice - Bžezová. Vám přinášíme fotogalerii z linky číslo 7. Stahujte ZDE

Kontakt

17. ledna 2007 v 0:03 kontakt
Redakce OFPMAFIA.BLOG.CZ

Monika Novotná
Rubrika OMSI, CBS,BS 2012
Živnostník
Karlovy Vary
ofpmafia@gmail.com předmět Novotná
Michal Guha
Admin
Zaměstanec v Dopravě
Karlovy Vary
ofpmafia@gmail.com předmět Admin
Lukáš Šebek
Rubrika OMSI, BIS, Forum OfpMafia
Admin
Obchodní zástupce
Most
ofpmafia@gmail.com předmět Admin
Kateřina Veselá
Kadeřnice
Karlovy Vary
ofpmafia@gmail.com předmět Veselá
Redakce OfpMafia Czech Team
Staré logo OfpMafia

Náhradní Linka L

16. ledna 2007 v 21:44 MHD Karlovy Vary
Náhradní doprava za lanovku Imperial je označena jako linka L. Dopravu zajišťují vozy z linky číslo 13. Vůz který jede ze Staré Role přijede k Lanovce Imperial ( na displeji z loga 13 na L ) a jede po trase bývalé linky 11 ( nestaví na stanicích ). Z Divadelního náměstí spoje označené jako L na stanici Lanovka Imperial se opět změní na linku číslo 13.

Lanovka Imperial

15. ledna 2007 v 12:24 MHD Karlovy Vary
Dnes podle plánu začala jezdit náhradní doprava v úseku Lanová Dráha Imperial - Divadelní náměstí, místo lanové dráhy Imperial. Tato výluka potrvá ode dnešního dne do 21. Ledna 2006. Spoje navazují na linku číslo 13 v obou směrech.

Citybus ev. č: 379

15. ledna 2007 v 12:21 MHD Karlovy Vary
Dnes v raní špičce v provozu MHD Dopravního podniku Karlovy Vary na lince číslo 10 došlo k technické poruše na vozu Karosa IRISBUS CITYBUS evidentního číslo 379. Závada se projevila na trase Tržnice - Lidická ve stanici Havlíčkova. Cestující musely okamžitě vystoupit, protože z vozu se začalo poměrně kouřit a byl cítit velký zápach. Cestující mohly přestoupit na linku č: 15 ( spoj jel o pár minut později ) DP nasadil záložní vůz Karosa B 731 ev. č: 316

DPKV.BLOG.CZ je dočasně oddělen od stránek www.mhd-kv.kvalitne.cz , www.dpkv.wz.cz a www.buskv.wz.cz

12. ledna 2007 v 0:30 | Michael Guha |  Aktualně
Náš blog www.dpkv.blog.cz bude do odvolání samostatným informačním centrem pro dopravu v Karlových Varech a okolí. Tato situace nastala k 1.1.2007. Omlouváme se za výpadek ( stránky se neaktualizovaly ) těchto stránek. Je zcela možné že stav už bude trvalý a stránky budou mít na vždy samostatný charakter. Omlouvám se za vzniklé komplikace. Situace se dnes 18.1.2007 opět změnila a já ( Michael Guha ) jsem začal pracovat s panem Danielem Sládkem na hlavních stránkách.

chcete vyjádřit svůj názor k změnám v systému MHD v Karlových Varech?

12. ledna 2007 v 0:17 Ankety

Zde máte možnost vyjádřit se k situací která nastala po otevření části průtahu v Karlových Varech v městské části Stará Role.

Uzavřena Lanová Dráha Imperial

11. ledna 2007 v 23:45 MHD Karlovy Vary
lanovka imperial 1010
Z Důvodu každoroční bezpečnostní odstávky na Lanové dráze Imperiál která spojuje Divadelní Náměstí z Hotelem Imperial ( konečká linky číslo 13 ) bude od 15. ledna do 21. ledna mimo provoz. Dopravu bude zajišťovat náhradní autobusová doprava dopravního podniku Karlovy Vary. Spoje budou navazovat na Linku číslo 13, která jezdí do Staré Role. Náhradní doprava bude navazovat na spoje číslo 13 ve směru na Divadelní Náměstí a zpět. Uvidíme zda to bude i ve skutečnosti. V době výluky bude uvěřejněna fotogalerie.

ze Staré Role se dá jet do lázní linkou č: 13 a dále Lanovkou Imperial

11. ledna 2007 v 23:40 MHD Karlovy Vary
Karlovy Vary ľ Od prvního dne nového roku zmizela z nabídky Dopravního podniku Karlovy Vary linka číslo 11 ze Staré Role na Divadelní náměstí a zpět. Řada cestujících s tímto opatřením nesouhlasí. Cestování za prací do lázeňské zóny je nyní podle jejich názoru podstatně složitější.
äRoli zrušené linky převzala linka číslo 13. Cestující ze Staré Role, kteří směřují na Divadelní náměstí, mohou u Imperialu přestoupit na lanovku, která přímo navazuje na spoj,ô konstatoval Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary. Návaznost podle jeho slov funguje také v opačném směru.
Na otázku, jak mají cestovat ti, kteří míří v lázeňské zóně k Lázním I, Bohánek odpověděl: äLinku číslo 2, která končila buď u Císařských lázní, nebo na Divadelním náměstí, jsme definitivně prodloužili až ke vzdálenější stanici. V době dopravní špičky jezdí ve čtvrthodinových intervalech. Poslední šance, kde na ni mohou cestující přestoupit, je ve stanici Libušina.ô
Ti, kteří pracují například v Sanssouci či v Richmondu pak mohou podle Bohánka ráno využít úplně novou linku číslo 7, která končí v Březové.
äTím předejdou nepříjemnému přeplnění ranní dvojky,ô vysvětlil ředitel. Jak se změny v jízdním řádu dotknou peněženek Karlovaráků? äTi, kteří mají časovou jízdenku, změnu poznají pouze tím, že musejí přestupovat. Ti, kteří se spoléhají na klasické jízdenky, zaplatí místo deseti korun patnáct za přestupní lístek,ô odpověděl Bohánek.
Ivana Kalinová
Foto: Na zastávce u lanové dráhy Imperial nemusejí cestující na lanovku čekat. Její spoj totiž přímo navazuje na linku číslo 13.
Foto Petr Kozohorský ( Karlovarský deník )

změny v zákoníku práce

11. ledna 2007 v 23:38 Aktualně
Karlovarsko - Nový zákoník práce, který začne platit od 1. ledna, bude pro zaměstnavatele znamenat celou řadu problémů a citelně zasáhne do života firem.
"Určitě budeme muset měnit manažerské smlouvy a komplikace nám přinese i přesčasová práce a příplatky," prohlásil ředitel Karlovarského porcelánu Vlastimil Argman. "Doufali jsme, že v této podobě nebude zákoník práce schválen. Ale byl a my to vnímáme jako malou zlomyslnost," dodal.
Zákony se ale podle Argmana dodržovat musejí. "Přestože nám to ztíží nastavený administrativní systém, změníme to. Co nám zbývá?" dodal ředitel.
Velké problémy může nový zákoník práce přinést i Dopravnímu podniku Karlovy Vary. "Zákoníkem se mění také pracovní doba. Podle toho původního měli naši řidiči výjimku v pracovní době, mohli ji mít v případě potřeby i delší. Nový zákoník práce však výjimky zatím neřeší," postěžoval si ředitel Pavel Bohánek. Společnosti tak budou scházet řidiči a Dopravní podnik má nyní dvě možnosti. "Pokud výjimky uznány nebudou, přijmeme buďto další zaměstnance, anebo budeme muset platit přesčasy stávajícím řidičům," doplnil Bohánek.
Ročně by se tak podle ředitele Bohánka zvýšily náklady Dopravního podniku o dva až tři miliony korun.
Ivana Kalinová, Jana Kopecká
Foto -
Pokud nový zákoník práce neumožní výjimky v pracovní době, bude muset dopravní podnik přijmout další řidiče. Nebo bude muset vyplácet přesčasy.
Ilustrační foto Jana Kopecká ( Karlovarský deník )

Lidem vadí změny trasy linek MHD

11. ledna 2007 v 23:36 MHD Karlovy Vary
logo DPKV

Stará Role, Rybáře - Desítky naštvaných lidí ze Staré Role. Tak vypadala situace v této karlovarské čtvrti ve středu ráno. Kvůli dostavěné části průtahu byly totiž zrušeny některé zdejší zastávky a nahradily je nové. Přes železniční přejezd už se řidiči do Staré Role nedostanou. Musí využít průtah.
O změnách na trasách linek městské hromadné dopravy však někteří Starorolští nevěděli. Ráno si tak tradičně stoupli na původní zastávku a marně čekali na autobus. Řada z nich přijela pozdě do zaměstnání. Řidiči autobusů pak zajížděli na nové i původní, v té době už zrušené zastávky.
Zastávky se nevrátí
Zástupce ředitele karlovarského Dopravního podniku Jiří Tlučhoř potvrdil, že zmatky ve středu ráno skutečně nastaly. "V osm hodin ráno už měly autobusy zajíždět na nové zastávky na nové trase. Stavbaři je však zprovoznili až krátce před desátou hodinou. Proto došlo ve Staré Roli ke komplikacím. Naší vinou to však nebylo," vysvětlil Tlučhoř. Podle něho naopak Starorolští kvitují, že se konečně dostanou rychleji do města.
Jak doplnil ředitel Dopravního podniku Pavel Bohánek, zastávky už se na původní místo nevrátí. S tím ovšem Starorolští, především lidé ze Sachrova dvora, nesouhlasí. Jsou dokonce rozhodnuti sepsat kvůli tomu petici. "K novým zastávkám to bude hrozně daleko. Chudáci důchodci," poznamenala jedna z místních.
Nová past pro řidiče - Sokolovská
Zatímco doprava v Chebské ulici po zprovoznění průtahu zřetelně prořídla, kolony aut se nyní tvoří na Sokolovské ulici. Je to důsledek toho, že řidiči jedoucí po staré trase od Koníčka na Ostrov, už neprojedou po původním průtahu. Kruhový objezd u zimního stadionu motoristy směrem na Ostrov už nepustí. Řidiči se tak musí vrátit zpět na světelnou křižovatku a vydat se po Sokolovské.
"Zatím nemám žádné informace, že by doprava v Sokolovské ulici kolabovala. Případné problémy s dopravou v Rybářích ale budeme řešit, aby nedocházelo ke zpoždění některých městských linek," dodal Bohánek.
Jana Kopecká ( Karlovarský Deník )

Nový herní web Ofpmafia ( Games ) Czech

4. ledna 2007 v 2:29 Games
Dnešním dnem je spuštěna nová stránka která se zabývá MHD ve hrách ( ARMA, OFP a Mafia ) více informací najdete ZDE